Lai arī mūsdienās veikalā jebkurā sezonas laikā ir pieejams jebkurš auglis un dārzenis, tomēr nekas tā nesilda, kā apziņa ka pagrabā stāv kaste ābolu, pāris maišeļi kartupeļu un mammas marinētās sēnes.
Sakarā ar mainīgiem gruntsūdens augstumiem mājai pagrabu nebiju plānojis un biju samierinājies ar maksimums siltinātu kasti šķūnī, kur glabāt kartupeļus. Bet uzrunāja kaimiņš ar ideju par uzbērto pagrabu uz robežas. Protams tipiski šāds pagrabs aizņem savus 30-40m2 zemes platības, bet tā kā ideja to ir novietot uz zemes gabala robežas, plus stiķēt divus pagrabus kopā, tad aizņemtā platība samazinātos uz pusi. Arī no mājas būvniecības paliek pāri gan ārsienu gan nedaudz starpsienu bloki, putuplasts un armatūra. Tā vietā lai to visu mēģināt kautkur notirgot vai aizvest uz izgāztuvi, sanāktu likt lietā.
Tagad atliek vien saprast ar plānojumu un izmēriem. Kā izskatās iegremdēt pasākumu varētu vismaz savus 50-60cm zem zemes līmeņa, lai ar garantiju pret pavasara ūdeņiem, tātad pie griestu augstuma 2.20m un uzbēruma 30-40cm virs zemes valnis sanāks savi 2.00-2.30 augstumā. No plānojumiem šobrīd kā varianti tiek izskatīti šādi (vairāk vienkārši nav atrasts):
- buildart.lv veidotais 18m2 ar 2 telpām
- 70to gadu ASV tipveida projekts pagrabs
- pagrabs ar arkveida jumtu
Materiāli un izmaksas. Tā kā palīgēka, pie tam ieraksa zemē, tad doma par maksimāli izmaksu efektīvu pasākumu:
- pamati, pārsegums – lai nav baigi jāstiegro un jālej transporta betons, tad pārsegumu, kā arī grīdu varētu veidot no lietotiem pārseguma paneļiem (ss.lv pilns ar sludinājumiem par cenām līdz 10eur/m2)
- sienas – FIBO bloku pārpalikumi + lētākie silikāta bloki vai ķieģelis.
- apvērstais jumts – hidroizolācija+siltumizolācija+ zemes uzbērums
Vēl protams priekšā izklaide ar būvvaldi – tā kā skaitās būve un ciema teritorijā, plus vēl uz robežas ar kaimiņu, tad būvvaldē pirmajā piegājienā pat nespēja paskaidrot, kā pēc jaunā likuma šī ēka klasificējas un kādi dokumenti nepieciešami lai to var legāli būvēt. Galvenais par ko uztraucās vai dobie paneļi izturēs zemes kārtu lai nav vēl viena maxima 🙂
Ja ir viedoklis vai pieredze (pagrabiņš laukos vai pašam), laipni lūgti komentēt.
Varbūt noder: http://sula.lv/pages/pagrabs
Var arī aizbraukt ciemos pie šī pozitīvā jaunekļa.
PatīkPublicējis 1 person
Man viens kolēģis interesējās un ss sludinājumos bija atradis kantori kurš Latvijā piedāvāja šo: http://www.maakindlus.ee/
Kad nonāca līdz reālai pasūtīšanai tad kantoris pat tāmi nevarēja uztaisīt. Nedomāju, ka pašam no Igaunijas ir izdevīgi vest, bet varbūt idejai noder.
PatīkPatīk
Šiem cipars par komplektu bez darbiem un tehnikas 4k eur. Man savukārt plāns apgūt materiālu pārpalikumus lai maksimāli maz papildus naudas ieguldīt.
PatīkPatīk
Uzbērumam ir vel1 noderīgs pasākums. Ziemā nav sīkie jāved tālu lai ragaviņas lietotu. Un ar Slēpēm var nedaudz iemācīties nobraukt. Iesākumam labi noder.
PatīkPublicējis 1 person
Ja stratēģiski pareizi novieto uzbērumu, tad arī slikto kaimiņu var mazāk redzēt.
PatīkPatīk
Esmu redzējis ļoti kvalitatīvu vācu karavīru būvētu pagrabu no monolītā betona. Kad to apskatīju, saimnieks to bija iztīrījis un izmantoja kā piena dzesēšanas un glabāšanas vietu. Līdzīgs kā 3.piemērā, bet seklāk
PatīkPatīk
Un nenāk pa ļaunu ja dienvidu pusē pagrabam iemet zemē kādu kociņu, tā lai lapotne aizēno uzbērumu. Saule tomēr tīri labi uzsilda zemi.
PatīkPatīk
Es arī plānoju apbērto pagrabu.
Es ņemtu dzelzsbetona garāžu- būtu jauku ja izdotos kādu b/u atrast, bet tā
http://www.lugazi.lv/index.php?lang=lv&p=4&p2=read&id_type=1&id_subtype=19&id=27#!prettyPhoto
Katrā ziņā izmantot keramzīta blokus zem zemes nav tā labākā ideja – vēl var “mūrēt” no pamatu blokiem, bet sienām ir jābūt pamatīgām – no dzelzsbetona – tas bez variantiem.
PatīkPatīk
Sveiki.
3. Piemērs izskatās vispiemērotākais, tik rodas jautājums,kas ar mitrumu gar sienām,( kā nekā fibo !!!!!) un vai neveidojas peļķē uz grīdas ,bez ūdens novades??
Pats sāku pētīt šīs lietas jo vajag uzcelt pašam pagrabu.
Ir dabīgs kalns , kuram vidus daļu nedaudz izraks- padziļinās lai p3c būves Apbertu.
PatīkPatīk
Neomajas.lv piedāvā kvalitatīvus betona pagrabus. Ieskaties un novērtē – http://www.neomajas.lv/betona-pagrabi-un-saknu-glabatuves.html
PatīkPatīk
Cena gan tāda nedraudzīga 2keur/m2 par betona kasti ar plauktiem. rakšana un aprakšana vēl papildus
PatīkPatīk
Nekādu garantiju ka tas pasākums pavasarī nenogrimst. Betons tomēr.Virszemes pagrabam vajag milzu teritoriju.Vēl tāda nianse kā temperatūras izmaiņas ir milzīgas atšķirībā no pazemes pagraba.Kaimiņos ir izbūvēts ekopagrabs.lv tas atrisina visas problēmas. Vienvārdsakot MANTA.
PatīkPatīk
ja šo pasākumu ieraks zem palu ūdens līmeņa un no augšas nenosegs ar pietiekamu augsnes slāni – šo pasākumu izspiedīs kā korķi pie pavasara plūdiem – ne jau vienkārši tāpat visus biobunduļus zemē stiprina uz betona klučiem.
Pagaidām ko redzu izmaksās samopalam:
betona plātne apakšā – 15m2*15cm = 2,25m3 betons + 150m armatūra = 200eur
sienas – 4m3 = 400eur
pārsegums – 15m2 = 250eur
Kopā:: ap 1000EUR ja pieskaita traktoru
PatīkPatīk
Atpakaļ ziņojums: Civilās aizsardzības objekts Nr.1 jeb virszemes pagrabs | Ģimenes māja no sapņa līdz atslēgai
Hi! I could have sworn I’ve been to this web site before but after going through some of the articles I realized it’s new to me.
Nonetheless, I’m definitely happy I discovered it and I’ll be bookmarking it and checking back often!
PatīkPatīk