Atkritumu apsaimniekošana privātmājā

 

Šis ieraksts būs par vienu no mīnusiem ar ko saskaras pamatā privātīpašnieki. Ko vēl vairāk paspilgtina slikts pakalpojumu sniedzējs, kas ir iejuties monopolista ādā.

IMG_20160216_095239
Ir mums novadā tāds atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums ECO BALTIA VIDE (EBV) par kura darbība kvalitāti un uzspiesto līguma nosacījumiem neapmierinātību ir izteicis neviens vien klients (http://www.sudzibas.lv/eco-baltia-vide-neizvesti-atkritumi-c33649 ).
Tā kā iepriekš dzīvoju dzīvoklī un atkritumu izvešana aprobežojās ar to izmešanu lielā konteinerī jebkurā sev ērtā laikā, tad pāreja uz idividuālo konteineri ar strikti noteiktu izvešanas grafiku un nosacījumiem ir manāms komforta samazinājums. Bet nu par visu pēc kārtas.

Līguma noslēgšana:
Līgumu var noslēgt 2 variantos – aizbraucot, klātienē parakstot līgumu vai izmantojot eparakstu. Tā kā eparaksta nav, bet EBV kantoris atrodas kautkur uz granīta ielas netālu no TEC2, lai tur nokļūtu darba laikā no 9.00-17.00 ir čakars. Ja nav privāta transporta tad šis pasākums faktiski ir nereāls.
Mēģinājumi sarunāt telefoniski parakstīta līguma aizsūtīšanu pa pastu vai ieskenēt un nosūtīt pases kopiju tika nokomentēti īsi – MĒS TĀDU PAKALPOJUMU NESNIEDZAM.
Tā kā atkritumi tomēr rodas un vadāt to pa svešām miskastēm nav labi, aizbraucu vienu rītu uz to kantori. Ierados kā rakstīts sākoties darba laikam 9.00, pēc kādām 5min mani sāka “apkalpot”, vēl pēc 5min konstatēja ka sistēma nestrādājot un piedāvāja, ka norakstīs manus personas datus un atsūtīs līgumu parakstīšanai pa pastu (tieši to pašu ko man divas reizes šis pats kantoris atteica darīt). Par laimi operatorei sistēma pēc brīža sāka strādāt un tomēr noslēdzām līgumu, aizpildīju šo “superuniversālo tevnekasnepienākas, tevnavnekādutiesību” līgumu dabūju 2 atkritumu škirošanas maisiņus un varēju tīties…

Par līguma saturu:
Ja īsi, tad līgums rakstīts par labu EBV, jebkas kas ir atkāpe no izvešanas 2 reizes mēnesī ir papildus pakalpojums, kas jāabonē par 3EUR/mēnesī. Ja grib ko pieteikt papildus vai mainīt līgumā jāmaksā vien par to ka gribi to pieteikt. Tā piemēram vajag izvest vēl vienu miskasti – 7EUR, gribi lai izved nevis reizi 2nedēļās bet katru- maksā par katru reizi plus 3EUR/mēnesī par to to esi izdomājis izvest nevis katru otro bet katru nedēļu. Miskaste atrodas nevis uz ielas bet aiz vārtiņiem – atkal 3eur/mēnesī…
Jā un vislabākā līguma sadaļa ir “Klienta tiesības un pienākumi” – kur ir tieši 0 reizes pieminētas klienta tiesības 🙂

Par atkritumu šķirošanu:
dzīvoklī ar to baigi neaizrāvos, bija doma mājā tomēr šķirot, jo vietas tomēr vairāk arī pie sētmalas vēl vienu konteineru priekš papīra un plastmasas turēt nebūtu problēmu. BET, škirotos atkritumus drīkst nodot tikai speciālos maisos (tādi caurspīdīgi 100l maisiņi), kurus pašam jāpērk un kad pilni jāzvana uz to pašu EBV lai pieteiktu izvešanu un tad kautkur nedēļas laikā būs transports kas tos savāks. Skaidrs ka transports var būt gan no rīta,gan vakarā tāpēc tā kā maisiem jāatrodas pieejamā vietā, faktiski tas nozīmē nolikt tos uz ielas, lai tie tur stāv un gaida kad tos savāks vai kāds suns izvazā….
Rezultāts šai ērtajai škirošanai ir tas, ka pa visu novadu šobrīd škirojot kādi 3-5 klienti (EBV operatores komentārs) un pakalpojums “neesot pārāk pieprasīts”… Piedāvājums ka tiek krāti atkritumi atsevišķā konteinerī un tad reizi pa reizei izvesti neder.

