Pagrabs virszemē jeb pagrabs uzbērumā

Lai arī mūsdienās veikalā jebkurā sezonas laikā ir pieejams jebkurš auglis un dārzenis, tomēr nekas tā nesilda, kā apziņa ka pagrabā stāv kaste ābolu, pāris maišeļi kartupeļu un mammas marinētās sēnes.

Foto: AFI

Sakarā ar mainīgiem gruntsūdens augstumiem mājai pagrabu nebiju plānojis un biju samierinājies ar maksimums siltinātu kasti šķūnī, kur glabāt kartupeļus. Bet uzrunāja kaimiņš ar ideju par uzbērto pagrabu uz robežas. Protams tipiski šāds pagrabs aizņem savus 30-40m2 zemes platības, bet tā kā ideja to ir novietot uz zemes gabala robežas, plus stiķēt divus pagrabus kopā, tad aizņemtā platība samazinātos uz pusi. Arī no mājas būvniecības paliek pāri gan ārsienu gan nedaudz starpsienu bloki, putuplasts un armatūra. Tā vietā lai to visu mēģināt kautkur notirgot vai aizvest uz izgāztuvi, sanāktu likt lietā.

Tagad atliek vien saprast ar plānojumu un izmēriem. Kā izskatās iegremdēt pasākumu varētu vismaz savus 50-60cm zem zemes līmeņa, lai ar garantiju pret pavasara ūdeņiem, tātad pie griestu augstuma 2.20m un uzbēruma 30-40cm virs zemes valnis sanāks savi 2.00-2.30 augstumā. No plānojumiem šobrīd kā varianti tiek izskatīti šādi (vairāk vienkārši nav atrasts):

Materiāli un izmaksas. Tā kā palīgēka, pie tam ieraksa zemē, tad doma par maksimāli izmaksu efektīvu pasākumu:

 • pamati, pārsegums – lai nav baigi jāstiegro un jālej transporta betons, tad pārsegumu, kā arī grīdu varētu veidot no lietotiem pārseguma paneļiem (ss.lv pilns ar sludinājumiem par cenām līdz 10eur/m2)
 • sienas – FIBO bloku pārpalikumi + lētākie silikāta bloki vai ķieģelis.
 • apvērstais jumts – hidroizolācija+siltumizolācija+ zemes uzbērums

Vēl protams priekšā izklaide ar būvvaldi – tā kā skaitās būve un ciema teritorijā, plus vēl uz robežas ar kaimiņu, tad būvvaldē pirmajā piegājienā pat nespēja paskaidrot, kā pēc jaunā likuma šī ēka klasificējas un kādi dokumenti nepieciešami lai to var legāli būvēt. Galvenais par ko uztraucās vai dobie paneļi izturēs zemes kārtu lai nav vēl viena maxima 🙂

Ja ir viedoklis vai pieredze (pagrabiņš laukos vai pašam), laipni lūgti komentēt.

Šis ieraksts tika publicēts Pagrabs, Projektēšana ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

15 Responses to Pagrabs virszemē jeb pagrabs uzbērumā

 1. budzis saka:

  Varbūt noder: http://sula.lv/pages/pagrabs
  Var arī aizbraukt ciemos pie šī pozitīvā jaunekļa.

  Publicējis 1 person

 2. Taapat saka:

  Man viens kolēģis interesējās un ss sludinājumos bija atradis kantori kurš Latvijā piedāvāja šo: http://www.maakindlus.ee/
  Kad nonāca līdz reālai pasūtīšanai tad kantoris pat tāmi nevarēja uztaisīt. Nedomāju, ka pašam no Igaunijas ir izdevīgi vest, bet varbūt idejai noder.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Šiem cipars par komplektu bez darbiem un tehnikas 4k eur. Man savukārt plāns apgūt materiālu pārpalikumus lai maksimāli maz papildus naudas ieguldīt.

