Tek garām skurstenim

Jā, tieši ar tik nepatīkamu situāciju nācās saskarties lielajās lietavās, kad pēkšņi pa kamīna skursteņa nosedzošo plāksni no griestiem sāka pilēt. (atkāpei: Vienreiz bija notecējums arī ziemā, kad sākās sniega kušana, uzkāpu izpētīju, pasaucu jumtu meistaru, visu izpētījām bet tā arī vainu neatradām, nosecinājām ka būs kautkur pa click savienojumu kūstošais ūdens ticis iekšā. Izlēmām ja būs atkal, tad vērsim vaļā jumta loksni un skatīsimies kas apakšā, kā nekā Click segums to pieļauj bez lieliem krenķiem. Bet… itkā vairs nepilēja, arī vasarā pie lielā lietus, bet te uz lielo diennakts rudens lietu atkal sāka pilēt).

Skaidrs ka tā atstāt nevar un kamēr līst lietus ņemu un no apkašas visu demontēju. Labi, ka dekoratīvā plāksne pielīmēta ar montāžas līmi, kas relatīvi viegli noiet nost – varēs bez remonta sakopt visu atpakaļ 🙂 Tad nu vates visas ārā, un ir skaidrs ka netek jumts vai difūzijas membrāna, bet ūdens kautkādā veidā tiek gar skursteni un jumta savienojumu un notek lejā. Lai arī arī lietus un tumšs jālien vien uz jumta, kamēr līst un pil un jāskatās kur vaina.

Noskrūvēju skursteņa lietus krādziņu un uzriez viss top skaidrs – sprauga starp skursteni un jumta pieslēgumu aizpildīta ar vati un no augšas aizsmērēta ar silikonu. Pa šiem 2 gadiem kurinot kamīnu skurstenis uzkarstot staigājis izmēros – izpleties un sarāvies garumā līdz pāris vietās silikons ir pušu. Rezultātā tikko līst ilgstošs lietus, tas pa skursteņa ārpusi tek lejā, caur lietus krādziņu un tālāk caur spraugu uz leju. Tā kā tālāk tikai vate, kas mitrumu neuzsūc, tad gravitāte dara savu un viss ūdens pil iekšā istabā.

Nu neko sazinājos ar skursteņa licējiem, lai brauc un labo. Par tālāko procesu un problēmvietu nākamreiz.

Šis ieraksts tika publicēts Ekspluatācija ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

6 Responses to Tek garām skurstenim

 1. xxx2 saka:

  Nu nolažots tur ir….
  Tā vieta ir ar skārda konusu vai vismaz gredzenu jānosedz!

  Patīk

 2. Dzintars saka:

  Var smērēt ko gribi, tāpat tas tecēs pēc laika

  Patīk

 3. a saka:

  Jāprasa skārdniekam izgatavot vēl vienu čaulu visā virsjumta daļas garumā ar tādu diametru, lai var uzmaukt pieslēgumam. Augšā vai nu jumtiņš, vai cepure kas nosedz spraugu starp dūmeni un šo ārējo čaulu.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.