Vecas mājas renovācija un 90kEUR pie cenas klāt

salidzini.png

Ziemā stāvēja sludinājums ar šādu te īpašumu: https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/riga-region/adazu-nov/adazi/bxxic.html  par 55000 EUR

Nevienam gala pircējam protams neinteresēja – kā nekā nodzīvota māja, zemi pamati, saplaisājis ķīeģeļu mūris, jumts kas galīgi sašļucis. Kā saka viss ir slikti. Vienīgais īpašuma pluss vieta centrā un visas komunikācijas.

Tad apķērīgi cilvēki izlemj, ka jāveic renovācija un jāpārdod nu jau “jauna” māja https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/riga-region/adazu-nov/adazi/hmeig.html . Kas nu ir piedāvājumā par 148000 EUR

Par renovācijas izmaksām un peļņas maržu nekomentēšu, katrs ir tiesīgs pelnīt kā māk, tik dažas piezīmes no renovācijas procesa braucot ikdienā garām:

Siltinājums ir vate mājās iekšpusē zem reģipša, 50?mm kas likta kopā ar reģipsi vēl pirms ielika logus
Jumta segums likts uz oriģinālajām jumta spārēm no mājas būvniecības pirmsākumiem 60-70to sākums? noplēsa šīferi, uzlika plēvi, latojumu un lētāko skārda profilu.
Fasāde uz latojuma uzsists impregnēts dēlis, nekādas plēves vai plaisu aiztaisīšanas ķieģeļu mūrī, arī nekrāsoja jo priekš kam ja impegnēts. Bija dēļi bik pa īsu, bet to atrisināja ar pieaudzētu uz leju vējkasti.
Gāzes katla izvads zem vēja kastes, ar garantiju apsarmojums ziemā un ātrāks nopūšanas risks vējkastei. Tāpēc uzsita skārda gabalu.

P.S. Vēl bonusā servitūra ceļš uz zemes gabalu pagalma pusē, kur taps dvīņu māja 🙂

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Viskautkas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

15 Responses to Vecas mājas renovācija un 90kEUR pie cenas klāt

 1. būvētājs saka:

  Jā šo bija interesanti vērot katru dienu braucot garām – faktiski uzreiz bija skaidrs, ka ne priekš sevis taisa …

  Patīk

 2. teoretikis saka:

  Varu piebilst nedaudz: tā māja ir koka karkasa būve ar silikātķieģeļu apdari. Pamati nemaz tik sekli, ap metru dziļumā. Jumta koka konstrukcijas bija labi saglabājušās, cik pareizi vai nepareizi uz tām likt jauno jumtu nemācēšu teikt. Ceļu taisīja no Draudzības ielas, jo tā asfaltēta. Loģiskāk būtu bijis taisīt no pretējās puses – Puķu ielas, bet nu laikam saprata, ka tā nekad nebūs asfaltēta.

  Publicējis 1 person

 3. Kaspars saka:

  Skursteni nav atjaunojuši un kamīna nebūs:( Vispār džekiem tagad jāiespringst līdz ziemai pārdot:D Jāuzprasās aizbraukt ciemos apskatīties un aprunāties!

  Patīk

 4. JanisB saka:

  Nja, izklausās drusku pēc Rumbulas auto tirgošanas… Vizuāli izskatās var būt pat labi (te jau ar – iekštelpas jau smuki viss it kā), bet ja sāksi prasīt par pagātni, kā taisīts utt., vai nedod dievs vēl gribēsi līst uz bēniņiem vai vēl kaut kur, tad pārdevējs vairs negribēs runāt…

  Patīk

 5. Akmentiņš saka:

  Maz ticams ka 140 dabūs, bet apmēram pa 100-110 aizies. Jūtu līdz tam kas iztērēsies un nopirks.

  Patīk

 6. McB saka:

  Nu ja nopirks stulbenis kuram ir pārāk daudz nauda – viss pareizi!
  Stulbeņiem daudz naudas nedrīkst būt!

