Ir beigusies otrā apkures sezona un beidzot var savilkt kopā datus, lai saprastu vai kautkas ir mainījies pa gadu. Pirmā lieta ko mēģināšu priekš sevis saprast ir vai termoregulatoru uzstādīšana telpās un apkures loku servomotoru uzstādīšana ir devusi kautkādu efektu. Teorijā siltuma regulatori telpās + apkures loku automātika dod aptuveni 8% ietaupījumu.
Salīdzinājums būs 2016.g apkures sezona vs 2017.gada apkures sezona, mēnešu griezumā. Lai izlidzinātu datus -2015.gadam pieskaitīju klāt izlīdzinātos datus par karsto ūdeni (vidēji 50m3 gāzes mēnesī par karsto ūdeni).
Tad nu cipari (m3) gāzes patēriņam apkurei un karstajam ūdenim. Lai sarēķinātu naudas jāsareizina ar 0,4EUR/m3 :
Ko es redzu šajos ciparos?
- Apkures sezona bija par kādu nedēļu,pusotrām garāka jo visi atceras cik auksts bija maijs.
- Termoregulatori un silto grīdu automātika (uzlikta novembrī) ir devusi savu efektu un ietaupījums ir tieši teorētiskie 8% OK, realitātē domāju ka nedaudz mazāk, jo šogad kādas 10 reizes vairāk tika kurināts kamīns
- Janvāra lielākais ietaupījums ir vairāk dēļ daudz siltāka mēneša nekā 2016.gadā
- Maijs ar mīnusa zīmi, jo aizmirsu divās istabās nogriezt apkuri līdz mēneša vidum
- Apkures sezonas laikā tika iztērēts par 100m3 gāzes mazāk. Tātad 40eur ietaupīti
Tātad investīcijas silto grīdu automātikā (iepērkot caur ss un facebook) atmaksājas kādos 4 gados. Ja pirktu veikalā, būtu atkal maģiskie 8-10 gadi 🙂
Daudzi var tikai sapņot par šādu patēriņu:)
PatīkPatīk
Atzīsti, ka pat teorētiski nav iespējams samazināt patēriņu nezaudējot komfortā vai iekārtu izmaksās.
Vai tomēr ir, kāds 0,5%, kur vēl varētu ietaupīt?
PatīkPatīk
Tieši par to arī iedomājos veidojot rakstu, ka nākamie taupīšanas pasākumi būtu vainu uz komforta rēķina vai ar nepamatotām izmaksām 🙂
PatīkPatīk
Tātad apkures minimuma minimums ir 10 m3 gāzes/gadā uz 1m2
PatīkPatīk
Nē, man 50m3 udenim menesi. Tatad no 1400gada – 600udens = 800/154 = 5.2m3 /m2 gadā
PatīkPatīk
Salidzinasanai, mana gadijuma koka karkasa maja 140kvm apkurinama platiba, videjais gazes paterins 121 m3 (par 2016 gadu).
PatīkPublicējis 1 person
Jau nedaudz vairāk, kā gadu esmu nodzīvojis. Mājas platība 186 m2. Gāzes gada patēriņš no 31..03.2016.- 31.03.2017. –1200 m3. Tiesa gan, ir rekuperators un saules kolektors siltajam ūdenim. Ir savilkti vadi apkures termoregulatoriem, bet apkures sistēma (siltās grīdas) ir sabalansēta un visās telpās ir vienāda temperatūra. Šobrīd neredzu vajadzību ieguldīt līdzekļus termoregulatoru uzstādīšanai.
PatīkPublicējis 1 person
Prieks ka ir arvien vairāk energoefektīvu māju, kur saimnieki nevis sūkstas par lieliem rēkiniem bet lepojas ar mazām izmaksām 🙂
PatīkPatīk
Ir piedāvājums aprēķinus padarīt sarežģītākus un precīzākus. Tātad patēriņu izteikt nevis m3, bet kWh. Katru mēnesi un katrā reģionā dabasgāzei ir cita siltumspēja. Bet vēl nianse nākošajai sezonai: iepriekš LG uzrādīja lielāko mēneša vērtību, bet pēc tirgus atvēršanas mazāko.
PatīkPublicējis 1 person
Tad jau bus jādala ne uz m2 bet m3 apsildamas plaribas un jalidzina uz 20gradu temperaturu 🙂
PatīkPublicējis 1 person
Cik aptuvenā temperatūra mājā ziemā?
PatīkPatīk
22-23
PatīkPatīk
Es arī beidzot savilku “bilanci”. Salīdzinot ar pagājušo ziemu, gandrīz nekas nav mainījiies. Tie paši 30 kWh/m2 gadā. Jeb 45 eur par elektrību apkurei mēnesī. 140 m2, 21 grāds apdzīvotās telpās. Plus nedaudz piekurināts ar kamīnu.
PatīkPatīk
Man gadā caurmērā apkurei un karstajam ūdenim elektrībā iziet ap 55-65 eur mēnesī. 190m2 māja, siltumsūknis, saules kolektors, kas no maija līdz setembra beigām ražo karsto ūdeni. Ziemā mēdzam iekurināt kamīnu, kas saslēgts ar apkuri un karstā ūdens boileri, tā ka vēl būtu jāskaita malka kādi 150 eur. Investīcija siltumsūknis+zemes kolektors+saules kolektors+kamīns+tvertnes un apsaiste ap 13k eur.
PatīkPatīk