Terases izbūve

Uz vasaras beigām beidzot sasparojos uz terases būvi 😀 Terase parastā – 4×6 metri ar 15cm pakāpienu pa visu ārējo perimetru. Karkass no septētiem kalibrētiem priedes kokmateriāliem, segums Sibīrijas lapegle 28x145mm. Pakāpiens jāveido, jo terases klāja augšējais līmenis ir lielā loga sliekšņa augstumā (+33cm attiecībā pret zemes līmeni). Kāpēc tik augstu? Lai atbīdot terases loga durvis dzīvojamā istaba izmēros dubultotos uz tā rēķina, ka istaba ar terasi saplūst vienā apjomā.

Tad nu sākam ar pamatni – nesošais karkass ir 4 brusas 50x150cm. Brusas tiek novietotas ar atstatumu 120cm, un stiprinātas pie zemes ik pa 150cm, tātad kopā sanāk 20 urbumi. Pēc tam kad esoam ar auklām izriktējuši taisnus lenķus un asis, ubjam ar zems urbi caurumus, ievietojam kartona veidņus (paldies Raiviz par ziņu kur dabūt), piegāžam ar betonu un ievietojam vītņstieni (atradās čupiņa no pārsedžu veidņošanas laikiem).

IMG_20160724_135631 IMG_20160724_144355

Kad viss sacietējis, sākam ar “atveidņošanu” noņemot lieko kartonu, kas rēgojas virs zemes līmeņa, izlīzinam un ieklājam ģeotekstilu, lai visādi brīnumi neaug cauri.

IMG_20160820_121440IMG_20160820_122539

Atceros pā eerms iekš vasarnīcas bloga sūdzējās, ka viņu nokausēja 8 vītņstieņiem uzskrūvēt uzgriežņus. Lai nav jāčakarējas izmantoju šādu atslēgu- nedaudz piešaujoties un uzpūšot WD40 pat ierūsējušu vītņstieni sanāk uzskrūvēt bez piepūles.

IMG_20160820_122048

Kad divi uzgriežņi uzskrūvēti un virsū uzlikta paplāksne, tālāk iet 50×150 brusa, kurai izurbjam vajadzīgā vietā caurumu un ar maigu vesera kustību uzsēdinam virsū uz vītņstieņa. Pieregulējam no apakšās pieskrūvējot uzgriežņus vajadzīgā virzienā un no augšas pievelkam ar paškontrējošo skrūvi.

IMG_20160820_183317

Manā gadījumā nesošais rāmis ir 6,6m garš, tāpēc nācās audzēt brusu – saīsināju par 80cm, un sagarināju par 1,5metriem, savukārt atgriezumu izmantoju nostiprinātu sagarinājumu.

Kad apakšējais līmenis izlīmeņots un nofiksēts, tad augšējo līmeni izveidot ir vieglāk par vieglu, jo strādājot ar kalibrētu kokmateriālu atkrīt krenķis ar brusu līmeņošanu dēļ izmēriem. Noķeram vienādas diogonāles un tik skrūvējam ar 6×200 kokskrūvēm augšējo karkasu pie nesošā.

IMG_20160821_131742

Protams atliek tāds “sīkums”, kā pakāpieni, jo pakāpienam rāmja solis 120cm nederēs. Otra “fīča” – lai nevienā no malām nerēgojas dēļa gals tiek izveidots tāds kā “rāmis”, kas nosedz dēļu galus. Par to visu un vēl vairāk, “nākamajā sērijā” 🙂

P.S. Jautājums-konsultācija lasītājiem. Ko darīt ar terases nojumi – ja izvietoju stabus pa ārmalu (3,9m no sienas), tad uzliekot terasei jumta segumu ar garantiju nekad vairs sauli neredzēšu pa viesistabas logu, savukārt bez nekāda seguma terasi atstāt arī nedribas.

IMG_20160821_200917 IMG_20160821_200753

Bija doma par pergolas tipa nojumi, bet tai tek cauri, vai arī ja uzklāj kautko polikarbonātveidīgu, tad ziemā ir risks no sniega pārslodzes… ir idejas?

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

33 Responses to Terases izbūve

 1. KK saka:

  Vienīgais kas nāk prātā ir markīze, bet tad arī tas stabs tur vairs nav vajadzīgs un sālīts tas prieks sanāk 😮

  Patīk

 2. Pergolas nav musu klimatam. Ja ir iespeja, tad var apdomat par stiklu, bet tad konstrukcija rupigi jaaizplano
  Man ir vieni stiklinieki, kas var palidzet.

