Saimniecības ēkas jumts

Šo gadu sāku ar plāniem un apņemšanos tikt galā ar visu ārtelpu, lai ja arī paliek astes, tās būtu iekštelpās.

Kā galvenais apņemšanās mērķa objekts tika identificēta saimniecības ēka, kura uz ziemu tā arī palika sienu karkasa veidolā. Tad nu iepirku materiālus jumtam, un sāku izmantot oficiālās brīvdienas.

Brīvdienu maz (tikai 3), un vēl vienu no tām nolija lietus, tad nu atlikušajās divās nācās pastrādāt pusotrās maiņās un liels paldies netālajam kaimiņam , kas piebiedrojās uz kopņu likšanu. Kā jokojot vienojāmies – viņš iesildīsies uz manas būves, pirms savējās mājas karkasu sāks taisīt.

IMG_20170430_140530

Sākām ar karkasa sienu astēm – atsaišu iestrādi stūros. Pieliek dēli, atzīmē ar zīmuli, kur jāizgriež, iezāģē ar ripzāģi, izkaļ ārā lieko un dēlis iekšā. Lai pasākumu taisnotu izmantojām lielās kravu nosienamās stropes, bet tik un tā tik ar otro piegājienu sanāca noķert sienai nullīti. Secinājums – maksimāli darīt ar sienu paneļiem uz zemes.

IMG_20170430_203227

Tālāk kopņu likšana. Atkārtošos, ka gatavās kopnes ir ideālākais risinājums pašbūvniekam, jo saņem objektā gatavus elementus, ko ir nepieciešams tikai nostiprināt. Kopnes ja kas cilājām un stmdījām divatā un tik periodiski vajadzēja trešo cilvēku palīgā.
Pirmās dienas vakars – atsaites karkasam saliktas, kopnes saliktas un nostiprinātas lai nesagāžas.

IMG_20170501_115228

Turpinām nākamo dienu ar 18.kopnes un “trepes” izgatavošanu, kā arī kopņu krustenisku saitēšanu. Ekonomijas nolūkos izlēmu ka galējo kopni, kas balastās uz sienu nesūtīšu, bet izgatavošu uz vietas, savukārt lai pārkare nebūtu tikai latojums vien nācās veidot trepi – tad nu liekam vienu kopni uz zemes, izmantojam to kā šablonu un naglojam kopni.

IMG_20170501_120104

30min darba, daļa kokmateriāla no atlikumu kaudzes uz savi 50eur ietaupīti 🙂

IMG-20170502-WA0020

Uzliekam kopni uz sienas un virs tās sākam naglot trepi – kas pēc būtības ir šķērskoki kas balstās uz pēdējo kopni un ir sasaistīti ar priekšpēddējo.

IMG-20170502-WA0018

Gala rezultāts paštaisītajai pārkarei, kas ir sasieta ar kopni un balstās uz sānu sienu. Tāpat var nedaudz redzēt šķērskokus kas sanagloti starp kopnēm pa diogonāli, lai saturētu jumta konstrukciju.

IMG_20170501_161213

Tā kā diena tikai pusē, turpinām ar jumta plēvi un latojumu. Šeit jāsaka liels paldies Kasparam un Kasparam – vienam par naglu pistoli un kopresoru, otram par darbu. Neliela atkāpe par kompresoru – naglu pistoles darba spiediens ir ap 8 atm. Parastais kompresors tipiski ir 8atm un automātika ieregulēta, ka sāk pumpēt pie 6atm – šie ne visai der, jo pie 6,5atm nagla vairs lāgā neiet, bet kompresors vēl nepumpējas- jālien lejā jāatgaiso līdz nostrādā automa’tika. Labāk meklējiet uzreiz kompresoru ar darba spiedineu 10atm. tiem parasti automātika pieregulēta ka tas darbojas diapazonā 8-10atm, kas ir pilnīgi pietiekami naglu pistolei un viss darbojas bez problēmām.

IMG_20170428_210713

Pateicoties tam ka ruukki tagad līdzi jumta segumam dod difūzijas membrānu, bet jumta segumu parasti sūta, kad ir uzsists latojums, ss-ā ir pieejamas plēves pa lētu naudu – tie kas uzlika savu plēvi un no ruukki dabūja dāvanu tirgo to nost.  Tad nu nopirku no privātā 2 ruļļus, pa lētās antikondensāta plēves cenu.

IMG_20170501_212514

Otrās darba dienas 12stundu maiņas beigas – jumts zem plēves, garenlatas nostiprinātas uz pāris naglām un nu var sākt likt latojumu un kārtīgi visu sanaglot.

Šajā vietā iederās padalīties ar faktu iz būvniecības apjomiem – mans būvju (māja+saimniecības ēka) jumta segumu laukums ir 276+112m2 = 388m2. Jeb aptuveni tikpat cik m2 lielu mazdārziņu var paņemt nomā Lucavsalā …

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Jumts, Saimniecības ēka ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

5 Responses to Saimniecības ēkas jumts

 1. Edgars saka:

  Darbs – (y)
  Teksts – džankfūds.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Tā ir kad meģina vienā rakstā iebāzt dažādu info.:D

   Patīk

   • Edgars saka:

    Nē, tā ir, kad nepārlasa, ko pats raksta. Teorētiski pofig, bet es vienmēr domāju, ka tiem, kas raksta publiski, tomēr ir morāls pienākums kaut vai pamācīties elementāru pareizrakstību. Lai nav pēc tam – patiesībā jau tagad – jāžēlojas, ka ar latviešu valodu ir pakaļā. Cilvēku valodas izjūta un rakstītprasme lielā mērā veidojas no tā, ko viņi izlasa. Uzņemoties rakstīt blogu, tu uzņemies daļu no šīs atbildības.

    Patīk

  • teoretikis saka:

   (y), džankfūds, pfig, pakaļā – komentāru rakstītājiem arī nav jāuzņemas šī atbildība, tomēr arī viņu komentārus lasa?

   Publicējis 1 person

 2. Andris saka:

  Par to kompresoru. Iegādāju vienu lētucīti un atsitos pret to pašu. vispār jau normāli 90mm naglu var iedzīt no 7,5 atmosfērām, lai gan uz naglu pistols rakstīts, ka tā strādā no 5 bāriem :D.

  Paskrūveju lētucim iekšas, blombes nost un dabūju pieregulēt 6,5 līdz 8,2. Kādā brīvā brīdī domāju vēl pamocīt drošības vārstu, lai tas atveras pie 9 atmosfērām. Tad darba režīms 7-9, kas būtu jau OK. (skopais maksā 2x, būtu šito zinājis, pirktu uzreiz pareizu aparātu. Aizdomas par šito jau bija, bet, tirgotāji tādi paši nejēgas kā visi pārējie – cik prasīju, tik raustīja plecus… arī mājas izstādē lielajiem firmas večiem prasīju, tie arī tādi paši nezinīši…).

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.