Terases izbūve – nobeigums

Turpinot pagājušās reizes darbus. Pēc augšējā terases klāja piestiprināšanas, novelkam taisnu līniju abās malas un apzāģējam dēļu galus tādējādi iegūstot taisnu malu. Noslīpējam un nokrāsojam ar to pašu terases eļļu. Es zāģēju ar 10cm atkāpi, lai varētu pa perimetru piestiprināt vēl vienu dēli visā platumā, tādējādi nosedzot dēļu galus.

img_20160917_174313_1

Nākamais solis pakāpieni. šeit galvenais jāatceras, ka stūra pakāpienus īpaši apakšējos jātaisa ar tādu kā perimetra dēli, kas savieno 4-5 siju galus – šādi nodrošiāamies, ka uzkāpjot uz stūra tas neļurkājas

img_20160918_143900

Zem terases ir ieklāts ģeotekstils, savukārt terasei pa perimetru ir ielikta guļus  ietves apmale. Šādi es nodrošinos no tā ka zāle mēģinātu augt zem pakāpieniem.

img_20161001_152642

Ja pakāpienam iekšējo dēli iespējams piestiprināt ar skrūvēm, tad ārējā stiprināšana ir izaicinājums. Sākumā jau bija doma, ka nu vismaz šeit nāksies skrūvēt cauri, bet tad atcerējos piča jautājumu par lenķdzelžiem un risinājums tika atrasts – ar vienu galu aizāķējam, bet otru galu skrūvējam no iekšpuses ar lenķdzelžiem.

img_20161001_155235

Šeit var redzēt pakāpienu pieskrūvētu pie nesošā karkasa caur lenķdzelzi. Pa virsu iet pretpakāpiens (tas gan tiek pieskrūvēts klāt pa tiešo) un viss ir pabeigts.

img_20161001_152625

Rezultāts:

Lai arī šosezon uz gatavās terases pasauļoties neizdevās, terase ir pabeigta un ir panākts sākotnēji vēlētais rezultāts – uz virsējās plaknes kur krīt nokrišņi nav nevienas skrūves vai urbuma pēdas.

img_20161016_155748 img_20161016_155836 img_20161016_155816

Vizuāli patīkams nobeigums tiek panākts ar to ka nevienā malā nav redzams dēļa gals, bet visur ir malas. Šādi arī nodrošināmies no tā ka kāpjot basām kājām un aizķeroties aiz dēļa gala nav riska tikt pie skabargas (ir nepatīkama pieredze). Acīgākie gan jau ka pamanīs arī elektrības rozeti iestrādātu pretpakāpienā – praktiska iela, lai nav pagarinātājs pa visu pagalmu jāstaipa.

Secinājumi – ja ir vēlme un rokas aug no pareizas vietas, tad var izdarīt. Jā, būs IEVĒROJAMI ilgāk kā vienkārši samest dēļus un pieskrūvēt, toties vizuālais ir pavisam cits skats.

Par materiāliem:

*kokmateriāls karkasam tika ņemts kalibrēts un impregnēts garkalnes masterklass. Salīdzinot ar svaigi zāģētu ir pārmaksāti kādi 30 EUR, toties montāžu tas atviegloja ļoti būtiski – atkrita jebkāda veida līmeņošana dēļ materiāla neprecizitātēm.

*lapegles dēļi – ņēmu PATA kokmateriāli vienības gatve, jo bija vienīgā vieta kur bija pieejams 6m garš dēlis (negatīvās sekas tam ka sāk taisīt terasi sezonas beigās)- otreiz tur neņemtu. Jo ar visu to ka placī tika atvērta svaiga paka ar itkā AB škiras lapegles dēli, labi ja katru otro deli varēja ņemt. Papildus, tas ka škirojot kāds defekts tika palaists garām, sanāca ka uzbeigām bija jāsāk šķīrot nopirktais, lai sliktākos dēļus (nenoēvelētas malas, no ļoti zaraina vieta) neieliktu kādā pakāpienā vai citā redzamā daļā.

*dēļu stiprinājumi – tiku cauri ar 2000 gab 3x35mm cinkotām skrūvēm, 400 saplākšņa 40x220x9mm gabaliņiem un kādiem 50 lenķdzelžiem. Kāpēc cinkotas skrūves, ja iepriekš rakstīju par A2 INOX skrūvēm? Jo visas skrūves ir noslēptas no nokrišņiem un netiks pakļautas lietus vai mitruma iedarbībai

Izmaksas:

Darbs savs, materiāli pirktie, kopā 35Eur/m2 (ieskaitot pakāpienu platību) var iekļauties.

