Kas tad ir labāk – pirkt gatavu vai būvēt māju

Savelkot kopā ciparus un salīdzinot ar ss.lv jāsecina, ka ietaupījums nesanāks. Vienīgā atšķirība ir būvju kvalitāte un pielietotie materiāli – šeit nu vairums objektu pārdošanā būs ar mazāku kvalitāti (īpaši tie kas izteikti būvēti uz pārdošanu) vai arī būves ir jau bijušas apdzīvotas un tātad būs jāsamierinās ar kāda cita gaumi.

Tāpat ņemiet vērā, ka no idejas būvēties līdz sālsmaizei jums paies vismaz 2 gadi (ja paveiksies ar arhitektu, pēc tam būvniekiem un nebūs problēmu ar līdzekļiem)

Ja jums ir brīvs laiks (kadas 8 stundas dienā tuvākā gada divu laikā) un zināšanas (vai vismaz vēlme tās apgūt), varēsiet ietaupīt salīdzinoši lielu summu uz būvniecības darbaspēka – darbaspēks kā nekā ir vismaz 30% visu būvizmaksu. Ja nav vismaz 2-3 stundu katru otro dienu, vai būvuzrauga, tad visdrīzāk viss beigsies ar kautkādām problēmām buvobjektā vai “kasjakiem” kas uzpeldēs pēc ievākšanās mājā.

Neaizmirstiet par teritoriju – žogs, vārti, bruģis ir samērā dārgas pozīcijas – lai pārvērstu būrkānlauku par skaistu dārzu ar celiņiem, bruģi, žogu un apstādījumiem vajadzēs daudz laika un naudas. Lai dārzs izaugtu arī būs jāpagaida, jo lielie stādi maksā abnormāli, bet mazie lai izaugtu par lieliem paiet vismaz 3-5 gadi (šeit gan ir variants – nepirkt zemi burkānlaukā, bet gan vietā ar lieliem kokiem un reljefu).

Mēbeles, tehnika, aizkari, pat itkā tāds sīkums apgaismojums, viss kopā saskrien ļoti apaļos ciparos – tuvojoties izmaksās jaunam mazauto.

Bet kāpēc tam būvēt pašam, ja kopsummā ir tik daudz grūtību un šķēršļu? Ja neskaita netveramās lietas – pieredzi, zināšanas, ego utt. tad galvenie 4 iemesli ir:

 1. vieta – gatavas mājas uz pārdošanu reti ir tur kur ir vēlme dzīvot, vai arī ir virkne kādu citu ierobežojumu sākot no cenas ko nevar pacelt un beidzot ar stāvokli kādā tiek pārdots īpašums.
 2. projekts – mājas kas būvētas uz pārdošanu pamatā ir  “somu mājas” tipa karkasniece vietējo bāleliņu izpildījumā vai kautkas no poļu katalogiem. tāds supernetto variants, ko nez kāpēc mēģina pārdot par sky sortimenta cenu. privātie projekti uz pārdošanu – tie kas vairumā gadījumu šobrīd ir pieejami ir vainu pārpalikumi ko neiztirgoja pēckrīzes laikā vai
 3. kvalitāte – kamēr pie mums par būvniecības kvalitāti neviens neatbild, man nav ticības ka objektu kuru es nopērku no svešinieka par cenu kas ir lētāja kā uzbūvējot pašam nebūs uz kautkā ietaupīts. par veco fondu arī var aizmirst, jo tur 99% neatbilst mūsdienu standartiem un “dzīvesziņai” – vērts izskatīt manuprāt vienīgi ja ir ideāla vieta par sviestmaizi un dzelžaini nervi risināt pēc tam uzpeldošus gļukus.
 4. naudas plūsma – lai arī neatbalstu, bet tomēr būvējoties pašam naudu nevajag uzreiz un pilnā apmērā. procesu var veikt iteratīvi, kā tagad moderni teikt – minimum viable product – sākam ar minimumu lai var dzīvot un tad pakāpeniski pabeidzam. Pērkot tomēr ir jāsamaksā viss un uzreiz.

Zinu ka ir vismaz daži lasītāji, kas oponēs, ka viņiem sanāca lētāk nekā būtu pirkt, bet tas tomēr ir izņēmums un nav attiecināms uz vairumu kas izvēlas būvēt nevis pirkt.

