Saimniecības ēkas darbu plānošana

Uz šo sezonu man padomā ir avantūra ar saimniecības ēkas būvniecību koka karkasa veidā, pēc iespējas vairāk darot pašam un maksimāli samazinot faktiskās izmaksas (BEZ būtiska kvalitātes krituma).

Tā kā būve ir palīgēka – noliktava,pirts un auto nojume, tad daudzas lietas iespējams vienkāršot vai arī to izpildē nav nepieciešama speciālistu piesaiste. Arī fakts ka ir uzbūvēta māja un daudz lietas jau vienreiz darītas, redzēts ka tur nav nekāda raķešu zinātne, liek domāt, ka nevajadzētu būt problēmām un lielākā grūtība būs otrs roku pāris kas pietur dēļa galu 🙂

pirts_pamati
Kā redzams bildē pamati ir piepildīti ar smilti un kārtīgi noblietēti – kreisais kvadrāts saimniecības telpa, labais kvadrāts pirts. Varētu sākt stutēt sienas, bet vajadzīga kāda plakne uz kuras “naglot kopā” karkasa sienu elementus un šāda plakne varētu būt kāreiz saimniecības telpas grīda.

Pēc projekta – saimniecības pusē bruģis, pirtsdaļā pīrāgs kas kopēts no mājas (flīzes, estrich un 200mm siltinājuma, šķemba) – kā noprotat neko šādu netaisos likt.
Tad nu prātuļojumi par grīdu pīrāgiem:
1. Saimniecības telpas grīda:
* variants A – tomēr nobruģēt ar 6cm bruģi, tādējādi iegūstot stabilu pamatu kam nav problēmas ja kautkas nolīst. Arī ja nokrīt kāds smagāks priekšmets bruģim tas neskādē. Tā kā nebūs nekādas slodzes, viss perimetrs ir ierobežots ar pamatu sienu, tad pat itkā nevajag veidot apakšā škembu slāni – vienkārši izlīdzināt smiltis līmenī ar garu vadulu un sakrāmēt bruģi un ieskalot spraugās smalku granti. šo darbu pat varētu izdarīt pats, pie viena patrennējoties likt bruģi. Izmaksas tik cik nopirkt un atvest bruģi.
* variants B – uz tām pašām smiltīm likt nevis bruģi, bet iestrādāt ESTRICH. Sanāks monolīta un gluda virsma par samērā zemām izmaksām. bet trauslāka par bruģi
* variants C – tā kā platība nav liela ~20m2 tad uz vietas sajaukt betonu maisītājā (1,5m3) un iebetonēt. Iegūstam tā saucamo melno grīdu, kas būs nedaudz nelīdzena un grumbuļaina, toties cietāka par estrich.
Visiem trim variantiem der esošais smilts aizpildījuma līmenis, kautkur 10 cm zem pamatu malas.

2. Pirts daļā – sākumā būs jāizbūvē seklie pamati priekš pērtuves starpsienas (aiz krāsns mūrētā siena) un skursteņa vieta. Tālāk jādomā par grīdām. Silto ūdensgrīdu nebūs, bet lai ziemā nesaltu pēdas kautkas tomēr jādomā – ideālais variants protams būtu dēļu grīda, bet tai vajag ventilējamu pagrīdi. Pērtuvē un mazgājamā telpā gan vidrīzāk ir jāliek būs siltinājums un pa virsu betons+flīzes. Par šo vēl jāpadomā, jo tāpat karkasu var sliet bez grīdas izbūves.

Šis ieraksts tika publicēts Projektēšana, Pārdomas, Saimniecības ēka ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

12 Responses to Saimniecības ēkas darbu plānošana

 1. afd saka:

  betons pa tiešo uz smilts nav gudrs gājiens. Smilts tomēr staigā.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Kam tur staigāt – 4*5m laukums ar rupju smilti vismaz 80cm dziļumā , kas noblietetas pa kārtām ar 300kg blieti. Zem nojumes, bez tiešas slodzes ( mantas un cilvēks kas uzkāpis neskaitās) ?