  Patīk

 3. Aigarius saka:

  Tā terase ir uz dienvidu pusi? Paskaiti saules leņķus. Pareizai mājas passivitātei būtu jābūt tā, ka vasarā saule mājā iespīdēt nevar, bet ziemā (zemāka) saule iespīd gan. Un tad attiecīgi priekš tam jāizvēlas jumta pārkares augstums (ja garums ir fixēts ar terases izmēriem).

  Patīk

  • Ernests saka:

   Kāpēc tad vasarā saule nedrīkstētu iespīdēt iekšā? Tas ka terase ir uz dienvidiem nenozīmē, ka tai 100% jānoēno logi, tomēr saule arī vēsajās jūnija dienās (kad ārā +13grādi) ir vēlama iekštelpās.

   Patīk

   • aigarius saka:

    Vasarā pārsvarā enerģija tiek izniekota uz lieku dzesēšanu. Arī ar atstaroto gaismu pietiek, lai vasarā istaba ar lieliem dienvidu logiem piesiltu pamatīgi. Tāpēc arī taisa pārkarus tā, lai vasarā saule pa tiešo iekšā nespīdētu. Ir gan arī cits risinājums – ārējās žalūzijas, ko var aizvērt ja saules ir par daudz tā, lai siltums paliek uz žalūzijām (kuras ir ārpus mājas). Ziemā vai spēcīgās vētrās tās vēl arī kalpo kā papildus vēja aizsegs logiem.

    Patīk

 4. Aigars saka:

  Vai vari atklāt noslēpumu, kur tos betona veidņus var dabūt? Es biju šādus redzējis Kanādā, bet nezināju ka var dabūt te Latvijā tāpēc pats terasi balstīju uz bruģa apmalēm domātajām plāksnēm, likot tās plakaniski uz grunts.
  Kā arī cik dziļi taisīji tos caurumus?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Šie ir no tipogrāfijas atkritumiem 😀 – lielie ielu banera PVC audumi nāk šajos te ruļļos un pēc būtības ruļļi tiek mesti laukā. Par dabūšanu, tur jānoskaidro vai drīkst dot tālāk kontaktus.
   Alternatīva protams ir standarta kanalizācijas trubas D200 1m gara.
   Urbu cik zemes urbis ļauj, kautkādus 60-80cm. Man tajā vietā apakšā smilts, tā kā pret izcilāšanu nebaidos.

   Patīk

   • Uldis saka:

    Sveiki,
    arī apsveru terases taisīšanu, tikai nebiju iedomājies, ka reāli būtu nepieciešami betona stabi. Kāpēc izdomāji tādus likt? Kādi bija apsvērumi kāpēc ar betona plāksnēm būtu par “īsu”? Tur taču nekāds lielais smagums nebūs?

    Patīk

   • Ernests saka:

    man terase balstās uz 25 ? punktiem kas ir virs zemes līmeņa 10-15cm. Ērtāk sanāk iebetonēt vītņstieņus un regulēt ar tiem nekā dabūt vienā plaknē 25 betona elementus, pie tam vēl dažādā augstumā virs zemes.
    Likt uz fibo blokiem ? sanāktu iztērēt tikpat materiālos kā betons.

    Patīk

  • KK saka:

   Ja pa dārgo der pameklē krautā .. ir dažādi diametri pieejami .. vismaz pirms divām nedēļām bija 200mmx1,5m 10Eināri aptuveni, ražotājs eltete

   Patīk

 5. Aigars saka:

  Kā arī noteikti uzraksti rakstu vai vismaz piemini to ar ko apstrādāsi terasi. Es 8 gadu laikā esmu izgājis cauri kādiem 3 līdzekļiem, bet neviens līdz galam neapmierina noturības ziņā. Tagad plānoju atkal atjaunot virskārtu un pamēģināt ko jaunu.

  Patīk

  • tas kas uz jumta saka:

   Citi iesaka mūsu pašu ražoto tekstūrdekoru tonēto

   Patīk

   • Aigars saka:

    Es liku to tekstūrdekoru tonēto, bet man diezko nepatika. Pāris mēnešus rezultāts ir OK, bet tiklīdz sākas rudens lietavas tā virsējo aizsargkārto tomēr noskalo nost un tad jau saule viens divi un uztaisa visu tumši pelēku. Turklāt, ja bija kāds no brūnajiem toņiem, tad tas pelēkais ir tāds diezgan nesmuks. Varētu likt oriģināli smuku pelēko toni, bet tekstūrdekoram tāda nemaz nav.
    Šobrīd mans secinājums: tekstūrdekors ir OK, ja esi ar mieru 2x gadā krāsojumu atjaunot (man skarbi apstākļi: tieša saule/lietus dienvidu pusē).

