Kā neapmaldīties trīs priedēs jeb kā pareizi pasūtīt logus

Ja kādam liekas, ka pasūtīt logus privātmājai ir vienkāršs un ātrs process, tad var uzreiz teikt ka viņš maldās. Tiklīdz tiek meklēti nevis “noname ELITE” logi par viszemāko cenu, bet logi ar konkrētiem tehniskiem rādītājiem, tā jāieplāno vismaz 2 nedēļas laika atlases procesam, citādi rezultāts var būt arī ne tas optimālākais.

Kā tad pareizi veidot cenu aptauju un iegūt saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu?Vispirms jāsāk ar to, ka jēga taisīt baigās atlases un konkursus ir tikai ja pasūtāmo vienību skaits ir sākot no 10 vai summa lielāka par kādiem 3000eur. Mazāku skaitu daļa kantoru var vienkārši neuzskatīt par vērtu atbildēt, kā arī iztērētais laiks būs nesalīdzināms ar ieguvumu. Ja sūtam visai privātmājai, tad tas jau ir interesanti ražotājam un var sagaidīt piedāvājumu pilnu pastkastīti. Protams, lai nenāktos salīdzināt ābolus ar bumbieriem ir nepieciešams sagatavot iepirkuma specifikāciju, kas sastāv no būtiskākajām pozīcijām (piemēram specifikācija labiem logiem, kur prasībām atbilst vai gandrīz atbilst koka logi 90profils, KBE88, Veka Softline82, Rehau geneo, Aluplast Energoeto):

Logu specifikācija:
--------------------
Logu kopējais siltuma caurlaidības koeficents <=0.9 W/m2*K
2 krāsas - fasādē - tumši pelēka(RAL 7024) iekštelpā - balta (RAL 9016)
Vēja slodžu izturība – klase C5;
Gaisa caurlaidība - 4.klase;
Ūdens necaurlaidība - 9A;
Mehāniskā stiprība – 4.klase;
Skaņas izolācija >= 3.klase
Pretestības klase >= RC2 
Loga rāmim un vērtnēm gropēs uz ārpusi jābūt ūdens novadīšanas ceļiem (drenāžai), ko veido šķērsa grope, kas būtu viegli tīrāma. 
Logu furnitūrai atvēršanas izturības pārbaudei EN 1191 ne mazāk kā 20 000 reižu
Rāmis:
------
Profils Uf <1.1 W/m2*K
Profila biezums vismaz 80mm
Katram logam profila vieta iekšējas/ārējas palodzes montāžai
Bīdāmais logs izmantojot - paceļamu un atbīdāmu sistēmu (GU 934, HST vai analogs)
Visos blīvējuma līmeņos blīvēm jābūt maināmām
Stikla pakete:
--------------
Ug <=0.5 W/m2*K
3 stiklu pakete ar energoefektīvajiem stikliem(4s-18-4-18-4s)
attālums starp stikliem 18mm
Argona gāzes pildījums
Starplikas - siltās (termix vai analogs)
Montāža:
--------
Montāža ailēs izmantojot tvaika izolējošās lentes un hermētiķus. Montāža līdz ar mūra sienas ārmalu.
Darbu pieņemšana:
-----------------
Logu un montāžas hermētiskuma pārbaude izmantojot blowerdoor test
Speciālās prasības:
-------------------
Logu mezglu montāžas shēma
Izstrādājumu un izpildīto darbu garantijas termiņš un nosacījumi
Logu lietošanas un kopšanas instrukcija
Logu tipi, skaits un izmēri:
-------------------
Skatīt pielikumu logu_specifikacija.jpg
Logu izmērus veidot atbilstoši uzmērītājām ailēm ievērojot montāžas atstatumus.
Piedāvājumā norādīt:
1. loga profilu (ražotājs, modelis), furnitūras un papildelementu tehnisko aprakstu
2. stikla paketi un tās tehnisko aprakstu
3. loga un tā komponenšu (loga rāmis, stiklojums) siltumcaurlaidības koeficients.
4. montāžu un montāžas specifiku (putas, speciālie blīvētāji utt.)
5. izgatavošanas un garantijas nosacījumus (tai skaitā attiecībā uz loga regulēšanu)
6. loga izgatavošanas, piegādes, uzstādīšanas un apdares izmaksas norādīt pa pozīcijām.
7. samaksas nosacījumi
8. izgatavošanas termiņi

Protams šī specifikācija atbilst logu profilu augšējam segmentam, bet nav arī tā ka visas prasības izpildi tikai pasīvie logi, jebkurš A klases 80+ profils ar U=0.5 stiklu droši pietuvojas prasītajiem tehniskajiem datiem, savukārt to, lai nepiesakās kaktu kantori var atfiltrēt prasot atbilstības deklarācijas un datalizētus piedāvājumus ar visiem tehniskajiem parametriem.

