Estrich grīdas pabeigtas

Nu pagājis gandrīz mēnesis kopš iestrādātas estrich grīdas. Viss darbs aizņēma nepilnu dienu – veči 10 no rīta atbrauca, piecos pēcpusdienā jau tina kopā šļaukas. Recepte standarta – kautkur 4.5 maisi CEMEX 500 markas cementa uz 1m3 smilts + fibra.
Tā kā otrajā dienā visas grīdas nopludināju un nosedzu ar plēvi, tad līdz pat šim brīdim nebija skaidrs cik tad gludi grīdas ir iestrādātas. Šodien izvācu visas plēves un ķēros pie līmeņrāža un lāzera. Izmērīju krustu šķēršu ar lāzeru – virsma staigā līdz 5mm uz 8 metriem. Uzliekot 2 metrus garu līmeņrādi spraugas nav. Tā kā secinājums – veči zin ko un kā dara. Protams jāsagaida, kas notiks kad izžūs pilnībā un iestrādātās šuves atvērsies, kā arī kā uzvedīsies pēc sienu uzmūrēšanas, bet domāju ka viss būs kārtībā.

2015-04-26 13.32.352015-04-26 13.33.38

Tā kā man duša ir bez paliktņa, traps būs grīdā, tāpēc uzreiz paprasīju, lai uztaisa slīpumus trapiem, rezultātā flīzējot nebūs jāčakarējas ar betona slīpēšanu vai visā vannas istabas telpā flīzes jāliek uz biezākas flīžu līmes kārtu, lai sanāktu kritums trapam.

2015-04-26 13.33.10

Ja jums ir plānots kāds kanalizācijas izvads grīdas vidū (piemēram, izlietne virtuves salā), tad neaizmirstiet ka obligāti jābūt čaulai – šādi pēc iebetonēšanas iespējams gan noslēpt kanalizācijas izvadu uzliekot korķi, gan pēc tam tomēr izmantot uzliekot caurules izvadu. Standarta D50 kanalizācijas caurulei kā čaula ideāli der D75 kanalizācijas caurule.2015-04-26 13.39.01

Tāpat tehniskajā telpā obligātā lieta – traps grīdā. Ja ir kāda avārija ar apkures katlu, boileri vai veļasmašīnu, tad pludo nevis visa māja, bet viss ūdens aiztek caur trapu grīdā. Lai caur trapu nenāktu iekšā smakas, iesaku izvēlēties “sauso trapu” – šādam dēļ īpašas konstrukcijas pat ja izžūs viss ūdens, smaka no kanalizācijas nenāks. Es izvēlējos Tece Drainpoint S, jo tam pamatnes dziļums ir 5cm, savukārt augšdaļu var pieregulēt no 8-70mm dziļumā.

2015-04-26 20.16.58

Protams ka arī šeit grīdas līmeņa kritums ap 1cm uz telpas vidu, kur ir traps. Un nekādu sliekšņu vai citas “pornogrāfijas”, lai nodrošinātos pret plūdiem palīgtelpās.

2015-04-26 13.37.56

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Iekšdarbi ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

20 Responses to Estrich grīdas pabeigtas

 1. no malas@nomalas.com saka:

  Šie vīri ir pelnījuši nonākt baltajā sarakstā?

  Patīk

 2. mr fx saka:

  Ernest, paldies par norādi uz šiem zemajiem trapiem, – noskatījos un taisos sev arī tādu ielikt, bet jautājums: kādēļ Tu tos trapus neesi iebetonējis grīdā, kā tas paredzēts, bet atstājis apkārt kastes? Vai tam ir kāda dziļāka doma pamatā?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Nekādas slēptās domas, vnk nepaspēja visu izdarīt. Vienam trāpās nebija līkuma ar ko pieslēgt, otrā vietā garais traps viena vario kas vēl joprojām nav nopirkts, trešā gan ielika un iebetoneja.

   Patīk

 3. Dace saka:

  Var palūgt to džeku numuru, kas lēja grīdas?

  Patīk

 4. Jānis saka:

  Saki – kā uzvedās Voloģas taisītās deformācijas šuves? Vai plātne jau ir kontrolēti salūzusi?
  Noticēju tavam baltajam sarakstam un man arī Vladimirs pirms nedēļas ielēja grīdas. Bet deformācijas šuvju iestrādes tehnoloģija liek aizdomāties. Var jau būt, ka viss ir/būs OK, bet nebiju gaidījis, ka deformācijas lenti viņi liek tikai virs trubām. Salasījies teoriju, gaidīju, ka šuve pa vertikāli būs ielikta līdz putuplastam, iegriežot tajā caurumus priekš trubām……..

  Patīk

  • Ernests saka:

   Jā, plaisas kur bija izvilks ar to garo špateli ir izveidojušās. citās vietās plaisu pagaidām nav. Grīdas zem plēves, mitrumā?
   Pie tāda karstuma tur viss bija jānosedz lai cements kārtīgi izreaģē.

   Patīk

 5. Jānis saka:

  Grīda ir zem plēves. Sestdien salējām un nosedzām, lai reaģē un neizžūst.
  Tev šīs šuves tikai izvilka ar špateli vai arī tajās salika deformācijas šuvēm paredzētu lentu (plāksni??)? Biju nopircis Uponor deformācijas šuvju plāksnes, bet tām apakšdaļa tikusi nogriezta un atlikušā daļa uzlikta uz trubām (un apkārt betons). Tad nu tagad gaidu kas notiks.

  Patīk

 6. Jānis saka:

  Kāds tev grīdas segums iet (ies) pāri šuvēm? Flīzes, lamināts, linolejs? Šuves tikai durvju ailēs vai arī kaut kur istabas vidū?
  Un ko domā darīt ar plaisu? Piesmērēt ar kaut kādu smāķi un nolīdzināt?

  Manā gadījumā ir viena šuve arī lielajā istabā (55m2). Tāpēc tagad nevaru saprast kā likt virsū plānotās vinīla flīzes…..

  Patīk

  • Ernests saka:

   Segums bija domāts trīsslāņu parkets.
   Man arī viesistaba sanāca ar 2 krusteniskām šuvēm,
   Bet tās šuves vairāk ir kā plaisas nevis neatkarīgi betona kluči, kas varētu neatkarīgi viens no otra staigāt.
   Bet vispār parunā ar vinila tirgotājiem, tie zinās kā labāk darīt – šuve vai kas cits.

   Patīk

 7. Dzintars saka:

  Kādā biezumā tas Estrich uzklāts?

  Patīk

 8. Artūrs saka:

  Labs vakars!
  Kādēl pirts grīdai izvēlējies H&L sauso trapu nevis Tece Drainpoint S kā mājā? Kāpēc mājas sausajiem trapie izvēlējies horizontālo izvadu nevis vertikālo?
  Paldies!

  Patīk

  • Ernests saka:

   Kad pirku pirtij, mani veikalā konsultatns pārliecināja ka H&L pludiņveida traps ir jēdzīgāks un ilgspēlējošāks pirtij nekā TECE Drainpoint gumijas membrāna.

   Kapēc horizontālais nevis vertikālais izvads – toriez kad veica montāžu vertikālais izvads nebija pieejams noliktavā, plus mana ideja ka to var pa tiešo uzsēdināt uz D110 trubas neizpildījās -tāpat tur pa vidu esot nepieciešama pāreja uz D50

   Patīk

 9. Kārlis saka:

  Labvakar!
  Ļoti interesē, kā tā tecedrain uzvedas gadiem ejot – vai aizvien pilda savas funkcijas?

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.