Silto grīdu automātikas risinājuma meklējumos

Lai arī apkures sezona iet uz beigām un šodien bija pirmā diena kad apkures katls visu dienu klusēja, jātiek beidzot galā ar apkures sistēmas pēdējiem diskomfortiem (atšķirīgā temperatūra istabās).

Izgrozīju visus plūsmas mērītājus  un atpakaļgaitas, itkā kautkāds efekts panākts, bet joprojām vienā istabā problēmas ar sasilšanu (2grādi mazāk kā pārējās telpās). Grozīju tiktālu, ka vairumam telpu plūsmas uz minimumu, bet problēmistaba joprojām ir vēsāka, un tad kā sekas nākamā problēma – katlam paliek pārāk maza caurplūde un tas sāk strādāt režīmā 15sek kurina un atslēdzas… īpaši izteikti tas ir tagad, pie āra nulles/plusiem, kad pieprasītais siltums ir mazs un katls ieslēdzoties pie plūsmas temperatūras +28 sasniedz +32 un izslēdas 10-15sek laikā. Iemesls pārāk liela jauda ieslēdzoties (15kw) un pārāk maza caurplūde. Vienīgais risinājums – celt augšā grīdās padodamo temperatūru, bet tas atkal nozīmē ka daļa telpu pārkarst.

Tad nu izlēmu, ka lieku lielajai telpai automātiku, tādējādi tiekot galā ar pusi no apkures laukuma, un tad jau ar pārējām telpām tikšu galā +/- manuāli.

Tātad lai to panāktu vajag – 5 izpildmehānismus (stellantrieb) un vienu telpas regulatoru (raumthermostat). Tālāk pasākums paplašināms arī uz pārējām telpām – kādās 3-4 termoregulatoru pieslēgšanai varētu izmantot pāri palikušos vadus no apgaismojuma, bet 1 vai 2 tomēr prasīsies uzlikt kā bezvadu. Tad nu saku kombinēt variantus, kā pasākumu izveikt ieguldot naudu pakāpeniski, bet lai iepriekšējais ieguldījums nebūtu pēc tam ārā metams.

Secinājums Nr.1 – pie mums (pat internetveiklos) cenas ir par 30-80% dārgākas nekā ebay.de ar visu piegādi uz LV.

Secinājums Nr.2 Nav obligāti likt vadu kopni – termoregulatora un izpildmahānismu savienošanu iespējams veikt arī vienkārši tos saskrūvējot  – nav tik smuki, bet var atkal pietiekami daudz ietaupīt. Pie tam savienošanai tomēr nevajag 4 vadus – pietiek ar 3 vai pat daļā gadījumu 2 vadi+baterijas termoregulatorā.

71voePwvm-L._SL1500_[1].jpg

Secinājums Nr.3 Gatavu risinājumu, kur būtu kombinēts vadu un bezvadu telpu termoregulatoru risinājums neatradu. Ir vainu pliks vadu variants vai pliks bezvadu variants.

Neskaidrības :

Būtu ļoti priecīgs, ja man kāds paskaidrotu, kāda ir starpība starp “elektronisko” un “digitālo” telpas termostatu 🙂 . Lūk viena ražotāja divas ierīces, viens skaitās termoregulators siltajām grīdām otrs vienkārši termoregulators apkures ierīcēm, bet nav skaidrs kur tā lielā starpība.

med_65zkrt500[1].png

http://www.salus-controls.pl/ru,rt500-provodnoj-elektronnij-termoregulyator-e280i-nedel-nij,180,p.html

med_UyK7ert50[1]

http://www.salus-controls.pl/ru,ert50-programmator-temperaturi—220v-nedel-nij,212,p.html

Šā brīža potenciālais risinājums:

izpildmehānismi – Salus T30NC230 vai KaMo KTS 230 V stromlos geschlossen
telpu termostati 
vadu – Salus Digitaler Raumthermostat ERT 30 Triac  (ar displeju) vai Salus Elektronischer Raumthermostat 230 Volt ERT 20 Triac (bez displeja)
bezvadu – Salus RT500RF Digitales programmierbares Raumthermostat mit Funk potentialfrei vai Salus ERT20RF elektronischer Raumthermostat

P.S. Capricorn kolektoru plūsmas mērītāji ir samērā liels mēsls – no 12gab trīs jau ir sabojāti. Iemesls – regulējot plusmu un grozot regulatoru turpu šurpu, iekšā pārplīst elements ar ko tiek regulēta caurplūde, kā rezultātā plūsmas mērītājs sāk uzvesties kā pašam tīk. Labi ka veikals netēlo muļķi, bet solās mainīt pa garantiju.

