Māja Dzīvoklis 2017

Kārtējā būvniecības izstāde un kārtējo reizi ātrais secinājums – m…. 🙂 Ja kādreiz izstādes bija kā seno laiku gadatirgus uz ko pus gadu gatavojās lai parādītu sevi un atrastu klientu, tad tagad ātrāk un efektīvāk ir ieguldīties internetā. Rezultātā šoreiz izstādē bija vieglāk nopirkt kažoku, bišu vaska kurpju smēri un abšaubāmas izcelsmes gleznu par 600 eur nekā ieraudzīt patiešām ko interesantu, jaunu. Nu un kārtējo reizi var redzēt kā tiek apgūta ES projektu nauda – vismaz puse no vide un enerģija stendiem ir dažādu ministriju un aģentūru ES projektu publicitātes pasākums. Varbūt vērts vienkārši noīrēt uz 3-4 dienām halli un savākt kopā visus tos ES projektus vienuviet?

Bet tomēr. Ar visu to ka itkā nekā jauna nav, daži stendi piesaistīja uzmanību. Lūk mans īsais fotostāsts (pirts tapšanas prizmā)  🙂

IMG_20171020_100820

Uzskrēju virsū keramikas sildītājiem. Tās pašas “cūku lampas” tikai nedaudz citā izpildījumā, pie tam vizuāli patīkamā. Galvenais pluss, ka nav atklāta sildelementa.

IMG_20171020_101235

Picas krāsns konstruktors. Jau gatavs risinājums no speciālas ugunsdrošas massas. Saliec, aizsmērē šoves un taisi picu pagalmā. Nieka 709 EUR + PVN  🙂

IMG_20171020_104159

Šaurie pirts dēļi, 50mm plati. Iespēja paspēlēties ar pirts sienu noformējumu nevis uztaisīt tipiski dēlis horizontāli/vertikāli.

IMG_20171020_102118

Pinteresta bildēs reizēm redzami izgaismoti oniksa paneļi pirts apdarē. Izstādē uztrāpīju virsū akmens plātnei ar skaistu zīmējumu. Sākumā nodomāju – re atrasts panelis, ko iestrādāt pirts sienā un izgaismot. Bet izrādās “pusdārgakmenis” ahāts. Cena 11400EUR par šo te zilgano dabas radītu brīnumu.

IMG_20171020_102028

Elektrības sadale industriāliem objektiem un manjakiem privātbūvētājiem 😀

IMG_20171020_110644

Izstādes “atradums” – plakanā akumulācijas tvertne. Iespēja maksimāli efektīvi izmantot telpu salīdzinājumā ar klasisko apaļo bunduli. Pārdevējs gan nezināja vai šādu var iestrādāt sienā, bet teorijā šo barētu ielikt jebkurai mājai kā starpsienu piemēram starp katlu telpu un vannas istabu, un iegūt gan akumulācijas tvertni gan “sildmūrīti”.

IMG_20171020_111925

Vietējo CEWOOD koka skaidu+cementa apdares plātnes. Dažādi biezumi un malu apdares, cenas zem 10eur/m2 No šodienas perspektīvas visādās palīgtelpās, koridoros veidotu griestus nevis no reģipša bet šāda veida materiāla. Pirts WC iespējams likšu šo.

IMG_20171020_114420

Pirts krāsnis. Piedāvājums izstādē bija itkā nekāds, bet tai pašā laikā ejot prom no izstādes ieraudzīju to ko citādi neredzētu – Feringer pirts krāsns ar akmens lameļu apdari. Internetā daudz lasīts, bet te varēja apčamdīt un aprunāties ar zinošu pārstāvi, plus mucas pirtī viena mazāka kūrās un varēju saprast kā tad tas PIFs darbojas. Cena liela, bet vispārizglītošanas nolūkos tieši tas ko vajag, lai saprastu kas ir PIFs, kā vispār šīs ņeržas krāsnis darbojas.

Kopumā 2,5h laika, kurus par bezjēgā pavadītiem nenosauksi, jo tomēr kautkas interesants tika pamanīts. Nu un dabūju no AVU logi koka mērlentu salūdzušās vietā – tātad arī daļa biļetes atsista.

P.S. BT1 būtu jāklapē ciet rudens izstāde un jākoncentrējas uz vienu pavasarī.

Šis ieraksts tika publicēts Viskautkas ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

14 Responses to Māja Dzīvoklis 2017

 1. Raivis saka:

  biju tur 1 reizi, tieši laikā, kad sāku būvēties, lietderība maza, vairs neapmeklēju

  Patīk

 2. Ansis saka:

  Sveiks!
  Vai piefiksēji, kas ir to akumulācijas tvertņu ražotājs?
  Paldies.