Šis ieraksts tika publicēts Pārdomas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

15 Responses to Kas tad ir labāk – pirkt gatavu vai būvēt māju

 1. Kaspars saka:

  Nezinu kā tagad ir bet bankas īpaši neraujas dāļāt kredītus custom būvētgribētājiem kas ir vēlviens čakars

  Patīk

 2. laim0nis saka:

  Jāpiekrīt Kasparam, ka vairumam ir grūti panākt vienlaicīgu atbilstību visiem banku izvirzītajiem būvniecības finansēšanas nosacījumiem attiecībā uz brīvajiem līdzekļiem, esošajām saistībām, ienākumiem, apgādājamo personu skaitu, īpašuma nākotnes vērtību, paša ieguldījumu, projekta īstenošanas laiku utml. Turklāt, tuvojoties 40 gadu slieksnim, pēkšņi nākas atskārst, ka kredītu uz 30 gadiem neviens piedāvāt vairs neraujas.

  Publicējis 1 person

 3. Viennozimigi buuveet, divreiz nemaz nedomatu 🙂

  Patīk

 4. YOLO saka:

  manuprāt, svarīgākā svira ir vieta. vienai un tai pašai jaunbūvei, atkarība no vietas, tirgus cena var atšķirties x3. pat ņemot vērā zemes cenu, lielākais ieguvums no būvēšanas vs. pirkšanas būs tieši dārgajos, elitārajos rajonos. tāpēc stulbākais, ko var izdarīt, ir ietaupīt pērkot lētu zemi nekurienē. zinu gadījumus, kad jaunas labas privātmājas novērtē par pašizmaksu vietas dēļ.

  Publicējis 1 person

 5. KārlisL saka:

  Šobrīd piedāvājums gatavām mājām švaks. Man draugi jau cik mājas nav apbraukājuši, visur kaut kādas problēmas, kaut sludinājumos sākotnēji reizēm viss ir smuki. Tāpēc tagad meklē zemi. Vēl ir variants izsolēs nopirkt jaunbūves.

  Patīk

  • Wx saka:

   Tas izsolu variants so-so, jo sienas ar jumtu izsoles aiziet par 40-50tk. Un jadzivo ar to planojumu, kuru velejas ieprieksejais saimnieks. Ja izsole ir laba vieta, tad dalibnieki sak aizrauties ar solisanu un noperk pat virs tirgus cenas – labs piemers. Ciemats Dizbardi, iebetoneti pamati. Kads gudrinieks nopirka pamatus ar zemi cik atceros par 48tk 🙂

   Patīk

   • Ernests saka:

    Dizbardos zeme 40k + pamati ar projektu 10k vismaz. Tatad nopirka pa pasizmaksu vieta kur gribeja.

    Man blakus tirgo pamatus ar zemi pa 100k…

    Patīk

   • Wx saka:

    Sis piemers vnk uzskatami parada, ka ne vienmer izsole noperk zem tirgus cenas vai pa leto – ka taa ir iesaknojies daudzu jo daudzu cilveku pratos

    Patīk

  • Kaspars saka:

   Izsoles pasākums var arī ievilkties un nav īsti prognozējams kā piemēram palikusi aste kādai procedūrai, džeks Īrijā sēnes tīra un nevar ierasties.. ne Zemesgrāmatas, ne būvatļaujas, tiesa gaida.

   Patīk

 6. gulu saka:

  var jau gudri spriedelēt pirkt/ būvēt bet pats tā arī neesi saņēmies nopubliskot savas mājas kaut aptuvenās izmaksas, kaut iepriekš jau bijusi aicinājumi tās atklāt – tad arī varētu secināt pirkt/būvēt ?

  Patīk

  • Maris saka:

   Manuprāt Ernests ir pietiekami daudz informācijas publiskojis, lai Tu pats aptuveni varētu aprēķināt izmaksas.

   Patīk

  • teoretikis saka:

   Un ko Tev dos tās izmaksas? Nav grūti piemest pašam vadoties no minētajiem materiāliem un to daudzuma. Ir liela daļa lasītāju, kuri netaisās būvēt, kurus neinteresē būvniecības process, bet tikai un vienīgi par cik tad tas vai cits uzcēla māju, un ar to interese beidzas.

   Publicējis 1 person

  • Ernests saka:

   Kā tas cik maksā māja ļaus izsecināt pirkt vai būvēt?
   P.S. Tie kurus tiešām ir interesējis cik maksāja to arī noskaidroja, savukārt likt šeit kautkādus ciparus likšanas pēc… priekš kam?

   Publicējis 1 person

 7. Lain8 saka:

  Nepamanīju vai šeit ir raksts par arhitekta izvēli, t.i., par pašu pirmsākumu?

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.