Terases dēļu eļļošana

Pēc lasītāju lūguma un kamēr no gaidu skrūves ar distanceriem, ielikšu informāciju par to, ar ko tad krāsoju terases dēļus.

IMG_20160824_142523

Tā kā dēlis ir sibīrijas lapegle, tad izlēmu neeksperimentēt ar aizsarglīdzekļiem, bet ņemt pārbaudītu produkciju Tikkurila terases eļļu – eļļa kokam ārdarbiem uz šķīdinātāja bāzes. Šim pašam produktam tagad esot arī variants uz ūdens bāzes, bet cik skatījos veikala paraugus, tad tie ir blāvāki. Ar toni sākumā nebija skaidrības, tāpēc paņēmu mazajos 0,9l tilpumos gatavo brūno toni un no krāsu paletes 5077 toni. Tā kā terases dēļi tiek “pieskaņoti” dekoratīvajiem ielaidumiem, tad ģimenes konsīlijā, tika izlemts par labu oriģinālajam brūnajam tonim 🙂

IMG_20160821_131738

Vispār, pareizi ir, ka paņēmu paraugus, jo tas kas veikalā ir uz dēlīšiem un tas kas ir dabā uz īsta dēļa ir divas dažādas lietas. Nu un protams lai neizbojātu divas otas, paraugus krāsoju ar zeķi – šeit ideāli der sporta zeķes, jo ir pieteikami biezas, lai varētu uzklāt eļļu, kā arī zeķes abi gali nodrošina, ka netiek sajaukti toņi 😀

IMG_20160829_135925

Pārējos dēļus gan krāsoju ar augstāk norādīto 100mm plato ANZA Elite otu ar šķībo rokturi. Krāsošana vienkārša – sākumā dēļu apakšu, tad abus sānus un nobeigumā virsu. Ar nopirktajiem 9+0,9L izdevās nokrāsot 40m2 dēļu no visām pusēm un vēl kādi 2,5l palika pāri – kāreiz lai pēc dēļu ieklāšanas pārietu otru reizi pāri. Ar krāsošanu kārtējo reizi paveicās – trāpīju laikam uz pēdējo vasaras saulaino dienu bez lietus bet ar daļēju mākoņainumu, rezultātā izdevās nokrāsot dēļus bez nevienas lietus piles, plus svaigā gaisā nebija jāelpo izgarojošais šķīdinātājs.

Krāsošana ir samērā vienkārša un ātra – 3 dēļi vidēji 20min. Klājam eļļu bagātīgi un velkam gareniski pa dēļa virsmu, kad visa virsma noieta, nospiežam otu pret bundžas malu un vienā piegājienā pārejam visai dēļa virsmai tādējādi noņemot liekos eļļas pārpalikumus.

IMG_20160829_135937

Dēļi pēc vienas kārtas terases eļļas. Kāpēc dēļus krāsoju pirms montāžas? Jo tikai šādi var dēli nokrāsot no visām pusēm un aizsargāt dēļa apakšu no lieka mitruma un pūšanas, tādējādi paildzināt visas terases kalpošanas laiku – mans plāns ir nepārbūvēt terasi vismaz 10 gadus (periodiskas virmas kopšanas pārklājot ar jaunu eļļas kārtu neskaitās).

piles

Un te var redzēt atšķirību starp “apstrādātu” un neapstrādātu dēļa virsmu un kā tā atgrūž ūdeni lietus laikā – uz plika dēļa ūdens iesūcas visā virsmā, savukārt vietās kur bija trāpījusi terases eļļa, ūdens veido piles un notek.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

14 Responses to Terases dēļu eļļošana

 1. Aigars saka:

  Laikam es tev jautāju par to kā apstrādāsi terasi.
  Nu jā… tu uzliki tieši to pašu terases eļļu, ko es pirmajā reizē pēc terases uzbūvēšanas. Arī salasījos visādas gudrības internetā un nolēmu pamēģināt, diemžēl neveiksmīgi. Tāpēc, ka pēc gada tā eļļa no smuki brūnā toņa pārvērtās gandrīz melnā. Es pēc tam ar slīpmašīnu visu slīpēju nost.
  Varbūt tev būs citāda pieredze, jo man bija priedes dēlis, nevis lapegle.

  Patīk

 2. Edgarsars saka:

  Kādus distancerus izvēlējies?

  Patīk

 3. KK saka:

  Pamanīju, ka kaimiņos siena uztapusi .. izskatās milzīga 😮

  Patīk

 4. iv saka:

  paldies par info, interesanti!
  Es tā kā plānoju izvēlēties lineļļu (Latvijā nu jau ir vairāki gaumīgi ražotāji), jo ir personīgā pieredze (viena paliela daudzdzīvookļu koka ēka un viena laipa ezermalā) ir noeļļoti (nokrāsoti) ar lineļļas krāsām (izvēlējot painteco) un ir ok.
  + ir ārkārtīgi mazais patēriņš (ja pareizi un sausi klāj), atceros, kā celtnieki brīnījās, kāpēc tik maz nopirkts….Nu jau kādi 5 gadi riņķī, ir labāk kā ar “parastajām” krāsām, teorētiski atceros, kā tur tas viņu krāsu guru stāstīja, ka īti nekad nevajag pārkrāsot, bet pielabot vietas, kur tā kā nepietiek ik pa pāris gadiem. Nu un vēl – atbalstam savējos (šoreiz arī kvalitāte ir ok, tā kā bez mielēm).
  Vai kādam ir personīgā pieredze ar lineļļas krāsām? Galu galā skandināvijā baigos gadu desmitus vai simtus turas…..

  Patīk

 5. Uldis saka:

  Kas tev tā par terasi uz kuras pečkājies?

  Patīk

 6. MrKAA saka:

  Ļoti augsti vērtēju cilvēku apņēmību strādāt ar koka terasēm un tās uzturēt mundras visu tās dzīves laiku! Es šobrīd sliecos uz labu plastmasu, tipa REHAU ar plato dēli. Skatījies uz plastmasu vai tas neiet kopā ar filozofiju?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Mums viss ir “tipa” Rehau , bet kad jārada sertifikāti vai garantijas tā cušs. Tie polimerdeli neuzrunāja pie tam vēl tā cena….
   Ja domā par polimerdeli, tad bez alinija rāmja nav jēgas, jo sanāks kā varbūt arī dēlis būs kondīcija bet nesošais karkass nopūst

   Patīk

 7. S.h.i.p. saka:

  + arī plastmasa saulē uzkarst, un plikām kājām pastaigāt vasarā nevarēs. Mrkaa gan tas diez vai būs arguments pret plastmasu ņemot vērā grandiozās pārkares

  Patīk

 8. Kredītdevējs saka:

  Domā ar vienu kārtu būs pietiekoši? Es būtu nolaidis vēl vienu reizi, tie dēļi arī izskatās tādi pablāvi.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Otrā kārta iet pēc dēļu uzskrūvēšanas, lai krāsojums nosedz arī skrūvju vietas un nelielos defektiņus kas radīsies pie dēļa montāžas (švīkas, buktes utt).

   Patīk

 9. Juris saka:

  Sveiciens!
  Kāda izskatās lapegles terase pēc 6 gadiem, kas pātrklāta ar Tikkurila terses eļļu? Vai otreiz dzīvē arī apstrādātu ar šo produktu?

  Patīk

  • Ernests saka:

   dēļi tika jau 2 gadi atpakaļ nomazgāti ar karcher līdz pelekajam bezkrasainajam.
   tikkurilla turas uz dēļa 2 ziemas, skaitās katru pavasari jaatjauno ja grib smuki.

   Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.