2016-01-31 19.39.18.jpg

Šis ieraksts tika publicēts Apkure ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

28 Responses to Silto grīdu automātikas risinājuma meklējumos

 1. Uldis saka:

  “elektroniskajam” ir iebūvēts algoritms ar PWM (Pulse width modulation) ar histerēzes parametru regulēšanu. tātad ar pretenziju, ka pados vajadzīgo temperatūru pirmajā piegājienā.

  Patīk

 2. Mārtiņš saka:

  Nav ne jausmas par cenu diapazonu, bet vai vietējais istabai.com nav lietojams?

  Patīk

 3. tas kas uz jumta saka:

  Manuprāt labāk izmantot 220v, nevis 12 vai 24, jo tad vajag uzreiz barošanas bloku, kas pats par sevi sadārdzina visu.
  Par šo tēmu, nesen runājos ar vienu savu bijušo kolēģi, ar liks siltajām grīdām kontrolierus. Ja man atmiņa neviļ, tad viņam vajadzēja 2 kontrolierus (ap 120 eiro katrs), un 6 izpildmehānismus (ap 25 vai 30 eiro gabalā). Ja vajag, varu painteresēties sīkāk, kas un kā.

  Patīk

  • Mūsu kontroles iekārtai – multislēdzis, barošanas bloks jau ir komplektācijā. Mums ir arī risinājums priekš 230V regulatoriem.

   Patīk

   • Ernests saka:

    Kādas tieši ir tas citas iespējas. Lai arī reklāma bet varat pastāstīt kas un kā – varbūt vēl kādam interesēs.
    Pagaidām man Salus pilns wifi risinājums uz zigbee 2.4ghz 6 telpu sensori programmējami +wifi vadības bloks + 12 izpildmehānismi sanāk ap 600 EUR. Tiesa no telefona nevarēšu regulēt.
    Kāpēc būtu jāizvēlas jūsu par zem 900eur cenu?

    Patīk

 4. 1) Risinājums (Dārgs, bet ērts)
  Uz katru regulejamo zonu tiek uzstādīts T&H sensors (45€)
  Uz katru regulējamo zonas vārstu/radiatoru tiek uzstādīta bezvadu radiatora galva (90€)
  Gāzes katla slēdzis (65€) kas neļauj katlam ieslēgties, ja nav nepieciešams sildīt
  + protams Bāzes stacija

  2) Risinājums (Minimālais privātmājai ar gāzes apkure katlu)
  1 Gāzes katla slēdzis (65€) kas neļauj katlam ieslēgties, ja nav nepieciešams sildīt
  1 T&H sensors uz visu māju
  + protams Bāzes stacija

  3) Risinājums (kombinēts radiatori + siltās grīdas)
  Uz katru regulejamo zonu tiek uzstādīts T&H sensors (45€)
  Uz radiatoriem jau minētās bezvadu galvas
  Siltās grīdas regulējam ar “multislēdzi” (85€) kuram var pieslēgt 12V/24V galvas vai pievienojot spēka releju (4€) arī 230V galvas. 1 Multislēdzis var regulēt līdz 6 zonām.
  + protams Bāzes stacija

  Būtībā, katrai mājai var piemeklēt labu risinājumu dažādos budžetos. Diemžēl Latvijā īpaši neesam dalījušies ar info, jo pārsvarā eksportējam un katrā no eksporta valstīm info vajadzīgs cits un to nodrošina vietējie partneri.

