Mazēku komplekss

Sāksim ar teoriju. Apdzīvotā teritorijā (ciemu un pilsētu robežās) mazēka atbilstoši vispārējiem būvnoteikumiem ir: vienstāva ēka, t. sk. nojume un palīgēka, kuras apbūves laukums nav lielāks par 25 m2)

Šāda būve klasificējas kā I kategorijas būve un uz to attiecas Ēku būvnoteikumu 22.punkts

22. Ierosinot pirmās grupas ēkas jaunu būvniecību vai novietošanu, būvvaldē iesniedz:
22.1. aizpildītu paskaidrojuma raksta I daļu;
22.2. grafiskos dokumentus:
22.2.1. objekta vizuālo risinājumu, bet novietošanas gadījumā – ražotāja būvizstrādājuma tehnisko dokumentāciju un grafisko dokumentu ar ēkas fasādi;
22.2.2. situācijas plānu atbilstošā vizuāli uztveramā mērogā (M 1:250; M 1:500; M 1:1000) uz zemes robežu plāna, kurā norādīta paredzētā objekta piesaiste zemes gabalā un tā ārējie izmēri;
22.3. saskaņojumus ar ……

Kā arī, kas mūs interesē ēku būvnoteikumu 12.punkts:

12. Šo noteikumu 6.1. un 6.2. apakšpunktā minētajos gadījumos būvniecības ierosinātājs pats var izstrādāt nepieciešamos būvniecības ieceres dokumentus savai dzīvojamai ēkai, tās palīgēkai vai lauku saimniecības nedzīvojamai ēkai un apliecināt, ka tie atbilst būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem un vietējās pašvaldības teritorijas plānojumam, lokālplānojumam vai detālplānojumam (ja tāds ir izstrādāts).

Vienkāršākiem vārdiem, tiem kas lasa pa diogonāli vai uzskata ka būvniecība ir kautkāds kosmoss:  ja būvē līdz 25m2 apdzīvotā vietā, vai līdz 60m2 lauku teritorijā, tad praktiski visas privātās būves var noformēt arī pats un nav vajadzīgs obligāti arhitekts.

Bet nu atgriežamies pie virsraksta un tēmas. Bet ko darīt gadījumos, kad par mazēku (pagrabu) aizdomājas visi trīs blakus esoši kaimiņi? 🙂
Pēc apbūves noteikumiem ir jābūt vismaz 3m atkāpei, kuru iespējams samazināt, ar kaimiņa piekrišanu. Tad nu sēžās kopā visi 3 kaimiņi, uzzīmē katrs savu mazēku uz robežas un katrs uz citu robežplāniem uzliek savu parakstu ar piekrišanu, ka būve tiek būvēta uz robežas. Visu izdrukā daudz eksemplāros, saliek vēl vairāk parakstus un iesniedz 3 atsevišķus mazēku projektus kā paskaidrojuma rakstu pirmās kategorijas būves būvniecībai.

Un lai kāds pamēģina apstrīdēt ka nav ievēroti likumi – būvē uz savas zemes, sakaņojums no kaimiņiem par būvniecību uz robežas ir, tā kā viss ir no pilnīgi nedegošiem materiāliem, tad uz robežas nekāds ugunsmūris ar paaugstinājumu nav nepieciešams, pat lietusūdnes notek atpakaļ uz savu gabalu.

 

P.S. Viena īpašuma gadījumā ar garāžu blakus šķūnītim šāds joks neies cauri.

Šis ieraksts tika publicēts Pagrabs, Projektēšana ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

10 Responses to Mazēku komplekss

 1. Ivars saka:

  Tekstā Tu raksti par 3 kaimiņiem, bet pagrabs izskatās novietots starp diviem īpašumiem. Vai arī tas par “3 kaimiņiem” ir tikai domāts kā piemērs?

  Patīk

 2. būvētājs saka:

  Ernest – zemes pārsegums uz jumta par mazu – 30cm neturēs artilērijas lādiņu 😀 – citādi baigi OK. Žēl, ka man nav tādi kaimiņi…

  Patīk

 3. Janeks saka:

  Biki neiebraucu no no kurienes radās šis secinājums: ja būvē…, vai līdz 60m2 lauku teritorijā ?
  Kurā likumā/noteikumā ir tie 60m2 lauku teritorijā?

  Iepriekšpateicos,
  Janeks

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.