Par atkritumu izvešanu:
Līgumā ir rakstīts, ka man jānodrošina konkrētās dienās (pēc fakta katra otrā sestdiena) konteineris pieejamā vietā laikā no 7.00-20.00 Realitātē tas izskatās šādi – miskastes mašīna pa manu ielu brauc laika posmā 9.00-10.00 un ja atkritumu konteineris nav izlikts, tad skaitās ka neesmu nodrošinājis konteinera pieejamību, no manis paņem 0.67 EUR transporta izmaksas un jāgaida nākamās 2 nedēļas, kad būs kārtējā izvešana. Tad protams konteiners būs tik pilns, ka vāks būs daļēji atvērts un dabūšu vēl 25% uzrēķinu, par pārpildīto konteineri… Es un kaimiņi šo problēmu risina vienkārši – izstumjot atkritumu konteineri uz ielas jau piektdienas vakarā. Tā nu novada ielas privātmāju sektorā piektdienas vakaros/naktīs tiek izdaiļotas ar atkritumu konteineriem 🙂

P.S. Tāda lūk ir reālā situācija ar atkritumu apsaimniekošanu tagad, kad novados ir viens pakalpojumu sniedzējs-monopolists ar līgumu uz 5 gadiem, kas izvēlēts pēc lētākās cenas par atkritumu m3 un kurš nu par katru darbību iekasē papildus naudas. Klientu serviss un kur nu vēl atkritumu šķirošana visā šajā pasākumā ir otrajā plānā.

Šis ieraksts tika publicēts Ekspluatācija, Pārdomas, Viskautkas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

9 Responses to Atkritumu apsaimniekošana privātmājā

 1. MrKAA saka:

  Esmu par šo dzirdējis Ādažos – nedod dievs nedaudz vāks būs pavēries, uzreiz uzrēķinās papildus maksu.

  Patīk

 2. Alise saka:

  Līgumu slēgšana viņiem tiešām nav sakārtota (vismaz pirms pāris gadiem tā bija), bet par izvešanu gan nevaru sūdzēties – atkritumi vienmēr ir izvesti, par pavērtu vāku nekas nav uzrēķināts.
  “ja atkritumu konteineris nav izlikts, tad skaitās ka neesmu nodrošinājis konteinera pieejamību, no manis paņem 0.67 EUR transporta izmaksas un jāgaida nākamās 2 nedēļas, kad būs kārtējā izvešana” – bet kā tad citādāk? Varbūt esmu pārāk pieticīga, bet šī man liekas normāla prakse – neviens nemeklēs mani rokā, nebrauks nākošā dienā utt.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Pats vainīgs nestridos, bet lai pēc nedēļas nodotu nepietiek izstumt nākamā nedēļa piektdiena , jazvana; speciālo jāpiesaka un jāsamaksā 5kartiga apmērā.

   Nav brīnums ka tauta šo risina maisiņā pie konteinera piesienot 1-2eur un tad aizved ne vien lieko apjomu bet arī ne tajā dienā…

   Patīk

 3. Dzintars saka:

  Man bija tā, ka uz pašvaldības ceļa tajā reizē, kad brauca miskastnieks, bija kraušanas darbi kaimiņam..rezultātā miskasti neizveda, jo esot nobloķēts ceļš..A viņiem neinteresē, kas to ceļu nobloķēja. Ja gribi, lai izved, tad maksā papildus maksu..
  P.S Arī EBV Ādažos..

  Patīk

 4. Guncha saka:

  Nu par ClineR (izbijušo L&T (izbijušo Hoetika)) ir dzirdēts, ka viņiem pie auto ir piestiprinātas “neuzlaužamas” video kameras un par katru pamatotu sūdzību no klienta vai arī par katru lieki izvesto cm3 šoferis un palīgs meklē citu darba devēju….

  Patīk

  • Tas kas uz jumta saka:

   Bet aizmugurē nav, līdz ar to nevaru pierādīt ka viņu mašīna salocija man lietus notekas reni un ielauza dažus dakstiņus. Šoferis saka ka nav viņu vaina

   Patīk

 5. Vilks saka:

  Ernest, tu cepties par pakalpojuma kvalitāti, taču liela daļa vainas ir nevis tajā, ka pakalpojumu sniedz ebv, bet gan tajā, ka pašvaldību iepirkumos dominē zemākā cena. Tad arī rodas zemākās cenas zema standarta pakalpojums, kurš pakalpojuma sniedzējam iespējams nesedz visas izmaksas. Uzņēmumam kaut kā ir jāizgrozās. Par zemāko cenu nevar gaidīt labu un pat ne viduvēju pakalpojumu. Ja nebūs ebv, būs kāds cits ar lidzvertigu tavā izpratnē vāju pakalpojumu, jo konkursā uzvar zemākā cena, nevis privātmāju iedzīvotājiem ērts pakalpojums. Pieļauju, ka daudzdzīvokļu namos mītošajiem šāds pakalpojums ir pilnīgi apmierinošs (pats mini, kamēr dzīvoji dzīvoklī, bija gana labi), tāpēc kādēļ gan vairumam būtu jāmaksā par atsevišķu iedzīvotāju komfortu. Papildus komfortu taču ir iespējams iegūt par papildus samaksu. Uz maksimu ejot, tu taču negaidi sky līmeņa produkciju un apkalpošanu; ar atkritumu apsaimniekošanu ir precīzi tas pats – tavs komforta līmenis pārsniedz bāzes piedāvājumu, tāpēc to ir iespējams iegādāties par papildus samaksu.

  Patīk

 6. gulu saka:

  …šādas ar konteineriem izdaiļotas ielas noteiktos laikos pastāv arī Rīgā, principā lielas problēmas personīgi tajā nesaskatu, vienā vakarā konteineru atstāji pie sētas, otrā vakarā savāc atpakaļ, nekas netiek ne izbērts, ne izvazāts, domāju, ka risinājums optimāls, konteineri ietilpīgi, ērti, vnk jāpierod, par līguma niansēm – no coment.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.