Logi un durvis palīgēkai

Turpinot saimniecības ēkas būvdarbus pienāca laiks logu un durvju montāžai. Izlēmu uzstādīt logus un durvis pirms fasādes apdares montāžas, jo šādi ir iespējams veikt logu un durvju perimetra apdari vienā piegājienā ar sienas montāžu.

Lai arī esmu par energoefektīviem risinājumiem, neapkurināmā saimniecības ēkā jēgas no siltiem logiem un 3 stikliem ir tieši necik, tāpēc izvēle par labu logiem un durvīm bija pēc principa – lai ir saskanīgi ar mājas logiem un durvīm, bet maksimāli lēti. Pirmā doma lētākie logi = ss.lv logi no Polijas. Uzzvanīju, aizsūtiju izmērus un saņēmu piedāvājumu, tad uzzvanīju uz AVU logi, kas lika logus mājai, nosūtīju izmērus un kā izrādās starpība praktiski nekāda (neveramais logs pat pāris EUR lētāk). Tad nu ne brīdi vairs nedomāju un pasūtīju visu pie pārbaudīties ražotājiem, kas arī visu uzmontēja.

Kas šoreiz specifisks vai citādāk nekā bija mājai?

Durvis un logi tiek montēti bez lentām. Lai arī skaitās ka pareizi ir ar lentām, bet palīgēkā iekšpusē nav mitruma avota, tāpēc arī tas nav nepieciešamas. Vienīgā lenta, kas tika uzlikta ir ārpusē zem sliekšņa EDPM gumijas membrāna uz hermētiķa. Varēja protams vēl putu vietā izmantot lina pakulas, bet domāju arī BTI sarkanās putas kalpos godam.

Durvju un logu montāžai tiek izmantoti nevis standarta enkuri, bet gan rāmji tiek skrūvēti pa tiešo pie karkasa – ieguvums, nav no iekšpuses jāapdarina metāla elementi, kā arī rāmis manuprāt ir stabilāks loga ailē.

Pirts priekštelpā Jānis tomēr pārliecināja, ka ir jāliek siltāks loga profils Rehau Synego un 3 stikli – galvenais iemesls – ziemā izejot no pērtuves priekštelpā ienāk daudz mitra gaisa un tas uzreiz kondensējas uz stikla – ja ir 3 stikli, tad kondensāts ir mazāks un palodzes nepludo.

Durvīm ir augstais alumīnija slieksnis (ar termisko sadalītāju) un 2cm paplatinājumu no apakšas – rezultātā tiek iegūts, ka slieksnis ir 9cm virs betona grīdas un priekštelpā varēs bez problēmām ieklāt koka grīdu uz lāgām.

Lai durvis padarītu lētākas izvēlējos nevis automātisko durvju slēdzeni (kad aizverot durvis aizkrīt visas mēlītes), bet parasto – lai pieviklu durvīm visas mēlītes, sanāk pacelt rokturi uz augšu. Mājas ieejas durvīm šādu risinājumu neizvēlētos, bet saimniecības ēkai ietaupījums uz 2 durvīm sanāca pietiekošs, lai nedaudz zaudētu komfortu – kā nekā katru dienu tur nestaigā pa nreizēm.

Montāža kā parasti viss kārtīgi izdarīts, visiem logiem un durvīm augstums piedzīts pēc lāzera, aiz sevis viss savākts. Prieks par darbu un rezultātu.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Logi, Pirts, Saimniecības ēka ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

11 Responses to Logi un durvis palīgēkai

 1. GN2 saka:

  Man arī “Priekš”, ka Tev “Priekš” :)))

  Patīk

 2. Kaspars saka:

  Arvien vairāk sevi pieķeru pie domas ka mājai un saimniecības ēkai gribu vienu un to pašu atslēgu. Redzēs kā Tev būs ar 3 durvīm.

  Publicējis 1 person

 3. Raivis saka:

  Es savukārt saimniecības ēkai sākumā nopirku ss.lv logus 1,2×1,2m 3 gab katru pa 50eur un tad būvēju karkasu jau pēc logu izmēriem 🙂

  nedaudz citi izmēri kā projektā, cerams pie nodošanas nebūs problēmas lielas

  Patīk

 4. Alex saka:

  Labdien! Vai varat lūdzu ielikt kaut kur e-pastu, jo spiežot saiti uz e-pastu nekas nenotiek, paldies!

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.