Teritorijas nožogojums

Žogs ir katras mājas neatņemama sastāvdaļa, bet gadījumos, kad būvējies ciemata teritorijā vai pilsētā bieži arī obligāta prasība, lai varētu nodot ekspluatācijā māju.

Tā kā gabals ir stūra, tad man žoga izbūve ir “divreiz neizdevīgāka” kā parastam gabalam, jo žogu sanāk izbūvēt no 2 pusēm – ja parasti sanāk būvēt žogu kādu 30-40m garumā, tad man atskaitot vārtus sanāca pilni 70 metri.

Tipiskas izmaksas par darbu un materiāliem (ja nedara pats) žogam ar augstumu 1,5-1,6m būs aptuveni:

 • metinātais ruļļu žogs – 10 eur/m
 • paneļu žogs – 20 eur/m
 • koka vairogi+betonastabi/pasēta – 45 eur/m

Lai arī projektā bija iezīmēts koka žogs ar betona stabiem, tomēr izvēlējos paneļu žogu tumši pelēkā krāsā (lai piestāv mājas jumtam un logiem). Galvenie iemeslu kāpēc tomēr ne koka žogs – izmaksas (70metru žoga zmaksas nav joka lieta), koka žogs rada tādu kā sienas sajūtu un ja vēl iestāda no iekšpuses tūjas vai citus krūmus tad no koka žoga zūd jēga.

Par paneļu žoga montāžu.

Šobrīd viss notiek vienkāršāk par vienkāršu – paņem zemes urbi, izurbj d150mm caurumus iegāž betonu un iespiež stabu pēc līmeņa un niveliera. Pēc pāris dienām, kad betons sacietējis uzkarina paneļus. Pēc būtības paneļu žogu uzlikt ir vienkāršāk par vienkāršu.

IMG_20160628_122240_HDR

Specifiskas lietas, ko ņemt vērā – standarta stabi ir plānsienu (tādi paši kā ķīnas metāla durvis 🙂 ) un uz tiem vēlāk nesanāks uzkarināt koka paneli. Arī solis metāla ruļļa un paneļu žogu stabiem ir 2,5 metri, bet koka vairogam 2,8 metri. Protams var sūtīt stabus no kvadrātcaurules 60x40x2mm bet tad staba (metāls+gruntēts+krāsots) cena būs tuvu betona.

Nelieli knifi paneļu montāžai:

 • lai attālums starp stabiem ir vienāds uztaisiet no collīgā dēļ šablonu – ieliekot to starp diviem stabiem ir iespējams precīzi novietot stabus betonā
 • lai paneli varētu ētrāk uzmontēt no elektrodiem vai kādas cietas drāts izloca S-formas āķi, kuru ar vienu galu uzkar uz staba, bet otrā galā iekar paneli (skatīt bildi). Tālāk skavu montāža notiek precīzi uz bez čakara
 • ja ir plāns par pasētu, tad uz 1,53m augstu žogu ņem nevis 200cm garus stabus, bet vismaz 220cm

Paneļu žogs un pasētas. Katra žoga lielākais krenķis ir zāle zem žoga. Ja žogs ir līdz zemei, tad ar zāles pļāvēju tieši žem žoga nenopļausi, bet trimmera aukla ar laiku sabojā žoga krāsojumu un aizsargpaklāju. Tas viss rezultējas ar zemē ieaugušu žogu. Nu un protams ja mājās ir suns, tad pasēta kaut nedaudz bet vairāk aizturēs mīluli no parakšanās zem žoga un tikšanu brīvībā. Tāpēc arī paneļu žogam vēlams izdomāt kautko ar pasētu. Pasētu zem metāla paneļu žoga manuprāt iespējams realizēt 3 dažādos variantos:

 • iebetonēt betona strīpu starp stabiem – izrok grāvīti starp stabiem, no abām pusēm noliek saplākšņa sloksnes ar distanceriem, iemet armatūru un iebetonē. Samēra vienkāršs risinājums bet nav skaidrs kā tas uzvedīsies pa ziemu un pēc cik ilga laika saplaisās betons un pasēta sadrups – netālu kaimiņos pietika ar 6 vai 7 gadiem.
 • ielikt gatavu pasētas elementu – lai būtu vienkāršāk iestiprināt pie stabiem pieskrūvē metāla stiprinājumus (U veida elements) un starp elementiem ieliek pasētu. Jāņem vērā ka pasētas ir 2,8m garas un tās būs jāpiezāģē. Arī montāžai dēļ elementu svara vajadzēs vismaz divus cilvēkus.
 • izmantot ietves apmales kā pasētas – kombinācija no pirmā un otrā. paneļu žogam sanāk pat ļoti izdevīgi, jo pasākums ir totāli bez atgriezumiem 2,5 ietves apmales uz katru paneli un gatavs. Tiesa gan šāda veida pasēta būs virs grunts maksimums 10cm, jo ietves apmales augstums ir 20cm, no kuriem vismaz 10cm ir jāiemūrē.

IMG_20160718_212710

Bildē priekšplānā ietves apmales kā pasēta, bet fonā lielās betona pasētas, kas iemontētas starp matāla stabiem.