    Publicējis 1 person

   • tas kas uz jumta saka:

    Man pagaidām šķūnīts nokrāsots, ar līst lietus virsū pie lielāka vēja, saulē visu laiku. Redzēs kā būs vēlāk. Pirmā sezona.
    Varbūt tev sanāk nostaigāt un tāpēc noiet nost tas tekstūrdekors

    Patīk

 6. iv saka:

  Man bija doma kādreiz, kad līdz tam tiks pamēģināt kaut kur žurnālos redzēto versiju ar buruaudumu, kuru var vienkārši par sānu balstiem novilkt uz leju, kad līst, nu un attiecīgi viegli uzrullēt, kad nelīst vai nelieto + ziemā bez stresa novākt. Ja atceros, bija teikts, ka viens no lētākajiem variantiem, katrā ziņā, ja salīdzina ar markīzēm….

  Patīk

  • es saka:

   Man paziņam tāds variants ir. Ķēpa ar tīrīšanu, lietus laikā sakrājas ūdens, ja nav nolaista. Turklāt vajag labu uzvilkšanas sistēmu, pašam nav ļoti vienkārši uztaisīt tādu, kas neķeras un viegli lietojama. Bet kopumā kalpo normāli, izmaksas arī bija salīdzinoši nelielas.

   Publicējis 1 person

 7. laim0nis saka:

  Diviem maniem draugiem terase ir pārsegta ar polikarbonāta šūnu loksnēm. Tiešos saules staros ir nāves smaka – ar visu to, ka sānu malas ir vaļējas un gaiss var brīvi staigāt, zem jumtiņa ir tik karsts, ka labāk sēdēt saulē zem lietussarga.

  Patīk

 8. Raivis saka:

  man kaimiņi šogad uzlika tonētu polikarbonātu, uz pašas terases ir patīkama gaisma, saule nespiež acīs, var sēdēt uz terases ar laptopu, māja aŗi tik ļoti neuzkarst, redzēs kā būs ar sniega noturību, ja vēl Latvijā būs sniegs vispār 🙂

  P.S. Kontaktus gan jau, ka vari dot 😉

  Publicējis 1 person

  • Aigars saka:

   Paldies, man var tos kontaktus veidņu materiālam nedot, jo es esmu jau visu pabeidzis. Tas jautājums bija intereses pēc, jo pats šādu meklēju pirms vairākiem gadiem un domāju, ka tagad varbūt ir vienkārši nopērkams kādā veikalā.

   Patīk

 9. Kristians saka:

  Kādu ģeotekstilu tu izmantoji – cik skatījos varianti ir dažādi.

  Patīk

 10. piča saka:

  suminu! terase laba lieta. un īpaši labi ir, ka vienā līmenī ar istabu. tiešām palielinās dzīves telpa, kas patīkami. Bet nu ņemšanās ar to terasi sanāk baigā, ja ņem vērā, ka tas tāds nepeldošs plosts vien ir 🙂

  Patīk

 11. Atbalsojums: Eksperiments ar terasi – Ķiršuparks

 12. Haralds saka:

  Kaut kā nevaru saprast pakāpiena konstrukciju (links verās uz gatavām terasēm)! Nesošais karkass ir no 50×150 brusēm, bet kāds brusu izmērs ir virs tām (“lāgām”), pēc bildēm izskatās 50×100?
  Vai var lūgt vairāk bildes no pakāpiena risinājuma? Paldies!

  Patīk

 13. Agnis saka:

  Kurā vietā ņēmi Sibīrijas lapegli?

  Patīk

 14. Atbalsojums: Terases konstrukcija – Ķiršuparks

 15. Edgars saka:

  Apskatot http://www.masterklass.lv/lv/produkcijalv.html nemanu šiem kalibrētas brusas 50×150, mājaslapā info nav up to date un uz vietas var sarunāt?

  Kā arī kādu izmēru izmanto karkasa virsējam slānim 50×100?

  Patīk

 16. Aigars saka:

  Sveiks, cik dziļus pamatus urbi ?

  Patīk

 17. digauja saka:

  Sveicināti! Varētu kādu foto ,kāda terase izskatās tagad? Patreiz domāju savu terasi krāsot ar Tikkurilas eļļu, vai esat jau vēlreiz krāsojis,vai ar laiku terase mainījusi toni?

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.