Aizsardzība pret tvana gāzi izmantojot CO detektoru Honeywell XC100

Ar tvana gāzi ik pa laikam sanāk saskarties praktiski ikvienam, tik to nepiefiksējam, jo šī gāze ir bez smakas, krāsas un vienīgais kā jūt ka ir problēmas – sākumā “smaga galva”, pēc tam reiboņa, pēc tam samaņas zudums un galīgi bēdīgos gadījumos… smilšu uzkalniņš… NMPD pat ir izveidojis spaciālu bukletu kur var iepazīties ar simptomiem, sekām un ko darīt. Pašam ir bijis gadījums, kad pēc pirts sanācis sūdzēties ka pirts pārkurināta, kaut arī pēc tam patinot bildi atpakaļ piefiksē ka krāsns vietām dūmoja un pirms pēršanās netika kārtīgi izvēdināts…

Jāatzīst ka lai arī ir ugunsdrošības signalizācija,  kādu laiku jau biju aizdomājies par to, ka vajadzētu mājoklī uzlikt tvana gazes jeb CO detektoru/signalizāciju, jo tomēr ir gan kamīns kurā deg malka, gan gāzes katls, kurā ir liesma. Domāju, bet tā arī rokas līdz tam neaizgāja, bet nu šorīt saņēmu “paldies” par bloga rakstīšanu no kāda lasītāja:) OK, nevis kāda, bet Jāņa no Medusakas

img_20170228_192415

Saņēmu kārtīgu sertificētu CO detektoru Honeywell XC100 ar iebūvētu sirēnu un bateriju, kas derīga 10 gadus. Tātad uzliec un aizmirsti. Izpakošanas svētkus vai citus video apskatus neveikšu, tik atzīšu ka produkts uztaisīts vizuāli pievilcīgs un tādu var bez problēmām novietot arī dzīvojamās telpās. Aktivizēšana muļķu droša – uzliec aizmugures vāciņu līdz klikšķim un iekārta ieslēdzas pati. Nopīkstinās, nomirgo 4 reizes un sāk darboties.

img_20170228_193229

Sākumā domāju likt blakus kamīnam, bet tad izlēmu ka labāk pie gāzes katla, jo tas strādā visu sezonu un atšķirībā no kamīna tam neviens neseko līdz.

img_20170228_194644

Reālie testi gan izpaliks, bet ja nu kādu interesē konkrētais tvana gāzes detektors vai līdzīgie, tad šeit ir vietējā tirgotāja lapa ar visu produktu klāstu uz vietas.

Šis ieraksts tika publicēts Ekspluatācija ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

15 Responses to Aizsardzība pret tvana gāzi izmantojot CO detektoru Honeywell XC100

 1. Alise saka:

  Heh, es ar nesen tādu iegādāju. Ceru, ka nesanāks pārbaudīt reālā situācijā.
  Tev Co2 mērītājs ir? Es nevaru saņemties nopirkt. Vienreiz biju aizņēmusies uz pāris dienām, bet tad vēl tā īsti nedzīvojām mājā. Tad jau ļoti labus ciparus rādīja. Pretstatā dzīvoklim.

  Patīk

 2. Atis saka:

  Vai tad uzstādīšanas pamācības nav norādīts, ka nevajag likt blakus gāzes katliem un citiem iespējamiem CO avotiem? Cik saprotu, labais tonis ir pie griestiem vai nedaudz cm no tiem uz sienas, tur kur nav nišas un brīva gaisa plūsma un iespējami tuvu guļamsitabām.

  Homeowners should take care to not install CO detectors directly above or beside fuel-burning appliances, as such appliances may emit a small amount of carbon monoxide during their start-up phase, causing false alarms. A CO detector should also not be placed within 15 feet of heating or cooking appliances, or in or near very humid areas, such as bathrooms.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Tevis citeta teksta minēts – nelikt blakus lai lieku reizi nenostrādā. Man kareiz interese lai no katla nav pat mazakas noplūdes, jo tam ir slegta degsanas kamera.
   Ja un tas ari bija viena no iemesliem kapec neliku vieaistaba – gruti ir 4m augstuma izslegt pikstuli 🙂

   Patīk

 3. SNOW saka:

  Es varbūt kaut ko esmu nepareizi saprati , bet pie dabasgāzes degšanas vai nedegšanas tvana gāzē nav un nebūs jo nav kur tai rasties.

  Patīk

 4. Uldis saka:

  tvana gāze koncentrējas lejā, jo ir smagāka par gaisu. tādēļ pie griestiem detektoram nav ko darīt, drīzāk krūšu augstumā un zemāk. Es liktu guļamistabā (vai pa ceļam uz to) 50cm augstumā

  Patīk

 5. Uldis saka:

  ups, izrādās CO molmasa ir tāda pati kā gaisam. tātad, liktu guļamistabā vietā ar brīvu gaisa cirkulāciju

  Patīk

 6. zamarano saka:

  Honeywell labs pasaules brends. Honeywell savā paspārnē daudzus pavācis apakšā, bet laba iegāde varbūt 3 vai 4 reizes dārgāk par parasto ķinieti, bet pat ja Honeywell savējos ražotu Ķīnā, tad tā ir cita kvalitāte.

  Patīk

 7. Mārtiņš saka:

  Kamīnam (B-tipa) jā un šobrīd obligāta prasība būvnormatīvos, gāzes kaltls (C-tipa) ar slēgtu degšanas kameru, centarlizētu dumgāzu novadīšanu, neiespējami co noplude.
  Un novieto to detektoru pie grīdas.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.