Lai tiktu pie pasētu no ietves elementiem neko īpaši daudz nevajag – solis Nr.1 – parokam zem paneļa apakšas 25 cm dziļumā un ieberam no bruģēšanas pāri palikušo sīkškembu 5cm kārtā, noblietējam (es biju nomā paķēris vibrukāju), tālāk izkārtojam apmales, piezāģējam pēc garuma un vietās kur traucē betonējums to nokaļam vai iezāģējam robus apmalē.

IMG_20160718_205033

Solis Nr.2 uzmaisam pussauso betonu, un uz tā uzmontējam apmales. Lai būtu taisni novelkam auklu. Līdzināšanu veicam ar pasmagu āmuru dauzot no virspuses pa dēli – ja dauzīs pa taisno pa apmali nodrups gabali. Kad viss līdzens ar to pašu pussauso betonu apbetonējam maliņas.

IMG_20160718_204942

Rezultātā apmalei ir jābūt kautkurs 1-2cm zem žoga paneļa. Šādi nodrošinamies ka ja arī ziemā kautkas kautkur cilāsies, tad būs rezeves vieta kur nostaigāt.

IMG_20160718_204934

Ja reljefam ir kritums un veidojas samērā stāva žoga “trepe”, tad apmales zāģēto pusīti jāliek tajā pusē kur augstāks grunts līmenis, savukārt pilno otrā pusē – šādi var apmalei neapmūrēt pašu galu un uzberot melnzemi veidot plūdenāku reljefu.

Maziņš knifs – ja paneļi jau uzmontēti un nav vēlmes (un to arī nav jādara) tos pilnībā demontēt pietiek noskrūvēt apakšējos stiprinājumus atstājot tikai augšējo. Atlokam paneli un vienā no ribām ieliekma koka mietiņu – rezultātā panelis nekur neliksies, bet mēs varam bez problēmām darboties. Kā arī ja nepaspēj izdarīt vienā dienā, tad nolaižam paneli atpakaļ un nedomājam kā uz nakti aizvērt ciet spraugas.

IMG_20160718_205431

P.S. No materiālu izmaksu viedokļa šis ir tāds “lētais” variants – 5EUR par 2,5 apmalēm uz katru paneļa posmu + sīkšķembas un smilts pārpalikumi no brugēšanas + 4-5 cementa maisi uz visu pasētu. Tiesa gan atmaksājas ja dara pats ar bezmaksas darbu, ja jāalgo kas dara, tad kopā 27 žoga posmi aizņems kautkur 5 cilvēkdienas laika, tātad darba samaksā aiziet summa kas būs salīdzināma ar lielo pasētu izmantošanu.

 

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Labiekārtošana ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

12 Responses to Teritorijas nožogojums

 1. Alise saka:

  Vai, mainot žoga risinājumu, pārtaisīji arī projektu? Uz visām ārējām lietām ļoti skatās, nododot māju ekspluatācijā

  Patīk

 2. Jānis saka:

  Ietves apmales kā pasēta paneļu žogam ir sakarīgākais risinājums. Ja suns, obligāti pasēta vai kādi 10-15 cm jāierok zemē. paneļu stabiem attālumiem starp stabiem jābūt precīziem, milimetru robežās, jāatceras, ka stūra stabs jāliek 45 grādos, precīzi izvēloties novietojumu atkarībā no acs. Par vārtiem. Ja paredzēts ar automātiku, jāatceras par vadiem uz otru pusi. Paneļu vārtiem stabi, veramajiem 80×80, ja automātikai, 100×100, bīdāmajiem pietiek 80×80. Ir vērts piemaksāt ~ 50 eur un cinkot. Vārtiņiem sprūds ir izmesta nauda, it īpaši, ja blakus vārti ar automātiku.

  Patīk

 3. Jānis saka:

  P.s. Zemes urbi nav vērts meklēt, ja vien nav pa rokai. Ātrāk ir izrakt, lāpstas platums, dziļums noteikti 60cm, līdz augšai pieliet nav vērts. Uz 1,5m žogu, 2m stabs ir OK, no plānās sienas nevajag baidīties, ja vien nav ķīnas. Kur Ernests noskatījis savus antracīta paneļus, varu nojaust:) nav tik daudz, kas tos pie mums tirgo.

  Patīk

 4. Ernests saka:

  Cik saprotu licēji ņēma induline

  Patīk

 5. ugisk saka:

  Sveiks! Vai žogs tad ir no induline?

  Patīk

 6. Normis saka:

  Sveiciens!
  Kā tur tad īsti palika ar tiem žoga stabiem?
  Man taisni nākamgad pavasarī vajadzēs šādu žogu taisīt (starp citu – baigi labais domu gājiens par pasētu, noderēs.. paldies!), paneļus nopirku, bet apskatot tos stabus man dūša apskrējās tādus pirkt 😦 tādēļ arī rudenī neforsēju ar ierakšanu. Ir kāds ieteikums, kur meklēt kreptīgākus ar biezākām sieniņām?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Es uzliku tos skārda. Otrs variants – pērkam 60×40 cauruli ar 2-3mm sieniņu, gruntējam un krāsojam pēc RAL. Izmaksas kopā uz 15eur/gab ja nav savas krāsotavas un metālapstrādes ceha 🙂

   Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.