Pagrabs – pēdējie betonēšnas darbi

Turpinot nesteidzīgās vasaras izklaides ar pagraba būvniecību tiek iebetonēts gan trūkstošais caurums pārsegumā, gan ieejas mezgli. Pārsegumam ļoti labi noderēja balkona elementu armatūra, kurai tika piesieta armatūra, pieskaitot 200mm keramzītbetona sienu apakšā šis elements sanāca tikpat izturīgs cik blakus esošais balkona panelis.

Lai nebūtu vēlāk jāsauc betona urbēji uzreiz tika ievietotas čaulas ventilācijas izvadiem – katrā pagrabā pa divām – viena pieplūdei, otra noplūdei. Nu un protams paštaisītiem veidņiem visi caurumi aizpūsti ar putām, lai betons neaiztek.

Tā kā pagrabs ir par 60cm zemāks par grunts līmeni, tad lai nodrošinātos pret lietus un sniega nokļūšanu pagrabā izlēmām būvēt ieejas mezglus kā izvirzījumus, kuriem priekšā arī ir durvis, bet zemes līmenī. Tad nu princips vienkāršs – plātne, mūrētas sienas un apbērums.

Šeit labi noder viss kas paliek pāri no visu triju kaimiņu būvobjektiem – armatūras atlikumi, bruģa gabali kā distanceri, veidņi no tā kas trāpās pa rokai.

Tā kā betons tiek liets uz smilts, tad pirms betonēšanas smilti obligāti noliet ar ūdeni. Labāk gan ieklāt apakšā plēvi. Nu un protams pēc betona apraušanās aplejam un uzklājam plēvi, lai cietē mitrumā.

Maza atkāpe: ar betonēšanu nācās nedaudz uzgaidīt, jo dēļ 3m3 betona sanāk padārgi sūtīt betonvedēju, savukārt kad kaimiņos arī būvējas, tad ir par kārtu izdevīgāk sakooperēties un betonu pasūtīt uz 2 objektiem ar vienu transportu – sanāk ietaupīt gan uz vienu reisu, gan minimālo sūkņa laiku, gan minimālos 0,3m3 betona kas jāņem pa virsu un kas paliek sūknī. win-win pieeja

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Pagrabs ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.