Nākamais atlasām uzņēmumus, kuriem nosūtīt piedāvājumus. Nav īpašas jēgas sūtīt piedāvājumus uz ss.lv atrodamajiem sludinājumiem, jo tur pamatā ir vieni vienīgi poļu logu izplatītāji, kas neko vairāk par baltu noname ELITE ar ķīnas furnitūru nevar piedāvāt. Atveram profilu ražotāja mājas lapu aizejam uz autorizēto partneru sadaļu (piemērs) un iegūstam sarakstu ar firmām, kam ir vērts sūtīt cenu pieprasījumu. Var meklēt – māja-1 izstādes ceļvedis. Tur atradīsiet vismaz 5-6 firmas, kas ir pietiekami nopietnas un spēj saražot kvalitatīvi logus. Ir konkrēta interese par noteiktu loga profilu, iegooglējam un atkal ir saraksts ar firmām. Aptaujājiet paziņas un radus attiecībā uz pieredzi ar logiem. Galu galā, mums taču ir pat sava logu un druvju ražotāju asociācija ar savu biedru sarakstu.  Beigās jums būs saraksts ar vismaz 15-20 firmām, kurām tad arī nosūtiet savu specifikāciju, logu sarakstu ar visiem aiļu izmēriem. Labi ja varat nobildēt un ielikt fasādi, lai piedāvājumam var precīzāk aprēķināt montāžas izmaksas. Un protams norādiet pasūtījuma veikšanas laiku (mēneša laikā, pēc 3 mēnešiem, vasaras beigās utt.)

Pēc dienas sāks nākt pirmie piedāvājumi. Pēc 3-4 dienām uzzvaniet firmām kas nav atsūtījušas piedāvājumu, jo ir daži kantori , kas lai nebūtu jātērē lieki laiks uz zemākās poļu cenas meklētājiem, taisa piedāvājumus tikai gadījumos, kad klients piezvana un izrāda konkrētu ieinteresētību. Pēc nedēļas jums uz rokām būs piedāvājumi no kaut kur 80% aptaujāto firmu un tad sāksies otrais posms – kā pareizi salīdzināt itkā vienādus piedāvājumus. Bet par to nākamnedēļ, kad tikšu skaidrībā ar saviem logiem un uz reāla piemēra mēģināšu parādīt, kur tad slēpjas tās atšķirības cenās.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Logi ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

11 Responses to Kā neapmaldīties trīs priedēs jeb kā pareizi pasūtīt logus

 1. Arnolds saka:

  Lielisks raksts. Esmu pārliecināts, ka daudziem šis ir patiešām noderīgi.

  Publicējis 1 person

 2. xxx2 saka:

  Man tikai gribās uzzināt, kā autors taisās gatavo logu siltumpretestība koeficientu pārbaudīt? Vedīs uz laboratoriju?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Normālas firmas šos ciparus parāda ar visiem aprēķiniem apakšā zem katra izstrādājuma un nešmaucas, savukārt liela daļa logu pārpircēju pat nesaprot ko no viņiem grib.
   Manuprāt ir tikai loģiski pirkt izstrādājumus pie tā kas ražo un atbild par saturu, nevis nespēj pat skaidri pateikt kas tas ir ko tirgo.

   Patīk

 3. Uldis saka:

  Patlaban eju cauri šim procesam, 20 logi. Pilnīgs ārprāts, jo ne no viena ar 3 piegājienu nevari saņemt piedāvājumu bez kļūdām vai aizmirstām pozīcijām. Laikam atkal trekbnie gadi būvniekiem pienākuši

  Patīk

 4. Uldis saka:

  Koka logiem prasu koka iekšējās apdares kasti un palodzes. Tikai viens piegādātājs bija spējīgs norādīt visas izmaksu pozīcijas atsevišķi bez īpašas atgādināšanas. Pārējie jauc vienviru logus ar divviru, specifikāciju lasa pa diagonāli. Teikumu, ka doti ir aiļu izmēri un montāžas atstatumus jānorāda pašiem, “solīdas” un vispārzināmas firmas manageri nesaprot pat ar otro atgādinājumu.
  Tāda ekstra, ka kastes dziļums pašiem jāaprēķina kā ailas dziļums mīnus loga profila biezums, viņiem laikam šķiet kā īpaša pasūtītāja bezkaunība.

  Patīk

 5. Fedja saka:

  Mans ieteikums ir uzzīmēt precīzi, ko vajag izgatavot un tad prasīt aprēķinu, citādi daudzas lietas var traktēt dažādi, un var rasties visādas problēmas, sākot ar nedaudz kļūdainu cenu un beidzot ar logiem, kas nelien ailēs. Piemēram, kā gan zolīdā firma var zināt, kā tiek plānota logu montāža un cik lielus vajag “atstatumus”?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Zolida firma tevis minētos iMeris attalumiem zin no logu montāžas standartiem. Manis kā pircēja pienākums ir pateikt loga ailes (cauruma) izmērs ir 178*212cm un tālāk jau firma pati rēķina nost spraugas tiesu pa perimetru kā arī palodzes profilu zem loga.

   Tiesa gan jāatzīst ka rekinasas ertumam vairums ar šo grēko un cenu aptauju tāmes taisa pēc ailes izmeriem ar domu ka pie logu uzmērīšanas tāpat tos vēlreiz precizēs.

   Patīk

  • Uldis saka:

   Es jau arī uzzīmēju precīzi, lai neko nevarētu traktēt. Arī sienas/ailes šķērsgriezumu, ar norādi – kur montēt, lai viņi paši var izdomāt, KĀ labāk montēt (es meklēju pilnu servisu).
   Ja zolīdā firma montē, viņiem jau nu vajadzētu zināt, cik lielus atstatumus viņiem, pēc viņu tehnoloģijas vajag.

   Patīk

 6. Egīls saka:

  Ieliku Elite ar 3 stiklu paketi un nesūdzos, 2 ziemas jau pagājusas un pelējuma nav nekur.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.