  Pāris lietas ar ko lepojamies
  1) Iespēja regulēt no telefona/datora
  2) Plašs iekārtu skaits (kustības sensori, Mitruma, CO2)
  3) Ērtā un vienkāršā uzstādīšana
  4) Minimālistiskā aplikācija
  5) Ražoti Latvijā

  Patīk

  • Ernests saka:

   klau, jums tas viss pasākums griežas uz z-wave ? vismaz frekvence attiecīgā. Ja jā, tad vai ir iespējams šo sajūgt ar citām ierīcēm vai iekārtām? jo tikai šādi vēl redzu kautkādu potenciālu pasākumam, citādi šis pasākums vairāk sāk līdzināties fancy spēļmantiņai, kas pārdodas tikai ja smuki nobrauc pa pircēja ausīm nevis pamato ar tehnoloģisko risinājumu/cipariem.

   vēl jautājums par usability – ja man bērns grib savā istabā pacelt temperatūru par 2 grādiem viņš dara ko?:
   a.var – sauc tēti lai tas caur telefonu paceļ istabā temeratūru par 2 grādi
   b.var – caur savu telefonu/datoru ieiet “mājas profilā” un sakruķī ko kā grib
   c.var – ko citu?
   variantu ar nomaina temperatūru uz paneļa neatradu jo no bildēm cik redzu visas ir minimālistiskā stilā ieturētas baltas kastītes bez ekrāna vai pogām…

   Patīk

   • Pasākums negriežas uz Z-wave. Varbūt nākotnē integrēsim arī Z-wave protokolu, bet šobrīd tam īsti nav pamatojuma, jo koncentrējamies uz UK un Skandināvijas tirgu, kur pieprasīta ir tieši apkures kontrole.

    Jebkura no tirgū pieejamajām sistēmām vairāk vai mazāk ir fancy spēļmantiņa, kura dod komfortu un ietaupījumu. Bez tās teorētiski var iztikt, tāpat kā bez daudzām citām lietām mūsu dzīvē.
    Katrai sistēmai ir savi plusi un savi mīnusi. Viens bļauj par to ka mākonī turēt info ir slikti, jo var pazust internets. Manuprāt ar tādu domāšanu, tad nevajag lietot arī elektrisko skuvekli, jo vienu dienu var nebūt elektrība. Internets paliek aizvien stabilāks un stabilāks, tas jau pavisam drīz būs tikpat stabils kā elektrības vai aukstā ūdens pieslēgums.
    Līdzīgas sistēmas pasaulē ir pieejamas ne pirmo dienu. Salikām kopā labākās lietas un izveidojām uzticamu produktu iedvesmojoties no dažādiem modeļiem.

    Ja bērns vēlas pēkšņi izmainīt savas istabas temperatūru, tad pagaidām viņš izmanto A vai B variantu. Tuvākajā laikā būs jauna aplikācija, kurā būs iespēja nodalīt atsevišķas telpas kontroli.

    Patīk

 5. Šeit ir diezgan labi aprakstīti mūsu risinājumi, kā arī tuvākā mēneša laikā papildināsim mūsu weblapu latviski.
  http://buvlaukums.lv/lv/companies/company/istabai-1496/

  Patīk

 6. pbs saka:

  Oii
  “un viss tikai caur internetu un jūsu mākoni? sanāk ka tikko nav interneta tā pazaudēju vadības kontroli”

  Šitas ir labs 🙂
  Ja nu kāds vēl grib kaut ko no mājas mantām kontrolēt caur mākoņiem iesaku pameklēt Vara Teivāna prezentāciju no pēdējas LATA konferences. Gan jau tālāk internāta plašumos atradīs citas pērles kā var dažādiem industriālajiem un mazāk industriāliem kontrolieriem likt dejot un saimnieku padarīt sirmu. Drošība tomēr ūber alles.

  Patīk

 7. xxx2 saka:

  Jā un kontroliera un sistēmas kopīgās izmaksas ir miglā tītas…. supe piedāvājums!

  Patīk

 8. Jānis saka:

  Istabai ir nejēgā dārgs risinājums. Tā kā man siltā grīda tikai uz vienu lielo telpu (regulēju manuāli), un pārējas ar radiatoriem, tad tiem uzliku MAX eq3 http://www.eq-3.de/max-heizungssteuerung.html uz visām istabām sanāca dažus simtus eiro lētāk kā “istabai”, un tas skaitot galveno kontrolieri, atvērto logu sensorus, radiatoru regulētājus un panelīšus, (kur regulēt temperatūru) pie sienas. Risinājumam ir pieeja caur internetu (mājas lapa, mobilā lietotne), bet var arī darboties bez interneta lokālajā tīklā uzliekot aplikāciju uz datora (veidota uz stulbā Java, bet darbojas), kā arī izmantojot katras istabas individuālos paneļus. Liels bonuss ir tas, ka cilvēki ir izveidojuši, ka iespējams saslēgt arī caur OpenHAB.