  Patīk

 7. teoretikis saka:

  Nevajag ļauties masu histērijai, var būt tur viss nemaz nav tik slikti. Jā, dažas lietas ir aplami un nepareizi izdarītas, tomēr svarīgākais, lai būtiskākās lietas būtu paveiktas pareizi. Ja tā māja nostāvēja 50 gadus tādā stāvoklī, kā iepriekš, tad gan jau nostāvēs vēl 50. Ja mani interesētu tāda māja, pa tādu cenu, es kritiski vērtētu ne tikai pašu māju, bet arī “vissirslikti” viedokļus. Vispareizākais to māju interesentam apmeklēt ar būvinženieri vai kādu, kurš var izdarīt adekvātus slēdzienus par tehnisko pusi.
  PS
  Māja nav mana, un man nav nekāda interese to māju lobēt. Par mājas pagātni un iepriekšējo kondīciju gan kaut ko zinu.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Ver būvēt sev var būvēt uz pārdošanu. Šeit ir izvēlēts otrais variants.

   Patīk

   • Mārtiņš saka:

    Skaidrs ka māja uz pārdošanu, bet šis vēl nav sliktākais variants. Mārupē par krietni lielāku ciparu pārdod karkasnieces ar ļodzīgiem vienpakešu logiem, lēto laminātu/flīzēm, prastāko gāzes katlu un grīdām kas jau iesēdušās. Pat bail domāt kas ir sienās, jumtā un zem grīdas.
    Un šādu piemēru ir daudz, jo tā ir pieņemts – pa lēto uzcelt un pa dārgo pārdot.

    Protams, varam teikt ka muļķis kurš nopirkts, bet būsim godīgi, vidējais LV pircējs nav spējīgs pilnvērtīgi novērtēt mājas kvalitāti.

    Publicējis 1 person

 8. Dzenis saka:

  a kas īsti notiks pie šāda siltinājuma? ķieģelis izsals, būs auksts, bet mitrums no iekšpuses caur reģipsi jau uz viņu netiks un tāpēc kondensātam nevajadzētu būt? (nu vienīgi caur grīdlīstes šķirbu)

  un vai ar šādu siltinājumu ziemā vispār varēs sasniegt un uzturēt 21-22 grādus?

  Patīk

 9. Janis saka:

  Ir bijusi darisana ar so maju. Estrich uzliets pa virsu vecajam koka gridam. Starpsienas uz sabruksanas robezas,vnk apsuts ar gipskartonu. Teiksu godigi tur viss ir iekonomets lidz centam.

  Patīk

 10. Māris saka:

  Biju piegājis pie meistariem laikā, kad lika fasādi. Murgs ne darba kvalitāte. Meistars strādāja par 5€ m2 . Līmeņrādis netika izmantots. Dēlis tika likts pie dēļa, bez atstarpes . Vēlāk ižuva un parādījās škirbas. Jau moderni ….Šķembas ar bruği liktas uz kārtīgas māla zampas. Utt. Kādam būs jauks pirkums…

  Patīk

 11. Guncha saka:

  Jā piekrītu – viss slikti, BET
  – māja līdz šim tika ekspluatēta bez jebkāda siltinājuma, šobrīd pareizi vai nepareizi, taču kaut kas ir nācis klāt.
  – ar līkam rokām nobruģētā teritorija arī nav par velti.
  – ēkas lokācija + komunikācijas + 1200 m2
  – vizuāli šķiet, ka ēkā var uzsākt dzīvot.
  – un pats galvenais: šobrīd mājokļu pircēji ir gatavi maksāt par ēkas smukajām bildēm, lai tikai pašiem ne kas nebūtu jādara. Ja kļūdos, tad kāpēc māju neviens nepirka par 55k . Ja nepārliecināju, tad tādi, kas paši kaut ko būvē un štuko par savām mājām ir kādi +- 100
  P.S. šo blogu feisītī lasa nu “jau” 27 Personības !

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.