Elektroinstalācija – sadalnes sakārtošana

Sākumā bija vadu mudžeklis pa visu tehnisko telpu. Tad, pēc pusotras dienas darba vadu sakārtošanā un slēpšanā penāļos, mudžeklis nedaudz sakārtojās un nu varēja pāriet pie vadu lobīšanas un komutēšanas…

2015-12-10 22.34.46

bet – iedomājaties jums ir kādi 70-80 kabeļu; nolobot visus uzreiz rodas problēmas ar identifikāciju – kurš tad ir kurais kabelis (domāju ka piekritīsiet izzvanīt pēc tam šo vadu čupu būtu neprāts). Arī lobīt pa vienam un uzstādīt arsevišķi “automātus” pie visas tās kabeļu kaudzes ir apgrūtinoši.

Vienīgais +- jēdzīgais variants – lobam kabeļus un paralēli “gredzenojam” katra kabeļa vienu vadu ar speciāliem kabeļu marķieriem – dzelteniem grezeniem ar cipariem. šādi mēs iegūstam gan kabeļu nummerāciju, gan pēc gadiem var jebkurā brīdī saprast kurš ir kurš kabelis un tikt pie pareizā vada gala bez puses sadales pārlases. Tālāk kabeļus nolokam uz augšu un vainu uzkarinam jau iepriekš sagatavotu sadalnes saturu vai sākam karināt “iekšas” uz sliedēm.

IMG_20151215_223820

Tālāk saslēdzam vadus, sakārtojam savienojumus, uzliekam paneļus un ir šāds rezultāts.

Jā, skaidri redzams ka kastē 2 rindas itkā nav izmantotas, bet faktiski tur ir savienojuma spailes, kas nodrošina, ka vadi ir savienoti pārskatāmā veidā. plus tiek veikta komutācija, piemēram viss āra apgaismojums sākumā palaists caur krēslas sensoru un tad caur 3 slēdžīem uz 3 neatkarīgām līnijām – ieejas mezgls, fasādes apgaismojums no priekšpuses un pagalmā.

Atliek vienīgi pabeigt līmēt uzlīmes zem automātslēdžiem, ielikt pārsprieguma aizsardzību, uzlikt nosegpaneļus uz tukšajām vietām un darbiņš pabeigts.

P.S. Pēdējās 2 bildes tapa ar 2 gadu nobīdi no pirmajām bildēm, tādējādi kārtējo reizi pierādot pagaidu pastāvīguma spēku 🙂

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Iekšdarbi ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

16 Responses to Elektroinstalācija – sadalnes sakārtošana

 1. Ivo saka:

  Sadales skapis izskatās kā priekš dauddzīvokļu mājas vai lielveikala, nevis vienas ģimenes mājas. Iespaidīgi.

  Like

 2. Andron Mc saka:

  Pēc lielveikala neizskatās gan, jo nav dedzis.
  Bet nu izskatās sūdaini gan.
  Tik daudz atsevišķus drošinātājus nevajag. Arī ja liela māja, vairāk par 10 nav jēgas. Svarīgāk ir papildus fīčas, Visādi noplūdnieki, PLC, un no tīkla izslēdzami korķi.
  Tad izejot no mājas nav jāfunktierē vai gludekli izslēdzi.

  P.S. Izvilkt kabeli ar zemējuma dzīslu un nepievienot zemējuma dzīslu, ir tikpat debīli kā izvilkt neekranētu Cat6 kabeli no DEPO. Tas ir jau ārkārtējs daunisms. Tas ir tāpat kā izvilkt ekranētu kabeli un abos galos NEpievienot ekrānu. Jābūt nenormālam debīliķim lai tā izdarītu.

  Like

  • Ernests saka:

   Dedzis nav,
   Nopludnieki ir,
   Plc vietā impulsnieki,
   Tikla attalinatas vadibas nav jo vēl nav atrasti piemeroti produkti pa adekvatiem cipariem, bet zvaigznes slegums to pielauj jebkurā brīdī.

   Kas konkrēti sudaini?

   Like

 3. Indars saka:

  Bišķiņ izskatās pēc raķeškuģa, manuprāt nevajadzīgi iztērēta nauda. Man ir 15 korķi uz māju , vecākiem 3 skrūvējamie no kuriem viens uz saimniecības māju, bet neko dzīvo 🙂

  Like

 4. Ints saka:

  Kā lai tagad turpinu dzīvot dzīvoklī ar vienu grupu, vienu fāzi un bez zemējuma?

  Like

 5. Atbalstu Ernestu, man ir liidziiga lieluma kaste, kaa jau teici, katram savs 😉

  Like

 6. navveel saka:

  Man arī nav iebildumu pret šādu kastes pildījumu 🙂

  Like

 7. Toms saka:

  Manas 2 kapeikas par sadalnēm:
  Es sev uztaisīju krietni mazāku sadalni (48 moduļu) nekā Tu. Rezultātā, protams, man ir mazākas nākotnes rediģēšanas iespējas. Taču vienalga vairāk iespējama komforta un drošības nekā tiem, kas saka, ka cilvēki mierīgi dzīvo arī uz vienas (vai desmit) grupas.

  Tas, ko gribēju pateikt – labi, ka ir arī čīkstētāji, jo citādi ja visi circlejerkotu par lielām sadalēm, cilvēki ar mazāku rocību ieslīgtu kompleksos. Ticu, ka katrs var atrast vidusceļu starp ekonomiju, komfortu un galvenais – drošību.

  Publicējis 1 person

 8. Raivis saka:

  Kaut kādu UPS nedomā likt mājai? Man ir tāda doma, jo rudeņos ik pa laikam noraustās elektrība, kas nav labi daudz jo daudz mājās esošajai smalkajai elektronikai. Piemēram, indukcijas plīts katru reizi pēc elektrības noraustīšanās rāda kaut kādu error un tad vajag uz 30-40min izslēgt drošinātāju, pēc tam viss ok. Uz servisu vest negribas, kaut arī ir garantija, jo tad vajag uzreiz otru, ko likt vietā, kamēr remontē/diagnosticē un jāčakarējas ar demontāžu, utt.

  Like

 9. Raivis saka:

  Man vispār ir 36 moduļu galvenā sadale, tālāk atsevišķi otrajā stāvā mazā 8 moduļu, katlu telpā 8 moduļu un mazā 4 moduļu pie mājas stūra + 4vietīgā šķūnī. Kad vajag kaut ko atslēgt, nav katru reizi jāskrien uz mājas pirmo stāvu, bet strāvu ērtāk atslēgt turpat blakus tuvumā pie tuvākās sadales kastes.

  Publicējis 1 person

  • Ernests saka:

   Pilnīgi piekrītu ka 2stāvu mājai optimālāk likt 2 sadales un šķūnim savu. Arī man uz šķūni iet atsevišķs kabelis ar sadali tur. Pie tam kabelis tikpat resns kā ievads ar tādu domu, ka ja ir problēmas ar elektrību šķūnī liek ģeneratoru un “baro no tās puses” māju.

   Like

 10. gmail login password reset saka:

  Good day! I simply want to offer you a huge thumbs up for the excellent info
  you have got here on this post. I am coming back to your blog
  for more soon.

  Like

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.