Gaismekļi, aizkari un citi €€€ mājokļa iekārtošanas sīkumi

Plānojot budžetu jauna mājokļa iekārtošanai – vienalga vai tas būtu dzīvoklis vai māja svarīgi ir neaizmirst par tādiem “sīkumiem” kā gaismekļi, aizkari, interjera elementi utt.

Pat ja netiek plānotas glaunas lustras jebkuras istabas izgaismošana jums izmaksās sākot no 40EUR – vainu par 4 LED paneļiem vai vienu 100W halogēna spuldzi+vienkāršu DEPO lustru. Arī LED lenta ar Al profilu un transformatoru maksā sākot no 35EUR par 5m. Tad nu pareizinām ar telpu skaitu mājoklī un saprotam cik ir minimums, lai tiktu vaļā no iļjiča spuldzītēm.

Šobrīd popularitāti iekaro lustras vai vienkārši lielas LED spuldzes ar dažādu krāsu elektrības vadiem. Ja nav vēlmes sūtīt no Ķīnas un gaidīt, tad ir arī tepat vietas, kur var dabūt praktiski uzreiz.  Tiesa dažs par vadiem grib 11 EUR/m, kad piemēram Ekolight tikai 2,5 eur/m.

Ja māja nav vientuļa viensēta meža ielokā, vai dzīvoklis pēdējā stāvā ar skatu uz jūru visdrīzāk būs vēlme un nepieciešamība logus aizsegt ar aizskatiem vai kādu no neskaitāmo veidu žaluzijām.

Ar rullo, horizontālajām, diena/nakts, plisētajām žaluzijām ir vienkārāšak – lai saprastu aptuvenas izmaksas pareizinam loga ailes augstumu ar platumu un iegūto laukumu reizinām ar 35(rullo) – 55(plisētās) eur/m2. Protams ir iespēja iegādāties arī kautko no gatavām DEPO/K-rauta veikalos un tad piegreizt platumu uz vietas, bet veikalā neatradīsiet gatavus garos variantus kas derētu loga augstumam virs 2 metri. Arī komplektā esošais mehānisms ir samērā štruntīgs un pēc pusgada lietošanas sāks niķoties (pieredze ar 160cm platu DEPO rullo).

Ar aizkariem ir bēdīgāk. Iesākumam aizkaru stangas. Gan sakomplektējamās DEPO no atsevišķiem metāla elementiem, gan pasūtāmie alumīnija profili – sākot no 20eur/metrs par stanga+stiprinājumi+āķīši.  Tā kā aizkaru stangu taisa platāku par logiem, tad neaizmirstat pieskaitīt min vismaz 30cm katrā pusē. Neatklāšu nekādu noslēpumu, ka vairums veikalu un aizkaru salonu paši stangas neieved un neražo, viss tiek pasūtīts pie dažiem vairumtirgotājiem, kur starp citu var iepirkties arī “parastais mirstīgais”, tādējādi arī nedaudz ietaupot. Čiekurkalnā atrodas Packlett Riga, Pārdaugavā Lite – abos var pasūtīt arī privātpersonas, cenas sanāks bik draudzīgākas kā veikalos+ uztaisīs dienas/divu laikā. Bet ja uz sitiena ko vajag, tad DEPO ir vislētāk.

Tālāk aizkari – auduma izvēle ir plaša jo plaša, cenu diapazons arī ir ļoti plašs ar tendenci ka dienas aizkari sākas no 10eur/metrs, nakts aizkari 15-20eur/metrs. Tik neaizmirstiet, lai aizkari izskatītos pēc aizkariem, tad dienas ir jāpērk ar koeficentu 1:2 (uz 1 metru nepieciešamā platuma jāpērk 2metri auduma), nakts aizkariem parasti pietiek ar 1:1,5 attiecību.
Vēl viens ļoti būtisks aspekts – aizkaru auduma platums(garums) – parasti tie ir 2 varianti – vainu 140-150cm vai 280-300cm. Platā priekšrocība – iespēja pirkt audumu nepieciešamā loga platumam un neveidot papildus vertikālās šuves (sanāk arī mazāk šūšanas darbu). Tas pats attiecas uz dienas aizkariem kuru garums ir 300cm un vienā malā jau ir piešūts “svina diegs” – ja aizkaru stanga ir 3,5metrus gara – nopērk 7metrus auduma un viss.

Tagad piemetam uz pirkstiem cik privātmājai var izmaksāt aizkari uz visiem logiem. Ja mājai kopējais palodžu garums ir 18metri, tad pieskaitot pārlaidumus pa malām sanāk nepieciešami kautkur 25metri aizkaru stangu (*20eur/m=500eur), kas jaāaizsedz ar aizkariem – tam nepieciešams dienas aizkari 25*2=50metri (*10eur/m=500eur) + nakts aizkari 25*1,5=38metri (*20eur/m=760eur) + šūšana. Tātad kautkur sākot ar 1700EUR ir tas ko jāieliek tāmē aizkariem, lai nebūtu ilgstoši jābauda ārpasaule caur ar plēvi aizlīmētiem logiem…

logs

Tālāk var turpināt ar visādiem vannas istabu dvieļu turētājiem, ziepju traukiem, dīvāna spilveniem un citiem interjera elementiem, bez kuriem par laimi var sākumā arī iztikt vai iegādi atlikt uz vēlāku laiku.

Šis ieraksts tika publicēts Iekārtojums ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

14 Responses to Gaismekļi, aizkari un citi €€€ mājokļa iekārtošanas sīkumi

 1. Krabe saka:

  Virsrakstam jābūt “Gaimekļi un aizskari” – lai stilu ieturētu…

  Patīk

 2. xxx2 saka:

  Audumus aizkariem krietni lētāk kā aizkaru veikalos var dabūt šeit http://www.abakhan.lv/

  Patīk

 3. nau saka:

  es ieteiktu t.s. pilsetas zaluzijas. ja nav augsti logi tad loti ertas. brivi var mainiit aizklaajamo dalju. man pat liekas taas ir vienigaas kuraam var aizklaat apakshu un augshu atstaat valjaa. njeemu osvalaa.

  Patīk

 4. Drēbes vadi ir arī Kuršos par ~eiro metrā. Tiesa gan tikai divās krāsās = balti raibi un brūni raibi. Toties trīs dzīslām un divos diametros.

  Patīk

 5. Ivo saka:

  “Šobrīd popularitāti iekaro lustras vai vienkārši lielas LED spuldzes ar dažādu krāsu elektrības vadiem.”

  tādas lika mājokļa jautājumos vēl gadus 3-4 atpakaļ jo par lētu naudu sanāk “dizains”.

  protams nav mana darīšana, bet tā lampa un aizkari pēc tam katru dienu būs acu priekšā.

  Patīk

 6. Raivis saka:

  Es sev virtuvei kantainās lustras uz pasūtijuma sūtiju šeit http://www.lalampa.lv
  Laba apkalpošana un labas cenas.
  Pašu audumu sūtiju AlenDeko tur arī uztaisija romiešu žalūzijas no tā paša auduma.
  Sanaca smuki ka karajošas lustars ar žaluzijam vienāda krasa.

  Patīk

 7. piča saka:

  šajā brīdī pacel abas rokas un pirms atdod sievai savu kredītkarti, nopērc labi daudz alkohola.
  🙂

  Patīk

 8. Uldis saka:

  Aiz-kari, Ernest. Tos aiz-kar logam priekšā. Šo izstrādājumu reizēm arī kāds aiz-skar, varbūt kādreiz ejot garām, bet aizskaršana nav to galvenā funkcija.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.