Loga nomaiņa bez tam sekojoša remonta.

Kamēr savā objektā top informācija virknei rakstu, padalīšos ar noderīgu informāciju plašākiem lasītāju lokiem no paša pieredzes. Kā pareizi nomainīt vecus plastmasas logus bez kosmētiskā remonta visā dzīvoklī.

Ir dots dzīvoklis ar burvīgu skatu caur lielu logu. Vasarā viss smuki un skaisti, bet ziemā krenķis, jo 2006.gadā liktais loga rāmis ir deformējies tik tālu, ka vairs nelīdz ne pieregulēšana, ne papildus blīvju iestrāde – kā rezultātā caur spraugām nāk aukstums un loga rāmis ar stikliem apledo.
Vienīgais saprātīgais risinājums – loga rāmja nomaiņa uz jaunu siltāku profilu un trīs stiklu paketēm. Šoreiz izvēlējos Rehau Synego ar 3 stiklu paketi.

Bet kā tad pareizi to izveikt, lai viena loga nomaiņa nepārvēršas par pus dzīvokļa kosmētisko remontu? Pie tam tā kā fasāde mājai ir siltināta, tad arī dekoratīvai apdarei nebūtu jābūt bojātai, lai nav vēl papildus fasādes darbu veikšana.

Lūk piemērs:

1. Vecā rāmja demontāža sadalot to reizinātājos un uzmanīga logu aiļu malu izvākšana puse ailes dziļumā.

Pēc šīm aktivitātēm tiek sasniegti 2 galvenie uzdevumi – nav sabojāta ārējā fasādes apdare un ieksējās apdares darbu apjoms aprobežojas ar jaunu logu aiļu izveidi.

  
Pie viena beidzot rodas iespēja ar montāžas putām aizpūst šķirbu starp mūri un siltinājumu, kas radies pēc siltināšanas ar pļeku metodi…

2. Jaunā loga montāža
Logus jāmontē ar lentēm – bet kā to izdarīt situācijā, kad ārējā fasāde ir veikta? Liekam no iekšas atbilstošu tvaika lenti, bet no ārpuses uz āra apdares kanti līmējam pašizpletošo blīvējošo lenti (zemāk bildē melna strīpa pa puķika malu), kas ne tikai noblīvēs logu no ārējiem nokrišņiem, bet arī izlīdzinās nelielus nelīdzenumus loga ārējai ailei.

3. Paša loga ielikšana ir iespējama pateicoties tam, ka pa perimetru ir 2cm sprauga putām, tādējādi logu uzmanīgi virzot ir iespējams to smuki ieslidināt iekšā ailē. Kad logs iekšā nocentrējam, pieregulējam pēc līmeņiem, noķīlējam, pieskrūvējam, aizpūšam ar putām un nolīmējam lenti pa perimetru.

Kāpēc tā jāčakarējas? Jo pēc loga montāžas viss, kas atliek – ir aizpildīt spraugu starp loga rāmi un palikušo ailes apdari, nošpaktelēt aili, noslīpēt un nokrāsot. Un viss. Nekādu izlauzto stūru, noplēsto tapešu vai sienu kas jāpārkrāso.

Protams šāda loga montāža aizņem vairāk laika kā vienkārši izplēst logu un iemest jaunu vietā. Toties sākotnēji pārtērētais laiks atmaksājas ar uzviju jo nav jāsāk ārsienas apdares remonts. Bet šajā gadījumā nav arī jāmeklē vietā tapetes lai pārlīmētu visā istabā sienas.

P.S. Ja kādam līdzīga problēma un vajadzīgs risinājums, tad droši zvaniet AVUlogi – atbrauks, nomērīs, paši uzražos un paši kvalitatīvi uzmontēs.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Logi ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

9 Responses to Loga nomaiņa bez tam sekojoša remonta.

 1. buvejamkopa saka:

  Jautājums ne pa tēmu – Visas “Remarka” celtās mājas ir gāzbetons + putuplasts?

  Patīk

 2. Bum saka:

  Un tagad to pašu logam ar palodzi! :]

  Patīk

 3. ibiorio saka:

  Ja nav noslēpums, tad cik istabas un kāda kopējā tāme? Interesē, jo dzīvoju U3.

  Patīk

 4. uldisb saka:

  oooo, šis reāli iespaidīgi un ieinteresēja.

  Patīk

 5. Edgars saka:

  Labdien!
  Esmu uzsācis privātmājai vecās fasādes demontāžu (mīkstā vate, vējaplēve, vagondēlis), un nonācis līdz logiem. Redzu ka šķirba starp logu un fibo ir aizpūsta nekvalitatīvi. Vai drīkst pakasīt laukā vecās putas un iepūst jaunas? Pēc tam domāju uzlīmēt pa virsu logu lentu no ārpuses.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.