Krēslas slēdzis

Diennakts tumšajam laikam stiepjoties garumā un sniegam nokūstot rekord ātrumā, ierašanās mājā sāk kļūt par neomulīgu pasākumu, jo teritorija nav apgaismota un nākas bezmaz taustīties gar ieejas durvīm. Viens variants ir turēt visu laiku ieslēgtu gaismu, otrs variants likt apgaismojumu ar kādu kustības sensoru, trešais uzlikt laika releja slēdzi. Nu un vēl variants – uzlikt krēslas slēdzi, kas reaģē uz tumsas iestāšanos neatkarīgi no laika.

Velkot elektrību par šo tika domāts – bija ideja -pie ieejas  uzlieku krēslas sensoru, kas automātiski ieslēdz gaismu tikko iestājas pustumsa. Aiz nezināšanas krēslas slēdzim kabelis tika izvilkts praktiski blakus apgaismojumam, kas rezultējās ar manāmu aplauzienu pirmo reizi ierodoties veikalā un prasot krēslas slēdzi.

Izrādās lielākais vairums (un praktiski visi kas pieejami veikalos – vismaz tā 3 veikalos skaidroja) krēslas sensori nedraudzējas ar apgaismojumu, ko tas slēgā un pēc visiem priekšrakstiem krēslas sensors jāliek vietā kur nekrīt gaisma no apgaismojuma. Vienkārši runājot, ja no kādas lampas uz sensoru krīt gaisma, tad tas “domā” ka ir diena un atslēdzas. Faktiski sanāk apburtais loks – sensors ieslēdz gaismu, datčiks saprot ka ir diena un atslēdzas, un tā pa apli līdz saimniekam apnīk ņirbēšana aiz loga…

Risinājums atnāca būtiski netīšām – meklējot PIRu auto nojumei pamanīju, ka Steinel modeļu rindā ir “gudrais” krēslas sensors Steinel Nightmagic 3000 Vario, kas spēj sadzīvot ar mākslīgo apgaismojumu un ignorēt tā ieslēgšanos. Vēl šim pluss ir tāds, ka var ielikt nakts gulēšanas laiku, kad pa nakti (piemēram no 01:00-04:00) tas atslēdzas – šādi papildus ekonomējot elektroenerģiju (pavērojiet – gan jau ka arī jūsu pašvaldībā ielu apgaismojums dev līdz kādiem 01:00 naktī, un tad iedegas atpakaļ kautkur ap 4-5 rītā).

stw_104275005

Ja ļoti pacenšas šo te var uzlikt jebkura fasādes apgaismojuma galā bez kautkādas vadu pārvilkšanas vai mainīšanas un iegūt energoefektīvu (no darbības laika viedokļa) āra apgaismojumu.

Šis ieraksts tika publicēts Ekspluatācija, Viskautkas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

9 Responses to Krēslas slēdzis

 1. Aigars saka:

  Khmm…. es tagad nesaprotu. Es Depo nopirku lētāko iespējamo kustību sensoru ar to krēslas režīmu (+/- 8Ls bija ap 2008 gadu). Pieliku mājā virs lieveņa. Kad piebraucu mājās ar auto, tad tas smuki man ieslēdz visas gaismas pagalmā (un arī virs lieveņa). Paiet mans iekonfigurētais laiks (3-4 min) un tas visu smuki izslēdz. Slēdz iekšā tikai kad iestājas krēsla/nakts un ir kāda kustība.
  Vot nesaprotu, man ir paveicies ar to parasto slēdzi vai kā…

  Patīk

  • Ernests saka:

   Tas ir kustības sensors – uz kustību ieslēdz (ja ir pieteikami tumšs) un tad noteiktu laiku deg.
   Šie darbojas 10m radiusā un ja pa pagalmu neviens nevandas, tad teritorija ir bez apgaismojuma.

   Krēslas slēdzis nodrošina ka tikko sāk palikt tumšs ieslēdzas, un kad paliek gaišs izslēdzas.

   Patīk

  • Aigars saka:

   OK, laikam sapratu. Ernestam ir vajadzība pēc pastāvīgas gaismas tumšajā laikā (arī tad ja nenotiek kustība). Tad jā, šāds sensors ir noderīgs.

   Patīk

 2. Guncha saka:

  Laikmetā kad viss tiek vadīts ar pulti ātrāk vai vēlāk nonākam līdz faktam, ka iebrauktuves vārtu pults nedraudzējas ar garāžas vārtu pulti. Ko darīt?
  Aprīkot māju ar universālo izstrādājumu, tas sastāv no programmējamām pultīm http://elikss.lv/?product=ch-4ht un vadības bloka. Pie vadības bloka “pieaudzē” nepaklausīgās pultis un da jebko citu: tādejādi pievienojot zāles pļāvēju, teritorijas apgaismojumu, kafijas dzirnaviņas u.t.t., tad pultis izdala mājas iemītniekiem un novieto, kur tuvāk pie ieejas durvīm, lai vajadzības gadījumā ieslēgtu / izslēgtu teritorijas gaismu vai attaisītu vārtus. Pultis var pievienot šķiet neierobežoti daudz. Pietiks visām mājas atslēgām. (Tikai uz pults virsū nerakstiet signalizācijas kodu 🙂 )

  Patīk

  • Ernests saka:

   OK, piekrītu ka forši ir uz vienu ierīci sakarināt N-lietas , pie kam daudzi vārdu ražotāji šo fīču piedāvā arī standarta pultīm (galvenais lai frekvenču diapazons vienāds).
   Bet par gaismu uz pulti – tas būtu garām, jo gaismu ieslēgt izslēgt vajag katru dienu un krēslas sensora mērķis ir tieši likvidēt vienu regulāru rutīnas darbu, kas notiek vienā un tai pašā laikā/ārējo apstākļu ietekmē.

   Publicējis 1 person

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.