Iekšējā apdare. “Meistari” – brāķis.

Jūnijā “iekšdarbu meistari” solīja ka ap šo laiku varēšu bezmaz vākties iekšā mājā, šodien 21.septembrī diemžēl jākonstatē, ka no solītā padarīt laikā un super kvalitātē ir izpildījies nekas.

Uz doto brīdi ir uzlikts reģipsis, nošpaktelēts, puse mājas itkā nokrāsota, otra puse nokrāsota vienā kārtā un piešpaktelēti sīkie defektiņi. Pēdējās 4-5 nedēļas progress tuvu nekāds, kā rezultātā pieņēmu lēmumu pārējos darbus flīzēšanu, grīdu ieklāšanu uzticēt citiem, kurus zinu un kurus, ja kas var apciemot mājās, atstājot esošiem pabeigt iesākto – krāsošanu špaktelēšanu un tapetes (varbūt, kad atnāks oktobra vidū ?).  Ja iet cauri istabām un paskatās kritiski uz itkā pabeigto ir skaidrs, ka arī padarītais būs jāpielabo, bet viesistaba jāpārtaisa (par to atsevišķā rakstā).

Diemžēl arī no samaksas viedokļa, izdarīju visu par ko iepriekš pats rakstīju ka nav jādara – samaksāju avansu, maksāju iknedēļas fiksētu naudu nevis par konkrēti padarīto, rezultātā pēc pirmā mēneša darba celtnieki bija “parādā” tuvu 1000EUR, tagad maksājot mazāk un aprēķinā iekļaujot tikai par padarīto joprojām ir kādi mīnus 400EUR. Protams tas rezultējās ar to ka objektā vairāk nav nekā ir, darbu mēģina izdarīt nevis lai ir kvalitāte, bet lai ir ātrāk plus baro ar rītdienām. Rezultātā – pārtaisīšanas, krenķis ka nedod naudu un vēl piekasās pie fiksi nobeigtajiem darbiem, bet kā zināms kur steiga, tur problēmas, kļūdas un defekti…un atkal pārtaisīšana… Vēl, ja pieskaita uz šo brīdi pārtaisāmo un astes, tad kopumā ir ielidots uz visiem 800EUR. Protams sola ka visu izdarīs… Līdz trešdienai… bet neticu ka var tik ātri visu kvalitatīvi nobeigt… un vai vispār nobeigs, jo arī solījums ka šodien strādās rezulējies ar 2,5stundu būšanu objektā un vairāk problēmu sadarīšanu nekā padarīšanu.

Vēl kas interesanti kamēr celtniekiem bija cerības un doma tikt baltajā sarakstā attieksme bija pavisam cita nekā tagad, kad rodas sajūta ka viss tiek darīts lai pasaku viss uz redzēšanos (pat instrumentus kādi nu tie bija, drošībai ir izvākuši, ja nu saimnieks nomaina atslēgu … ). Tāds sīkums kā savākt manis pirktos krāsas ruļļus, līmlentas, flekša ripas un citus piederumus laikam vispār celtniekprāt skaitās norma.

P.S. Zinu ka celtnieks, ar ko vienojos un ar kutu tika runāts par izmaksām, kvalitāti un termiņiem lasa šo blogu. Varētu šeit pakomentēt, kādi bija tad iemesli kāpēc solītais neatbilst rezultātam un ja “Saimnieks pats vainīgs” tad tieši kur? Materiāli bija laicīgi, kvalitatīvi, instrumenti ko vajadzēja bija, cenas tika maksātas kādas prasīja (vienīgi flīzēšanu vienojāmies darīt lētāk, bet līdz tai tā arī netikāt…), arī attieksme manuprāt bija normāla, pat tad kad divas nedēļas izkrita dēļ dzeršanas.

P.P.S. Ja astes tiks izdarītas, defekti salaboti, paņemtie palīgmateriāli (VISI ) atvesti atpakaļ un nepazudīs miglā, tad viss krenķis aprobežosies ar šo ierakstu nu un kādu secinājuma rakstu.

Šis ieraksts tika publicēts Iekšdarbi ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

10 Responses to Iekšējā apdare. “Meistari” – brāķis.

 1. budzis saka:

  Iedevu taču tev Ingusu. Kāpēc neņēmi? Viņi rauj pa 11 stundām dienā. Bet tagad ielidoji ar kautkādiem jefiņiem. Pats vainīgs.

