Pagrabs – pamati un sienas

Pēc tam, kad ir saņemta būvatļauja var sākt būvēt apbērto pagrabu. Tā kā atsevišķi stāvoša pagraba būvniecība un izmantotie risinājumi ir kompromiss starp lēti un droši, tad virknei materiālu sagādes nācās pieiet radoši.

Sākam tipiski – izrokam būvbedri 80cm dziļumā, kas atbilst drošam pavasara palu ūdeņu dziļumam, pielīdzinam pamatni un ar ņemot palīgā ģeometrijas zināšanas atliekam ieplānotās būves  asis.

Džamšutpromstroj pilnā krāšņumā, bet izrādās ar sniega lāpstu ir daudz ērtāk līdzināt paliela laukuma pamatni.

Kā jau noprotat nākamais solis ir pamati. Šeit pastāv vismaz 3 varianti:

  • 15-20cm dzelzbetona plātne – dārgi, darbietilpīgi, toties stabili un žurkas pa apakšu neielīdīs
  • pamatu lenta – relatīvi zemas izmaksas, darbietilpīgi un iekšpusē grīdu tāpat būs ar kautko jāpilda un jābetonē
  • pārseguma paneļi uz zemes – relatīvi lēti, maz darba, sanāk gandrīz tas pats kas plātne, bet nepieciešama lielā tehnika

Tā kā ceļam paši, tad lēmums bija – mazāk darba, ātrāk gatavs – tātad pārseguma paneļi. Parēķinājām, ka izmaksām būtu jābūt aptuveni tikpat cik transportbetons. BET – vajadzīgā garumā paneļi uz sitiena nav pieejami, vai arī jāved tālu un vajadzīgais apjoms atvedams 2 mašīnās….

Tad nu atcerējos pats sevis rakstīto – sākot būvēties atcerēties visus savus kontaktus un paziņas, kas kautkādā veidā saistīti ar būvniecību…. Rezultātā pēc 4 dienām objektā pa tiešo no rūpnīcas nelikvīdiem ieradās lūk šādi dzelzbetona izstrādājumi – 20cm bieza dubulti armēts dzelzbetona panelis un balkona elements ar visu siltumizolācijas termobloku 🙂

 

Protams šādus elementus ar rokām nepakustināsi, tāpēc nākas izsaukt celti. Par laimi Ādažos nu uz vietas bāzējas 35tonnīgais celtnis ar garo strēli, tā kā atkrīt ceļa nauda.

Saliekam paneļus, izkārtojam blokus un tā kā pašiem 5Mpa fibo mūrēt nav dukas, tad saucam palīgā Raimondu, kas tad arī visu smuki samūrē. Kontakti joprojām baltajā sarakstā, attieksme un darba kvalitāte joprojām tā pati 🙂

Pāris atkāpes par mūri – tā kā pamatu paneļi saliekamie un ir aizbetonētas tikai spraugas, tad zem un virs pirmās rindas tika ielikta d12 armatūra. tālāk katra otrā mūra rinda tiek armēta ar biramatūru. Vienu brīdi bija doma, par 200mm bloka izmantošanu 250mm bloka vietā, bet parēķinot ka ietaupēm nepilnu paleti bloku sapratām, ka tas būtu tomēr riskanti. Tāpēc palikām pie pārbaudītas pamatu tehnoloģijas – 250mm 5MPa keramzītbetona bloka.

Nākamreiz par armējošo joslu un pārsegumu.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Pagrabs, Sienas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Pagrabs – pamati un sienas

  1. Piča saka:

    Nebij kārīte pašam mūrēt?

    Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.