Upd. Piebēru melnzemi līdz vajdazigajam līmenim. Tagad betona apmali praktiski neredz.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

17 Responses to Terases izbūve – nobeigums

 1. Ivars saka:

  Paldies par rakstu, bija interesanti, un ir idejas, ko var paķert (piemēram, par malas dēli vai pakāpienu skrūvēšanu.
  Man cits jautājums – nez praksē ir jēga no lapegles dēļiem? cenas ziņā >2 dārgāki utt, bet vai tiešām ir divreiz labāki? nepūst 2reiz ilgāk? ja ņem labu priedi/egli, zem spiediena impregnētu, vai tiešām viņa nez ilgāk iztur?
  ir kāda praktiska pieredze? vai pamatoti pētījumi?

  Publicējis 1 person

  • Ernests saka:

   Zem spiediena ir jēga impregnet tikai priedi, eglei poru strukturas delj antiseptiķis pat zem spiediena neiet iekšā.
   Par kvalitāti pētījumu nav, bet uz sajūtām lapegle ir cietāka par priedi un tuvinās kautkur osim. Ja priedē skrūves iet kā pa sviestu, tad te ir japiespiež lai kautkas sanāktu.
   Par cenu – priede spiedienimpregnēta maksā 9-10eur/m2 , lapegle 15eur/m2, tātad man terase maksātu nevis 35,bet 30eur/m2 – cenas starpība zem 20%. Ja vēl darītu celtnieki, kam jāmaksā, tad ši starpība vēl nokristu.

   P.s. un cik būts plačos un gateris, tad 6m spiedienimpregnētu priedes terases dēli tā arī neredzēju…

   Patīk

 2. muldis saka:

  Ja jau gribējās perfekti – stūrī apmali arī vajadzēja 45g piezāģēt

  Patīk

 3. Fedja saka:

  Pati terase ļoti ok, bet apakšējās betona malas padara visu smagnēju, likas, ka koks uzlikts uz tāda betona kluča.. Es droši vien malas neliktu, ļautu zālei augt līdz dēļiem un to notrimmerētu, vai nu bruģa maliņu apkārt un tad robots tiek ar visu galā.

  Vai arī bērsi vēl zemi un tas betona pakāpiens pazudīs?

  Par cinkotajām skrūvēm – es tā kā biju pārliecināts, ka tās rūsē ne tikai zem lietus, bet vispār atmosfēras ietekmē, it sevišķi tādās dienās kā tagad, kad pa nakti ir mīnuss, pa dienu pluss un viss metāls, arī auto no rīta ir norasojis. Varbūt arī, ja nevar redzēt, lai lēnām rūsē – tāpat terasei diez vai mūžs būs garāks par 10 gadiem.

  Patīk

 4. Starp citu, es nelolotu ilūzijas par to, ka mitrums netiks klāt skrūvēm. Gaisa un zemes un mitrums (it sevišķi ziemā un pavasarī) noteikti tās pabojās ar laiku. Protams, ka ne tik strauji kā tiešā nokrišņu iedarbība. Nav jau tur nekas hermētisks 🙂

  Patīk

 5. AP saka:

  Terase smuka, bet jautājums šoreiz ne par to. Šoreiz par terases durvīm, kas bildēs manāmas.
  Pēc, nu jau drīz, gada bīdāmo terases durvju lietošanas. Ir kādi komentāri no sērijas “par” un “pret”? Pats kāreiz mainu skicēs uz bīdāmajām, tad nu pēdējais brīdis ko atcelt vai turpināt.

  Patīk

 6. Dzintars saka:

  Es tā saprotu, ka nojumes/jumta terasei nav?

  Patīk

 7. Edgars saka:

  Apmales betonēji vai vienkārši liku uz blietētas smilts?

  Patīk

 8. Cau, jautaajums par terasi, lietus laika ir baigi slidiga vai ir ok ? Vairak domaju par bernu drosibu. Doma ir taisit baseinu un apkart tam sada veida terasi. Skatos uz Ippe koku, bet sis variants ka Tev butu ekonomiskaks 🙂

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.