Saules paneļi un pirmais saražotais “megavats”

Jau kopš jūlija vidus man ir uzstādīta 12,8kW saules paneļu sistēma ar 11kw invertoru. Rezultātā nepilnās 20 dienās tika saražotas pirmās 1000 kwh elektroenerģijas un mēneša bilance noslēgta ar 730kwh uzkrājuma ziemai.

Kā, izskatās izskatās sadales tīkla mājas lapā var redzēt šeit – ar dzeltenu atzīmēts datums kad pieslēgti saules paneļi un uzreiz ir pamanāms, ka ikdienas patēriņš nokrītas no vidēji 10kwh uz 5kwh.

Savukārt vienas dienas ietvaros ražošana izskatās šādi:

Diennakts tumšajā laikā konstants patēriņš no viskautkā (tai skaitā enerģijas vampīriem), vakarā mājsaimniecības patēriņš, bet dienas vidū enerģijas plūsma pretējā virzienā uz sadales tīklu.

Lai arī saražotas ir jau virs 1000Kwh , sadales tīkls ir reģistrējis tikai 882 kwh. Kur tad pazudušas pārējās ap 150 kwh elektrības? – Ja apskataties grafiku, tad pamanīsiet, ka diennakts patēriņš ir krities no 10 kWh līdz 5 kWh un – tieši šeit arī savācas liekās stundas. Tiešī šīs ietaupītās elektroenerģijas stundas ir visvērtīgākās, jo par tām netiek maksāts ne elektrības maksa, ne oik ne sadales tarifs. Protams arī visa “lielā sadzīves tehnika” nu tiek dzenāta pa dienas vidu, kad saule spīd un viss ir bez maksas 🙂

Īsumā pirmā nepilnā mēneša bilance – uzkrātas 730 kwh ziemai, par 130 kwh samaksāta pilna maksa (tas kas bija pirms ieslēdza netto uzksaiti), 90 kwh samaksāti 5 centi par sadali, kādas 150 kwh patērētas pašpatēriņā. Nu un rēķins no tirgotāja atnāks par kādiem 30 EUR salīdzinot ar 98 un 106 EUR iepriekšējo 2 mēnešu rēķiniem.

P.s. Turpinājums sekos, jo vēl ir jāpieslēdz gudrais skaitītājs, jāpieslēdz siltumsūknis un jāatslēdz gāze. Bet tikmēt tiem, kam interesē uzzināt nedaudz vairāk par saules paneļu montāžas praktisko pusi, tiekat pie jaunā žurnāla “Dari pats” numura un izlasiet manu rakstu papīra formātā 🙂

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Ekspluatācija ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Saules paneļi un pirmais saražotais “megavats”

  1. Mārtiņš saka:

    Sveiks. Nav tā, ka tev iespējams invertors nav ierobežots uz 11kw
    un saražo vairāk kā atļauts? Un tamdēļ tev latvenergo pieregulē :)?

    Patīk

  2. Atbalsojums: Latvijas blogāres apskats #209 (29.07.-04.08.) | BALTAIS RUNCIS

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.