   Patīk

 3. Andron MacBeton saka:

  Uzbērumam ir vel1 noderīgs pasākums. Ziemā nav sīkie jāved tālu lai ragaviņas lietotu. Un ar Slēpēm var nedaudz iemācīties nobraukt. Iesākumam labi noder.

  Publicējis 1 person

 4. Ints saka:

  Esmu redzējis ļoti kvalitatīvu vācu karavīru būvētu pagrabu no monolītā betona. Kad to apskatīju, saimnieks to bija iztīrījis un izmantoja kā piena dzesēšanas un glabāšanas vietu. Līdzīgs kā 3.piemērā, bet seklāk

  Patīk

 5. Andron MacBeton saka:

  Un nenāk pa ļaunu ja dienvidu pusē pagrabam iemet zemē kādu kociņu, tā lai lapotne aizēno uzbērumu. Saule tomēr tīri labi uzsilda zemi.

  Patīk

 6. xxx2 saka:

  Es arī plānoju apbērto pagrabu.

  Es ņemtu dzelzsbetona garāžu- būtu jauku ja izdotos kādu b/u atrast, bet tā
  http://www.lugazi.lv/index.php?lang=lv&p=4&p2=read&id_type=1&id_subtype=19&id=27#!prettyPhoto

  Katrā ziņā izmantot keramzīta blokus zem zemes nav tā labākā ideja – vēl var “mūrēt” no pamatu blokiem, bet sienām ir jābūt pamatīgām – no dzelzsbetona – tas bez variantiem.

  Patīk

 7. Edgars saka:

  Sveiki.
  3. Piemērs izskatās vispiemērotākais, tik rodas jautājums,kas ar mitrumu gar sienām,( kā nekā fibo !!!!!) un vai neveidojas peļķē uz grīdas ,bez ūdens novades??
  Pats sāku pētīt šīs lietas jo vajag uzcelt pašam pagrabu.
  Ir dabīgs kalns , kuram vidus daļu nedaudz izraks- padziļinās lai p3c būves Apbertu.

  Patīk

 8. Ints saka:

  Neomajas.lv piedāvā kvalitatīvus betona pagrabus. Ieskaties un novērtē – http://www.neomajas.lv/betona-pagrabi-un-saknu-glabatuves.html

  Patīk

  • Ernests saka:

   Cena gan tāda nedraudzīga 2keur/m2 par betona kasti ar plauktiem. rakšana un aprakšana vēl papildus

   Patīk

   • Andrejs saka:

    Nekādu garantiju ka tas pasākums pavasarī nenogrimst. Betons tomēr.Virszemes pagrabam vajag milzu teritoriju.Vēl tāda nianse kā temperatūras izmaiņas ir milzīgas atšķirībā no pazemes pagraba.Kaimiņos ir izbūvēts ekopagrabs.lv tas atrisina visas problēmas. Vienvārdsakot MANTA.

    Patīk

   • Ernests saka:

    ja šo pasākumu ieraks zem palu ūdens līmeņa un no augšas nenosegs ar pietiekamu augsnes slāni – šo pasākumu izspiedīs kā korķi pie pavasara plūdiem – ne jau vienkārši tāpat visus biobunduļus zemē stiprina uz betona klučiem.

    Pagaidām ko redzu izmaksās samopalam:
    betona plātne apakšā – 15m2*15cm = 2,25m3 betons + 150m armatūra = 200eur
    sienas – 4m3 = 400eur
    pārsegums – 15m2 = 250eur
    Kopā:: ap 1000EUR ja pieskaita traktoru

    Patīk

 9. Atbalsojums: Civilās aizsardzības objekts Nr.1 jeb virszemes pagrabs | Ģimenes māja no sapņa līdz atslēgai

 10. Kiersten saka:

  Hi! I could have sworn I’ve been to this web site before but after going through some of the articles I realized it’s new to me.
  Nonetheless, I’m definitely happy I discovered it and I’ll be bookmarking it and checking back often!

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.