Pavasaris ir klāt, mājās vairs nenosēdēsi un tā vien velk āra darbos.
Tā kā rudenī dažādu iemeslu dēļ paliku bez līdz galam izbūvētas lietus kanalizācijas radās iespēja pa ziemu izpētīt kas notiek ar gruntsūdeņiem un kā atkušņa laikā ūdens iet prom. Skaidrs bija viens apakšā ir smiltis, kas labi novada ūdeni. Tātad pietiek ierakt aku grodus bez dibena un pieslēgt lietus kanalizācijas cauruli.
Pirmais solis izrok bedri vainu līdz gruntsūdens līmenim vai līdz ūdenscaurlaidīgam slānim (smiltis) bet jebkurā gadījumā bedrei jābūt vismaz kādus 80cm dziļākai par lietusūdens kanalizācijas cauruļu galiem (šis būs kāreiz bufertilpums brīžiem, kad ir lielās lietavas). Manā gadījumā gruntsūdens līmenis ir kautkur pie 2 metri, tāpēc kāreiz sanāk 2 90cm augsti grodi+vāks. Grodus pirku ramkons – tieši divreiz lētāk nekā depo.
Tālāk ieklājam ģeotekstilu uz kā uzber virsū kādus 10cm šķembu (labāk esot tomēr oļi) – šādi nodrošinamies ka grodiem nebūs tieksmes ar laiku grimt, bet tai pašā laikā ūdens drenēsies bez problēmām
Grodus savstarpēji liekam uz javas kārtu. Caurumus pagaidām nekaļam un neurbjam.
Protams bez lielākas tehnikas vienības neiztikt
Vāks pa virsu un šuves apdarinām. Tā kā aka paredzēta drenāžai, tad par hidroizolācijām nav jēga aizrauties, jo betonam mitrums netraucē, bet ja arī caur malu kas sūksies iekšā akā, tad tāpat arī izplūdīs caur apakšu. Vēl viens iemesls kāpēc vāku likt uzreiz -svars no augšas kas gan piespiež papildus grodus, gan palīdz tiem noturēties uz vietas pie aizbēršanas.
Aizbēršanu jāveic uzmanīgi, pa kārtām pa perimetru. Ja bērsiet no vienas puses, tad ir risks ka viss pasākums sasvērsies uz kādu sānu. Tālāk jau ņemam lielo fleksi un kalti un taisām caurumu grodā pēc mēra – šādi taisot caurumu pēc tam tas sanāk tieši tik liels cik vajag nevis pa pus grodu – tātad vieglāk pēc tam aiztaisīt ar javu.
Te nu gatavi pievadi – kreisie aizsmērēti ar javu, labais vēl jāaiztaisa.
P.S. Celtniecības trešās sezonas patīkamais blakusefekts – no pārpalikumiem, sanāca pie viena aizvilkt lietus kanalizāciju arī uz saimniecības ēku. papildus izmaksas tik daudz cik traktoram izrakt uz aizrakt grāvi un piepirkt pāris līkumu, ko nevarēja atrast atlikumos 🙂 Caurule tiek likta kā jau pierasts ar 2% kritums.
Ramkons laba lieta, viņiem pretī arī ir betonmax ar lētu armatūru. Par šķembām Vs Oļiem man skaidroja tā, ka lietus ūdenim šķembas ir or, bet kanalizācijai vajagot oļus, jo ir risks, ka šķem šķīdīs ar laiku. Man domāt, ka šis pasākums Tev mūžu kalpos un labs veids kā tikt no pārpalikumiem vaļā.
PatīkPatīk
Jautājums, kapēc lietusūdeni vispār vākt akā, nevis laist tāpat augsnē?
PatīkPatīk
Lai nebūtu zem pamatiem. Kā augsne smilšaina tad ok, var turpat pie pamatiem, bet ja mālains tad pēc rudens lietavām lielāks risks ka apkārt pamatiem zemi cilaas.
PatīkPatīk
Skaidrs. Laikam tad varēšu iztikt bez akas jaunajā vietā 🙂
PatīkPatīk
tik neslēdz drenāžas trubu klāt uzreiz – pirmos 2 metrus no notekas palaid ar parastu caululi, lai nesanāk tā ka drenējas uzreiz zem pamatu pēdas.
PatīkPatīk
p.s. sāku procesa aprakstīšanu tīmeklī: http://savrupmaja.blogspot.com
PatīkPublicējis 1 person
Prieks par vēl vienu avotu. tagad galvenais lai pēc 5 ierkasta viss nebeidzas, kā dažiem no mana saraksta
PatīkPatīk