  Patīk

 2. Vispar shi ir majas buvniecibas enas puse. Nezinu nevienu, kas procesaa neuzrautos uz “celtnieks vulgaris”. Nem Mari un pabeidz maljarku, namdari uz gridam, durvim. Flizes, lai flize flizetajs.

  Patīk

 3. kk saka:

  Man arī ir līdzīga pieredze, kur iekritiens bija uz 1,5K EUR.
  Pie sevis mācībai noglabāju atziņu, ka ja meistari lūdz lai viņiem jaunu zāģi, flekša ripu iedod un citus sīkumus, un viņi manā objektā ierodas ar vislētākajiem štrumiem, kuriem pat cenas vēl nav noplēstas, tad nekas cits kā uzmetēji viņi nav. Toreiz uz to skatījos savādāk, tagad pie līdzīgiem īpatņiem sarunas tiek izbeigtas momentā.

  Publicējis 1 person

 4. KārlisL saka:

  Šajā rakstā parādās kāda vispārēja Latvijas traģēdija – zaļais pūķis. Tik daudz nelaimju dēļ tā. 2 nedēļas dīkstāve nozīmē, ka visos viņu objektos ir aizkavēšanās, visur jāsteidzās, jāatgūst iekavētais, jāparādās ķeksītim, lai nemeklē vietā citus meistarus uz pāris stundām, visus jābaro ar solījumiem, rezultātā daudz laika miskastē. Pazīstu dažus cilvēkus, kas skaidrā ir izcili profesionāļi savā jomā, pat izcilākie, bet tiklīdz sākās drope, rezultāts nekāds. Ar dropmaņiem nekad nevar rēķināties, jo visi solījumi un apņemšanās beidzās ar pirmo glāzīti.

  Patīk

 5. Man bija super meistari – NEKAD neviena pudele vai izsmēķis objektā (viņi gan ņem tikai darbus Siguldas pusē un līdz Juglai). Bet kolīdz bija ārējie, tā pa normu uzskats, ka izsmēķus met pa logu vai uz zemes. Man lielākais ielidojiens bija uz apmetējiem – nenočekoju viņu darbu objektā – paļāvos uz vienām atsauksmēm. Ar mašīnapmetumu objektā strādāja 4 nedēļas (170 kvm māja + 80 kv griesti). Par laimi nedzēra, bet nu gliemeži un kvalitāte tāda kā es būtu metis. Tāpēc mana galvenā atziņa ir – ja meistars nevar uzrādīt kādu objektu būvniecības stadijā + vienu pabeigtu = šļūc pa skuju taku!!! Par laimi labie meistari darīja visu no pamatiem līdz apmešanai, tāpēc visumā par darbu biju starā.

  Patīk

 6. lv saka:

  Nebūtu taču interesanti, ja viss būtu skaisti no A līdz Z. Nu jau māja iet uz beigām, kaut kam jau bija jābūt. Nez, vai līgumu rakstīšana šādā variantā, ko dotu ?

  Patīk

 7. Kristiāns saka:

  Tā ir cūcība. Tu maksā naudu un ne mazu, bet tevi apčakarē. Šī iemesla dēļ arī pārsvarā cenšos daudzko paveikt pats, lai arī man galīgi nepatīk špaktelēšanas un reģipša darbi, bet ko padarīsi. Lai veicas darbos.

  Patīk

 8. MK saka:

  Nesaprotu,kapec “privatajiem” deg termini…,manuprat,labak lai pastrada menesi ilgak,un izdara kvalitativi,nevis skrien pildot kautkadus terminus

  Patīk

  • Ernests saka:

   Problēma nav strādāšanas tempā, bet tajā ka pasaka ka izdarīs 2 mēnešos, maksājumi par padarīto tiek saplānoti 2 mēnešiem, bet pēc pusotra mēneša ir skaidri redzams ka atlikušajā laikā neiekļausies. Tad nu jautājums – ja naudu prasa kā par tempu “2mēneši”, bet dara uz pusi lēnāk kā to sauc?

   P.S. Termiņš tika noteikts – “šogad jāievācās” – solīt septembra sākumu nevienam netika likts, arī tad kad sāka strādāt un vienojās par darbu režīmu un naudas plūsmu.

   Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.