Pagraba monolītā josla un pārsegums

Nākamais solis pagraba izbūvē – monolītā josla un pārsegums, kas pie viena kalpo par nesošo elementu zemes uzbērumam. Kāpēc tomēr izlēmām par labu monolītai joslai? Tā kā pamati “saliktie” plus virs durvīm netiek likta pārsedze, tad monolītā josla mazinās plaisu risku un veidos būvei savelkošo joslu.

  

Monolītā josla veidota pēc “klasikas” – sānos veidņi, iekšā armatūra un betons. Kā jau palīgbūvei maksimāli tiek pārstrādāts viss kas palicis pāri un atlicis no lielās būves – veidņiem lieti noder būvlaukuma stūrī esošās sirsniņmājas OSB, armatūrai noderēja pārpalikumi, tai skaitā trakais D20 stienis. Kā noprotat tad D20 ir grūti salocīt, tāpēc stūros 1mx1m armatūras stūra ielaidumi, kas sasieti kopā ar stiepli.

Sākumā bija ideja par 5cm izlīdzinoš kārtu, bet pierunāju taisīt tomēr 10cm biezumā, lai armatūra ir normālā betona kārtā. Betonu sarēķinājām ka vajadzēs 1m3, tāpēc izlēmām jaukt uz vietas. Trūs stundas intensīvas darbošanas trijatā un josla ielieta. Otrreiz kaimiņš gan solīja atteikties 😀 Vēl radās diskusija par to vai betona stiprībai labāk noder skalota sīkšķemba vai granīta oļi 20mm lielumā – lietā lika abus, bet kurus labāk tā arī nav skaidrs…Pamatoti viedokļi komentāros welcome 🙂

Kad viss sacietējis un nostāvējies atveidņojam un gatavojamies pārseguma montāžai. Kā man būvvaldē reiz teica mēģinot atrunāt no pašzīmēta projekta, tad ar pārseguma izveidi jāpieiet ar atbildību, jo kā nekā pa virsu būs augsnes kārta, tāpēc izvēle krita rūpnieciski ražotiem dzelzbetona balkona elementiem ar dubulo armējumu un pat CE marķējumu 🙂

Balkona elementi izrādījās nevis parastie, bet ar termoatdalītājiem, bet nu neko – ar vesera un lāpstas palīdzību atbrīvojamies no liekā un vati laižam lietā.

Pārsedžu montāža pēc standarta principiem – uz izlīdzinošās kārtas tiek uzlikta amortizējoša cietās vates sloksne un mūrjava. Pa virsu paneļi. Cietā vate kalpo pirmākt kā mazo nelīdzenumu amortizētājs un otrkārt nodrošina ka no paneļa apakšas netiek izspiests ārā viss betons.

Acīgākie gan jau pamanīs armatūras stieņus tieši vidējai sienai pa vidu – tie ir salikti ar nodomu, lai kad montē paneļus, tos būtu vieglāk izlikt pa vienu ass līniju- vienkārši piestumjot paneli līdz tas atduras pret stieņiem.

Sākām ar smagāko – pēc uzlīmes 6 tonnas betona un armatūras. klusiņām, lēnītēm un viss sanāca. Tālāk jau vienkārši un kā pēc konvejera, tik lietus nedaudz patraucēja un nācās uz ātro dizainēt apģērbu – 200l atkritumu maiss un viss notiek LOL

Divas stundas vēlāk, slapji bet apmierināti par rezultātu. Kaimiņu spēks!

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Pagrabs ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

5 Responses to Pagraba monolītā josla un pārsegums

 1. Kaspars saka:

  Brigāde nokomplektēta, references objekts arī ir. Laiks likt sludinājumu ss.lv 😀

  Patīk

 2. trap saka:

  Izskatās, ka ielākais panākums visā šajā ir tas, ka uz 2 kaimiņiem joprojām ir visi 40 pirksti

  Publicējis 1 person

 3. būvētājs saka:

  Pretlietus tērpus vajag patentēt 🙂

  Publicējis 1 person

 4. Raivis saka:

  Oļi betonā neder, jo ir slikta saķere ar cementu, viennozīmīgi grants vai sīkšķemba

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.