Gaiss Ūdens Siltumsūknis un Decembra apkures rēķins

Nu jau pagājušā gada decembris ir garām un tas bija zīmīgs ar interesantu temperatūras amplitūdu – sākumā nebeidzamais mīnus 3-5grādi, tad aukstuma vilnis līdz -10 grādiem un atkala ar līdz pat plus 7 grādiem. Tā kā es ik dienas (gandrīz) vakarā pirms gulētiešanas piefiksēju patēriņa datus, tad ir sanācijs izveidot mēneša statistiku ar siltumsūkņa darbības rādītājiem un patēriņu.

Kā redzams, pat pie -10 grādiem COP apkurei nav nokritis zemāk par 2,5, savukārt pie nulles grādiem (kas ir vidējā temperatūra apkures sezonā) COP ir virs 3,2. Karstajam ūdenim cipari nav tik rožaini, jo jāsilda ūdens līdz 49 grādiem, kā arī reizi nedēļā tiek veikta karsēšana līdz 60 grādiem, lai cīnītos ar legionellu.

Kopumā apkure un karstais ūdens patērēja 802kwh elektroenerģijas, kurus tad katrs var reizināt ar savu elektroenerģijas tarifu, lai saprastu apkures izmaksas. Man tie vēl bija 5 centi/kwh par pārvadi, jo tērēju pēdējās kwh no vasarā saražotās saules enerģijas. Janvārī jau būs jāpērk no tirgotāja pēc fiksētās cenas 15centi/kwh (ieskaitot pārvadi). Ja salīdzina ar gāzes apkuri, tad man būtu jānopērk 225m3 gāzes un jāiztērē ap 50kwh elektroenerģijas gāzes katla darbināšanai, kas izmaksātu 270eur+8eur atbilstoši šī brīža gāzes tarifam (ar valsts atbalstu).

Tātad apkures ekonomija par decembri 230EUR, vai 150EUR ja nāktos pirkt elektrību no tirgotāja. Protams pagaidām ekonomija ir samērā virtuāla, jo šis ietaupījums tiek atgriezts kontā no kura vasarā tika finansēta pāreja no dabas gāzes uz siltumsūkni, bet pēc 4 ziemām šī jau būs patiesa ekonomija.

Šis ieraksts tika publicēts Apkure, Būvniecība, Ekspluatācija ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

11 Responses to Gaiss Ūdens Siltumsūknis un Decembra apkures rēķins

 1. Ivars saka:

  Paldies par info.

  Man decembrī šādi rādītāji (pēc Daikin ekrāna datiem):
  Apk COP: 2,8
  KŪ COP: 1,7 (Silda divreiz dienā, uz rīta dušu 54grādi, uz vakaru 50).
  Kopā COP: 2,72

  Patīk

 2. Martins saka:

  Sveiks! Kāda ražōtāja siltumsūkni uzstādīji?

  Patīk

 3. Horacijs saka:

  Esmu atslēdzis dezinfekciju jau 8 gadus. Principā jau nav no viņas jēga, ja diennakts patēriņš ir virs viena boilera un tur ūdens nesastāvās. Plus vēl dezinfekcija nav nepieciešama dziļurbumam.

  Patīk

 4. Man Decembri apkure+siltais udens aptuveni 700kwh, aptuveni, jo zinu tikai kopeejo pateerinnu (1300), auto paterinnu(300) + videejo majas pateerinnu(300), man ir siltumsuknis aroTHERM split VWL 75/5 AS 230V 2S ar 300litru boileri. Naudinnaas decembri par elektribu 508 eur.

  Publicējis 1 person

 5. Gints saka:

  Arī man doma likt siltumsūkni ,netieku galā ar jaudas izvēli 130m2 mājai . Ernest cik kw ir tavs siltumsūknis ?

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.