Saimniecības ēkas fasādes dekoratīvā apdare

Tuvojas rudens tāpēc beidzot jānobeidz fasādes darbi saimniecības ēkai, lai no ārpuses viss būtu smuki un ar pabeigtības sajūtu. Par fasādes apdari bija kādu laiku diskusijas koks vs apmetums, līdz “mēs padiskutējām un es izlēmu” ka būs fasāde kā mājai, tātad biezpiens uz kokškiedras plātnes.

Kā iepriekš rakstīju, tam speciāli paredzēts Steico Protect, ko stiprina ar nerūsējoša tērauda skavām vai dībeļiem. Skavas protams depo nav nopērkamas, un arī skavotājs ir specifisks, bet ja pameklē un apjautājas pie plātņu tirgotājiem, tad var tikt gan pie skavām, gan instrumenta nomā. Ir pieejams gan pie Visico, gan pie Ottensten. Ja kas, pie Ottensten gan skavas lētākas uz pusi, gan iepakojums mazāks (1500 pret 2160 skavām)

Vienīgais kas jāņem vērā, lai arī pēc instrukcijas rakstīts ka uz loksni vajag 8 skavas, skavokot augšējo apakšējo perimetru kā arī logu un durvju perimetru skavu patēriņš pieaug praktiski dubultā. Manā gadījumā uz 70m2 fasādes tika iztērēta praktiski visa 1500 skavu paka, kaut arī sākotnēji domāju ka pietiks ar kādām 700 skavām.

Lai priekšpusē varētu izveidot pārkari, kas ir savienota ar kaimiņa sienu, nācās kopni sākumā apšūt ar osb loksni un tad tai virsū uzskrūvēt karkasu, kam tad klāt arī tika skavotas kokšķiedru plātnes. Šeit var redzēt galveno kokšķierdru plātņu plusu – statņiem un plātņu malām nav jāsakrīt, galvenais lai solis ir zem 60cm un plātnes savā starpā izvietotas ar 30+ cm nobīdi. Visuma ja paskatās uz atlikumiem, tad tika nopirktas 74 plātnes un pāri palika atgriezumos nepilna plātne – tātad kautkas ap 2% no visa apjoma ir šī materiāla pārpalikums.

Bet nu pie apdares. Materiāli iepriekš pārbaudīti – EJOT profili un Ceresit līmjavas/apmetums. Arī darītāji tie paši 🙂 Tā kā man apjomi mazi, tad sanāca iespraukties ar savu fasādi tehnoloģiskajās pauzēs – man labi, un celtniekiem nav dīkstāves.

Logiem/durvīm pieslēgums pa perimetru EJOT 108plus, stūrīši + augšpusē EJOT 600 lāsenis. Tā kā nav cokola profila, tad to pašu EJOT 600 lāseņa profilu lieku kā sākuma profilu. Ekstrudēto putuplastu pirms apmešanas sašvīkāju ar zāģi, lai līmjava labāk turās.

Naktis jau ir vēsas un mitras, kas ļoti labi redzams uz fasādes – nākamajā rītā pēc pirmās kārtas armēšanas vietām līmjava vēl mitra. Tāpēc visiem kas vēl domā šogad darboties gar fasādi, iesaku divreiz apdomāt vai būs pietiekami daudz laika lai armējošā kārta izžūst līdz tiek likts dekoratīvai apmetums un vai neatlikt dekora uzlikšanu uz pavasari.

Pirms dekoratīvā apmetuma uzlikšanas tiek uzliktas arī āra palodzes. Kāpēc pirms nevis pēc dekora rakstīju jau iepriekš kad lika dekoru mājai, bet īsumā – dekors nosedz visas spraugas palodzes malās un apakšā un mazāk iespēju mitrumam nokļūt zem apmetuma.

Protams visas atklātās vietas kas nav jānoklāj ar dekoru tiek aplīmētas. Ārdarbiem ir speciāls orandžs plēves tipa skočs. Dekora vilkšana pie šīs nedēļas lietainajiem apstākļiem sadalījās 2 dienās – vienā dienā uzklāja pirmsdekora grunti Ceresit CT16, nākamajā dienā, kad viss apžuvis uzrīvēja “biezpienu” silikātsilikona apmetumsCT74 1,5mm – viens pa priekšu klāj, otrs nopakaļus rīvē. ar graudu 1,5mm patēriņš ir tieši 10m2 no 25kg spaiņa.

Un rezultāts, kad visas plēves noņemtas. Priecē ka pa apakšējo perimetru pieskrūvētais skārda “lāsenis” ir nedaudz bet pamanāms, tādējādi piedodot fasādei nelielu akcentu. Jā un tonis viens, tik siena pa kreisi sanāk zem jumta, tāpēc vizuāli izskatās daudz pelēcīgāka.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Saimniecības ēka, Sienas, Siltināšana ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

11 Responses to Saimniecības ēkas fasādes dekoratīvā apdare

 1. ee saka:

  parādi kopskatu ar māju 🙂

  Patīk

 2. Vai skavas ir cinkotās, vai jābūt nerūsējošām ?

  Patīk

 3. Persiks saka:

  Ja godīgi, tad pabeigta saimniecības ēka izskatīsies labāk par pabeigtu māju. Piedod, Ernest!

  Patīk

 4. Džo saka:

  Meklēju, skārdnieku, kas uzlocītu un uzmontētu lašeni remontējamai privātmājai. Pagaidām visādi uzmetieni un cenas kā piedāvājot Šleseram. Varbūt vari padalīties ar savu veicēju kontaktiem?

  Patīk

 5. Mareks saka:

  Labdien! Vai pirms armēšanas ar ceresit ct190 jūs kokšķiedru gruntējāt? Tīklā ir ļoti skopa informācija par šī materiāl apdari

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.