  Patīk

 3. Jōņs saka:

  Bijām ar sievu šodien aizgājuši. Halle numur divi bija pilnīgi zemē nomests laiks un nauda, jo nebiju plānojis iet skatīties uz šubām, apzeltītām trepju margām un ūber dārgām audio sistēmām. Savukārt, vides un enerģētikas hallē dabūju ko gribēju – izpļāpājos no sirds ar Bauroc galveno speciālistu un pēc tam ar attīrīšanas iekārtu pārstāvi, kurš, kā izrādās, dzīvo man gandrīz kaimiņos. Check. Bet vispār, kopumā tās izstādes sāk izskatīties arvien bēdīgāk.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Tā starp citu Bauroc tagad tirgo Roclite, kā nekā gada sākumā Aeroc tos pārpirka 🙂

   Patīk

   • Jōņs saka:

    Jā, Roclite pamanīju viņu stendā jau pavasarī. Šoreiz pajautāju- teica, ka esot nopirkuši, bet neiesaka savējiem. Roclite esot tāds lēts un diezgan sūdīgas kvalitātes bloks, kuram nav produkcijā ne pārsedzes, ne citi elementi. Ieteica labāk drusku piemaksāt un ņemt Bauroc sistēmu.

    Patīk

   • Tas kas uz jumta saka:

    Tikai nezin kāpēc pašu bauroc bloku ar ražo Igaunijā. Kāda sakritība, ka pēc roclite nopirkšanas, viņi ar sākuši ražot Igaunijā savus blokus. Sakritība, vai es kautko jaucu?

    Patīk

   • Jōņs saka:

    Pag pag. Te nevajag jaukt visu kopā. Baurocam jau gadiem ilgi ir 2 rūpnīcas mūsu reģionā- viena ir Igaunijā, otra tepat netālu no Ikšķiles Saulkalnē. Roclite viņi nopirka nesen, par to sīkāk neko nezinu- tikai to, ko teica viņu teh. speciālists Ainārs Kacens- Roclite blokiem ražošanas procesā jauc klāt kaut kādus izdedžus, tāpēc sanāk lētāks un attiecīgi arī sūdīgāks bloks. Zemtekstā varēja saprast- ja esi baigais gnīda un gribi būvēt pa lēto, tad reku mēs varam tev iedot lētu bloku ar visām izrietošajām sekām, bet ja esi “savējais” cilvēks, tad iesakām labāk ņemt kārtīgu gāzbetonu bez visādiem kreisajiem piejaukumiem.

    Patīk

   • Ernests saka:

    Igaunijā bauroc ražoja arī iepriekš – netālu no Ainažu robežpunkta. Bet smieklīgi klausīties ka nopirkta, bet neiesaka jo sūds. Drīzāk nopirka, jo lielu daļu tirgus sāka ieņemt un ar kvalitāti ir +- OK. Tik dēļ tehnoloģijas sanāk klasi zemāks produkts citā nišā. Līdzīgi kā VW grupai pieder gan vw gan skoda zīmols, bet ne viens ne otrs nav sū…

    Patīk

   • Jōņs saka:

    Tieši tā! Neviens jau nesaka, ka kāds no blokiem ir nederīgs būvniecībai- gan vienam gan otram ir visi sertifikāti utt. Bet pareizi saki- Roclite ir citas klases produkts ar zemāku cenu un mazāk fīčām. Pēc analoģijas-
    ja nevari/negribi atļauties VW, tad vari braukt ar Škoda. Protams, runājot ar Aeroc pārstāvi, sapratu, ka viņa teiktais tomēr arī jālaiž caur filtru. Vienā brīdī šis mēģināja iestāstīt, ka vislabāk armēšanai izmantot viņu ražoto Murfor armatūru. Un atkal- viss jau ir ok, bet tā cenas atšķirība pret parastiem armatūras stieņiem ir kosmoss. Tā kā katram iespēja izvēlēties pēc savas rocības un ieskatiem.

    Patīk

   • Mārtiņš saka:

    Ej pie kura bloku pārdevēja vēlies, kā viens tā otrs noliks pārējos un slavēs savējo.
    Pirms diviem gadiem izstādē Oranžais minēja ka nekad neceltu/nedzīvotu mājā, kas celta no Zilā, bet tagad jau dzied citu dziesmu.

    Publicējis 1 person

   • Jōņs saka:

    Tā laikam ir mūsu vietējā tirgus īpatnība, kas traucē objektīvi izvērtēt visus piedāvājumus, jo konkurenti noliek viens otru un katrs stāsta, ka tieši viņa produkts ir vislabākais. Tas nosit jebkādu vēlmi iet un runāties ar pārdevēju, jo zini, kādu atbildi saņemsi. Atliek tad pašam rakt interneta dzīlēs un meklēt sev piemērotāko risinājumu, bet pie pārdevēja jau iet ar konkrētiem jautājumiem par konkrēto produktu.

    Patīk

 4. Bum saka:

  Kad māja uzcelta, ko apskatīt paliek arvien mazāk. Ja katru gadu būtu kas jauns un par kārtu labāks, nekad neuzceltu vai celtu kartona kasti diviem gadiem; bloki kā bloki gan šodien, gan pirms desmit gadiem, logi un jumts tāpat, nianses, protams, ir, tomēr vakumā u.c. modernās izolācijas, jumtas segumos un stiklos iestrādātas saules baterijas masveidā vēl netiek ražotas nerunājot par pirkšanu.
  Kamēr mājās tikai plānos, izstāde ir vieta kur vienkopus apskatīt dažādus risinājumus un parunāties ar pārstāvjiem aci pret aci.
  Reku, fibrolītu pamanīji.

  Patīk

 5. Ķiršlejas saka:

  Šis posts ir viss, ko man vajadzēja zināt par šogad neapmeklēto izstādi.

  Publicējis 4 people

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.