   Patīk

 2. piča saka:

  es saimniecībā liktu eštrhu – lēti, ērti, ātri, līdzeni. Vienīgā problēma gan bruģim, gan e`štriham – kaut kas nolīst -> pleķis.
  Pirtij 20 cm puķiks – nūūū nevājš roskaš. ar 5-10 pietiktu. Un patīkamākai staigāšanai iemestu devi paklāju zem flīzēm, lia priekštelpā zeķes patīkami novilkt + ātrāk izžūst peļķes.
  Gribās siltu – ieslēdz. Negribās – neieslēdz. elektrības patēriņš – nosacīts. Nekas nevar sasalt, viegli kopt un no ūdens, kas pirtī būs daudz, ar nebaidās.

  Patīk

 3. MrKAA saka:

  Nu ja jau pats, tad jau pats – Saimniecības telpas grīda: variants C + paņemsi no TC nomas aparātu un pieslīpēsi grubuļus. Ja saimniecības telpā ir paredzēts traps ūdens novadei, tad būs vieglāk kopt ar to pašu Karcheri izmazgāt.

  Patīk

 4. kaamis saka:

  Kaut kādu siltinājumu vajag obligāti. Sev ceļot pirti pērtuvē ar dušu paliku 5cm puķiku, bet priekštelpā atstāju pliku betonu, starpība ir ļoti jūtama. Domāju tavā gadījumā ar 5cm pietiktu ar, jo pērtuvē telpa tai skaitā grīda uzsilst no grīdas un dušā pietiek patecināt karstu ūdeni uz grīdas 2min lai hrīda būtu silta.

  Patīk

 5. Ivo saka:

  a kapec saimniecibas daljai nevar vienkarshi pabiezus eveletus impregnetus deeljus? tur tach nav planots iebraukt ar auto.

  Patīk

  • Ernests saka:

   tas pats terases dēlis viens pats maksā pie 10eur/m2, vēl sijas, skrūves utt , kopā vismaz 2reiz dārgāk par estrich vai gruģa materiāliem. nu un ilgmūžība zemāka.

   Patīk

 6. Māris saka:

  variants Estrih nokrāso ar speciālo betona grīdu krāsu, un nekas nesūksies iekšā. Var uzklāt speciālu pārklājumu un būs arī ļoti izturīgs, servisos tā dara. Tie kas lēja Tev grīdas gan jau ka zinās.

  Patīk

  • Guncha saka:

   Pieredze rāda, ka parasti uz betona krāsojums tiek sabojāts kādi 10% no visas grīdas laukuma un parasti viss redzamākajā vietā:
   pie iebrauktuves, pie ieejas, pa vidu telpai
   Es neieteiktu virsmu atstāt bez aizsargslāņa
   Ieteiktu variants C + Depo flīzes pa 2,14 m2
   Lai flīzes ieklātu paņem meistaru, kas māk “poklasķ pļitku” es sameklēju par 1,2Ls/m2 !!!
   (13*4m *1.2 ~= vienojāmies par 60 Ls puisis darbu veica kopā 12h laikā ar šuvošanu – virsmas gludumam nebija noteicoša loma)
   Ja būs kāda vieta jālabo, tad pāris stundu laikā 1m2 varēsi mierīgi aizstāt. Priekš palīgtelpas kvalitāte būs Ok
   Toties virsmu varēsi gan mazgāt, gan slaucīt – diez vai tas izdosies A un B variantā
   P.S. Man pēc 5 gadu ekspluatācijas šobrīd būtu jāmaina kādas 4 flīzes

   Patīk

   • piča saka:

    ar flīzēm vienīgais gļuks tāds- spīdīgās slīd, savukārt grubuļainās ņem klāt netīrumus. tad nu jāizvēlās ko gribās – smuku tīru grīdu un kruķus, vai netīrumus, kas dursies acīs 🙂
    tas tā – humoram.
    Flīzes var pats pa dienu uzlikt (ja neesi baigais perfekcionists un grīda +/- līdzena).
    ietaupīsi 2 eur/m2.
    man garāžā ir 40 gadus vecs betonējums- nekāda vaina. reizi gadā ar mazo kārčerīti izmazgāju, padomāju, ka vajadzētu ar kaut ko apstrādāt, neko neizdaru un nākamā gadā tas pats.

    Patīk

   • Ernests saka:

    atcerējos ka man netālu garažā mētājas cementa flīzes 2cm biezas, ko kādus gadus 10atpakaļ vienā rūpnīcas cehā lika uz grīdas. Būs jāpārskaita cik liels apjoms ir palicis, un tad jau var tās likt pa virsu estrich, vie viena atrisinot problēmu ar betona virsmas kopšanu, uzsūkšanu un ko nu tur vēl.

    Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.