Bruģa un raksta izvēle

Apnika mājā nēsāt smilti kā arī beidzot jāsaved kārtībā teritorija, tad nu nolīdzināju kārtējo reizi teritoriju, sazīmēju iespējamos celiņus un… atdūros pret bruģa izvēles problēmu.

Jā šobrīd ir pieejami tirgū vismaz 10 dažādi bruģu veidi, 7-8 bruģa krāsas un 4-5 virsmas apdares veidi. Bet kad zvani uz rūpnīcām, tad pārskatāmā nākotnē (2-3 nedēļas) ir pieejami tikai standarta bruģi, standarta krāsās ar parasto virsmu. Brikeram pat 8cm brūnu bulku jāgaida 3-4nedēļas kur nu vēl baltu ar skalotu virsmu (mums te miestā vienu ielu ar tādu izklāja – smuki, nepraktiski, tieši kā priekš ietves privātmājai 🙂 )

Patika brikera DEKOR un Skandināvu mozaika bruģi pēc formas. DEKOR patīk ka ir lielāks nekā standarta prizma, bet ņemt 8cm biezumā mājai manuprāt ir perebors, plus priekš celiņiem DEKOR ir neproporcionāli liels, Skandināvu mozaika būtu tieši tas ko vajag, bet tā tikai 5cm biezumā, iebrauktuvē zem auto tādu neieklāsi…

Bija vēl variants likt 300×300 plāksnes, jo 6m plata iebrauktuve varētu labi izskatīties, bet ar šāda izmēra plāksnēm nav iespējams celiņam izveikt kaut nedaudz ieliektu formu bez manāmām asimetriskām spraugām, tāpēc šī ideja arī palika kā ideja.

Aizbraucu uz pāris laukumiem papētīju ekobloks un salenieku bloks produkciju un sapratu, ka mozaikas negribu. Sanāk atliek bulka (nostal) un ķieģelis (prizma). Tā kā bruģētāji jau sarunāti tad pārāk daudz laika skatīšanai un meklēšanai neatlika un apdomājot visus par un pret izlēmu par labu bulkai pelēkai ar 10% melna piemaisījumu.

Tagad atliek izvēlēties ieklāšanas rakstu (zemāk 3 varianti kas izskatīti) un saprast vai celiņam pietiek ar 96cm vai tomēr vajag platāk….

IMG_20160525_202845

Dubultais klājums – šādu rakstu pārāk bieži neredzēsi, plus relatīvi mazs zāģēto elementu skaits.

IMG_20160525_204326

Skujiņa – labi der lieliem laukumiem dēļ tā ka veido vienādi labu saķeri gareniski un šķērsām, tādējādi mazāks risks ar laiku veidoties risēm.

IMG_20160525_215649

Šo jau vienkārši pret vakaru sametu ar domu vai var izveidot regulāru rakstu. Var bet garām. Tāpat atmests tiek arī standarta “ķieģeļu mūrējums” ar nobīdi pus ķieģelis.

P.S. Bildēs izmantots 1m2 svaigi pirkta Nostal pelēks, gadu vecs sarkans un kautkur pažobelē izvilkti melnā atlikumi – tas tā lai aprastu ar faktu, ka pēc dažiem gadiem visi bruģi tiecas uz pelēko krāsu – īpaši ja virsma sausa 🙂

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Labiekārtošana, Pārdomas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Bruģa un raksta izvēle

 1. laim0nis saka:

  Baigais speciālists neesmu, bet šāda tāda pieredze ir.

  Vienīgā reize, kad piedomāsi par celiņa platumu, būs ziemā, tīrot sniegu. Attiecīgi ir vērts dimensijas izteikt lāpstu platumos. Piemēram, lai nav stipri vairāk kā 2 vidēja izmēra lāpstas. Bet tas nav tik svarīgi kā nākamais punkts.

  No iebrauktuves Tev laiku pa laikam gribēsies ar šļūteni noskalot smiltis, granti un visādu drazu, būs ērti, ja vismaz vienā virzienā būs pāris taisnu šuvju, pa kurām normāli aizplūst ūdenim.

  Publicējis 1 person

 2. Uzmet aci “Siguldas bloka” produkcijai.
  Šamiem ir arī mazie blociņi, lai nav jāmokās ar griešanu.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.