  Runājot par siltajām grīdām, kad pētīju, izskatās, ka vēl viena iespēja varētu būt Danfoss Living Home risinājums, kurš atbalsta silto grīdu regulāciju/automātiku http://homeowners.danfoss.com/products/smartheating/solutions/ – droši vien vislabāk sazināties ar vietējo Danfoss pārstāvi.

  Patīk

 9. Ernests saka:

  hmm,
  kā lai to godīgāk pret lasītāju pateikt…
  tagad kad ir izskrūvēti defektīvie plūsmas regulatori un to vietā ir vienlārši radiatoru korķi (nav plūsmas pretestīvas problemātiksajos lokos). temperatūras ir izlīdzinājušaās un starpība starp telpām lai arī ir ~ 0,5grādu robežās vairs nav jūtama no komforta viedokļa.
  Vismaz pagaidām automatizācijas aktualitāte (ņemot vērā ka izmaksās vismaz 100 EUR) paliek mazaktuāla.
  Protams gaidīšu zemākas temperatūras un skatīšos kā apkure uzvedīsies tad un vai telpās joprojām būs +- līdzīga temperatūra.

  P.S. Labi nosiltinātā mājā plūsmu manuālo regulēšanas efektu var sajust tikai nākamajā dienā. Ne par kādu pēc stundas paregulē vēl nevar būt runas.

  Patīk

  • mr fx saka:

   A kādu plūsmu rādīja tie defektīvie plūsmas regulatori? Tādu pašu, kā citi (meloja)?

   Patīk

  • Fedja saka:

   Mana vairāku gadu pieredze liecina, ka stipri mainoties āra temperatūrai, piemēram no mīnus 20 uz plus 10, mainās arī ēkas termodinamika un apkures loki ir jāregulē. Tāpēc automātika tomēr būs nepieciešama, labāk sākt to laicīgi plānot.

   Patīk

 10. Ir līdzīga situācija ar pazeminātu temperatūru vienā istabā, un kā reiz stāv Capricorn kolektors.
  Problēma bija uzreiz, uzsākot apkuri pēc palaišanas, novēlu vainu uz to ka pārāk garš loks 105m, un pēdējais kolektorā no 8iem.
  Tagad skatoties attēlus nolēmu, ka jāpārbauda plūsmas regulatori.
  Un vēl fakts, ka problēma ar temperatūras starpību parādās pie vismaz pie -10 grādiem arā.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Ja skruvesi ārā plūsmas regulatoru tad apskaties vai gumija kas ir apakšā nav pārlēkusi virs apakšējā gredzena – bildē abiem plūsmas meritajiem gumija ir pareizi bet vienam izskruvetajam tā bija pārlēkusi augstāk rezultātā neveidojot blīvu savienojumu ar loku.

   Patīk

 11. Krabe saka:

  ASV austrumkrastā ar Nest “gudrajiem” “mākoņa” regulatoriem iznāca super komiski: internets nosprāga dēļ spēcīgas sniega vētras, un “gudrie” regulatori atslēdzās un mājas vnk brutāli izsaldēja. Pie tam, saimniekam ieslēgt apkuri pašam nav iespēju, jo internets nobrucis (dēļ dabas stihijas). Rezultāts: tieši tad kad visvairāk vajag, sistēma nedarbojas.
  Sūds, pilnīgs sūds tāda mākoņošana.

  Patīk

 12. Kaspars saka:

  Iespējams, tūlīt mani noriesiet, bet … priekš kam vajadzīga silto grīdu regulēšana attālināti? Sevišķi, ja negrib lieki tērēties. Siltajām grīdām ir pietiekoša inerce, lai temperatūras regulēšana ik pa brīdim būtu lieka (muļķīga).
  Vēl – vadu risinājumā var iztikt ar diviem vadiem, ja, protams, var iztikt ar to, ka nebūs smuks vai nesmuks ekrāniņš, kas attēlo k-kādu temperatūru un varbūt vēl k-ko. Sensors parastais, mehāniskais. Ieregulē vajadzīgo temp. un aizmirsti.

  Publicējis 1 person

 13. Atbalsojums: Silto grīdu automātika – tomēr uzliku | Ģimenes māja no sapņa līdz atslēgai

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.