Ko izvēlēties garāžas noliktavas plauktiem

Uz ziemu vajadzētu tā kā šķūni vulgaris pārvērst par ērti lietojamu mantu glabātuvi, ar visu no tā izrietošo. Veicot ātro priekšizpēti sapratu, ka pēc būtības pastāv trīs varianti, kas ir izskatāmi kā opcijas. Izmaksās vēl īpaši neesmu iedziļinājies, bet jau tagad ir skaidrs, ka gatavie risinājumi būs salīdzinoši dārgāki par paštaisīto, atliek tik jautājums vai tas ir tā vērts. Šoreiz būtu forši ja lasītāji padalītos ar savu pieredzi (kādi plaukti ir, cik plati, un augsti) un apsvērumiem par un pret, kā arī ja ir, tad kādas ir vilšanās.

Tad nu sākam ar variantiem, ko esmu noskatījis. Pirmais, gatavie noliktavu plaukti risinājumi – tipveida sekcijas ar regulējamiem plauktiem. Ātri salikt un lietot. Salīdzinoši dārgs risinājums, pluss iespēja pārlikt kā nepieciešams, bet ierobežojums izlikt visas sienas platumā dēļ fiksēta sekcijas garuma.

buitiniai-stelazai[1]

Uz sienas parināma ELFA tipa sistēma. Var pielāgot plauktus un izvēlēties dažādus turētājus. Var piedzīt praktiski pēc vajadzīgā izmēra. Visdārgāk. Vēl ir jautājums kā šāds pasākums turēsies uz koka karkasa sienas.

garaz7[1]

Paštaisīts risinājums vainu ar koka statņiem vai uz konsolēm. Lētākais no risinājumiem, brīva fantāzija izpildījumam, bet nepieciešamība ieguldīt darbu. Plauktiem nepieciešams pietiekoši izturīgs (biezs) saplāksnis.

decorating-a-garage-1[1]

Jā un ja kādam no lasītājiem ir piedāvājums, tad siena uz kuras jāuzstāda plaukti ir 3,85m plata un 2,50m augsta. Nepieciešama arī riepu glabātuve vismaz 2 komplektiem.

Šis ieraksts tika publicēts Ekspluatācija, Iekārtojums, Instrumenti, Saimniecības ēka ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

22 Responses to Ko izvēlēties garāžas noliktavas plauktiem

 1. Iečeko IKEA piedāvajumus, piemēram IVAR vai HEJNE
  http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/S49046978/ (koka) vai arī OMAR (metāla). Viņiem ir pieejamas platākas un šaurākas sekcijas, plus koka variantus dažreiz var piezāģēt pec izmera, jo attālumu starp koka balstiem nosaka tikai plauktu garums.

  Patīk

 2. martinsoz saka:

  AJ produkti, noliktavu plaukti. Nav lēti, bet nekad nav pievīluši.

  Patīk

 3. verdi saka:

  Man ir no Ofmet. https://ofmet.lv/. Tur daudz dažādu variantu. Webā pats var savākt vajadzīgo konfigurāciju, viņi atsūta rēķinu Par piegādi nezinu, pats pakaļ braucu.

  Patīk

 4. bardzs saka:

  http://storsistem.eu/lv/universali-vieglie-plaukti/
  Man šķiet labākais price/performance variants.Var protams no finiera atgriezumiem saklapēt pats, bet vai ietaupijums būs iztērēta laika vērts – katram pašam jārēķina.
  LV uz vietas izplatītājs vai kas nu viņi tur skaitās http://www.akcijasplaukti.lv/lv – var aizbraukt apčamdīt.

  Publicējis 1 person

 5. Aigars saka:

  Ja tev ir liela un plaša garāža, tad droši vien vari iegādāties gatavos risinājumus. Ja tev ir svarīgi apgūt katru centimetru, tad būs jātaisa pašam.
  Es taisīju pats divu veidu plauktus un iemēģināju vienus gatavos:
  1) Depo nopirku nopietnākos tur redzamos plauktu turētājus (tāds trijstūris ar sametinātu metāla U profilu virspusē), tos ar vītņstieņiem (cauri sienai) pievilku pie sienas. Pa virsu pieskrūvēju kārtīgus biezus dēļus tādā garumā kā vajag. Pa virsu vēlāk esmu krāvis pāris kubikmetrus ar brusām, turās dzelžaini un apakšā ir brīva vieta tehnikai (zālespļāvējs, trimmeris, utml.)
  2) Nopirku finiera atgriezumus un kaudzi ar leņķdzelžiem ( L profils). Sazāģēju un to visu saskrūvēju pēc vajadzības. Arī sanāca pamatīga konstrukcija, kas nekur nelokās un nav bailes apkraut ar smagumiem.
  3) nelielam sienas fragmentam uzliku Elfa uzkarināmo sistēmu. Sliedes nopietni piestiprināju pie sienas, sakarināju tos plauktus un uzskrūvēju virsū dēļus. Nu ja godīgi, tad tāds diezgan ļogans tas viss pasākums. Ikdienā man tur stāv visādas skrūves, otiņas, krāsas bundžas utml. Ja uzlieku kādu smagāku lietu , piemēram, 5 litru bundžu, tad tas viss plaukts tā diezgan nošūpojas. It kā jau salūzis nav, bet nu lielus smagumus es tur nelieku.

  Publicējis 1 person

 6. zinaataajs saka:

  Saplākšņa atgriezumi 18mm biezi+vītņu stieņi. Lēti un izturīgi. Plus nav jāskrūvē pie sienas. Plus maini plauktu izvietojumu kaut par mm.

  Patīk

  • Aigars saka:

   Un kas šajā gadījumā būs vertikālā nesošā konstrukcija? Vitņstieņi paši par sevi ir ļoti lokani (gariem gabaliem). Tie der iekarināmajiem plauktiem.

   Patīk

   • zinaataajs saka:

    Vertikālā ir paši stieņi. Un nekas tur nav lokans, ja neizvēlas pārāk tievus. Iespīlē saplāksni no abām pusēm 4 stūros ar saplāksnēm un uzgriežņiem tā, ka maz neliekas. Esmu lietojis gan 10mm gan 12mm stieņus. Un uz tiem pēdējiem var droši pats kāpt virsū.

    Patīk

 7. Ivars saka:

  un vēl OSB mīnuss – tīrot vai ko noslaukot var skabargas ieraut… finiera atgreizumiem ir vairāk plusu!
  Vēl tikai piebildīšu, ka man arī ir Depo pirktie plaukti sliedēs iekabināmie – tur diezgan ok svaru, 3 kārtās kastes ar ievārījuma burkām var mierīgi likt…

  Patīk

 8. Mārtiņš saka:

  Ja taisa pats, ir vērts paskatīties šo – risinājums ir draudzīgs izmaksu ziņā. Ēveletas brusas, saplākšņa atgriezumi, skrūves un līme. http://woodgears.ca/shelves/index.html

  Patīk

 9. Krišjāns saka:

  Mani 5 centi: izmantoju gatavos metāla plauktus ar 35 cm dziļiem plauktiem. Ar garām koka skrūvēm pieskrūvēti pie gāzbetona sienām. Zonā, kurā neietilpst vesels plaukts – vienā pusē stāv gari objekti (slotas, lāpstas utt), bet otrā pusē pie sienas ir piekārtas plastmasas atvilknīšu sekcijas.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.