Internets un televīzija

Mūsdienās bez interneta mājās neiztikt. Liela daļa neiztiek arī bez TV (tai skaitā arī es). Tad nu nācās saskarties ar privātmājas negatīvo pusi – nav 2-3 pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu pa 9,99EUR/mēnesī optiskais internets + TV, arī uz ielas nav nekādu telekomunikāciju kabeļu, tāpēc nācās vien meklēt pieejamos risinājumus:

internets – 4G no LMT/TELE2/BITE.  Intereses pēc un laika trūkuma dēļ ar šo – paņēmu uz 14dienām izmēģinājumā LMT 4G mājas komplektu (vietējā veikala LMT KACā). Visumā OK, bet ne par to naudu 10mbps par 20eur + ierobežojums uz trafika apjomu + tāpat jārisina problēma ar TV.

televīzija – dzīvoklī stāvēja SAT (likts laikos kad nebija interaktīvās vai virszemes)- visumā forši, daudz daudz kanālu, no kuriem tāpat skaties daždesmit, bet ir savi niķi, tāpat lai skatītos kādam jāmaksā un ja ne lidz galam legali tad ir brizi kad bildes nav utt.

Ko tad darīt – tā kā pārvācos no dzīvokļa ne tik tālu, tad pielietojot šobrīd veiksmīgākā Latvijas IT uzņēmuma Mikrotik produktus un spečuku zināšanas tika izveidots interneta savienojums ar ātrumu 150+Mbps un savējais Lattelecom internets “paņemts līdzi”. Faktiski šaurā vieta kļuva interneta  pieslēgums pie interneta piegādātāja, kas bija 100Mbps.
image

Saslēgšanās lielākais triks bija apvienot internetu un IPTV kopējā vadā un otrā galā atkal to sadalīt. Ar vispārīgām zināšanām bija pa īsu, bet tika atrasts risinājums ar EoIP un viss aizgāja.

Vēl kas interesanti- ja vecais Mikrotik Routerboard 433 ar vecu kartiņu un mazu 2dbi antenu spēja padot wifi signālu tikai līdz pirmajai mūrētai sienai knapi 10mbps, tad jaunais Mikrotik HAP AC ar iebūvēto dualo wifi  spej “noklāt” māju un pat šķērsojot 4 FIBO sienas, rezultātā otrā mājas galā guļamistabās ir stabili 40/25 Mbps. Bet 5metrus no iekārtas ir pilni 90/90mbps (būtu ātrāk , bet pa vidū ir viens 100mbps ports, ko drīzumā nomainīšu).

Tad nu vismaz pagaidām pamatvajadzības nosegtas (ir gan optikas līmeņa internets vietā bez infrastruktūras, gan interaktīvā televīzija ar visām iespējām), palietos kā ir un tad domās tālāk vajag to šķīvi uz jumta atkal stiept (Lattelecom TV signāls tomēr nu ir pārāk sakompresēts) vai tomēr pietiek ar to ko rāda tagad un ko var sazvejot internetā.

UPD: Šovakar likvidēju vājo posmu (100Mbps portu) un ieslēdzu mirotik jauno fastpath opciju. Rezultāts vairāk nekā apmierinošs sēžot ar portatīvo datoru un BEZ VADA dzenājot speedtest iegūst šādus rezultātus. Tas ar paralēli ieslēgtu TV, kas nežagojas 🙂5117141202

Šis ieraksts tika publicēts Ekspluatācija ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

22 Responses to Internets un televīzija

 1. laim0nis saka:

  LMT Mājas internetam nav apjoma ierobežojumu.
  Interesē, kā izdevās padot signālu no dzīvokļa “šļaukas” uz māju.

  Patīk

  • Ernests saka:

   LMT nav apjoma ierobežojuma bet ir godīgas lietošanas politika, ko tomēr iespējams arī panākt un tad gan tev apgriež spārnus – skatoties tas pašas filmas HD kvalitāte ātri vien būs cušs

   Bet par to signāla padošanu vienkāršota topoloģija :: Ltcmodems- MT hex – MT SXT AC – MT SXT AC – MT hap AC

   Patīk

 2. Ivo saka:

  līdz kādam attālumam šāds risinājums ir lietojams?

  Patīk

 3. xxx2 saka:

  Vajag tiešo redzamību. Ja ir, tad attālums nav problēma – ja nemaldos pasaulē garākais radiolinks bija ap 80 km – no kalna uz salu okeānā.

  Patīk

 4. Jānis saka:

  Man Bukultos ar LMT 4g ir vidēji 100Mbit/s. Neierobežots apjoms par apmēram 26eur. pilnībā apmierina.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Cik saprotu tas ir internets mājas 3

   Patīk

  • Ernests saka:

   Ar 4g prieki parasti ir līdz brīdim kad uz viena torņa uzsežas vairāki kačātaji un tad ātrums krīt. Un LMT tāpat garantē tikai 20mbps pārējais kā sanāks – mana gadījumā blakus daudzstāvu mājas. Pēc testiem uz vietas rudenī, cik atceros LMT 4g telefonā deva savus 25-30mbps.

   Patīk

   • binary saka:

    LMT nekādus 20 Mbps negarantē. Tas ir tas, kas viņiem ir “vidējais”. Tālāk pats saproti – trim pa 3 Mbps (kā man), vienam 71 Mbps – vidējais būs tie 20 Mbps.

    Patīk

 5. Jānis saka:

  Tev tuvumā noteikti ir PIT.lv, arī viens no variantiem. Tā kā man televīziju nevajag/neskatos, tad pa 17EUR/mēnesī caur wifi radiolinku ir stabili 25-30Mbit/s, bez trafika limita. Neko vairāk nevajag, Netflix/NBATV mierīgi HD režīmā, un paralēli vēl var visu citu darīt.

  Bet par risinājumu – šādu ideju nebiju iedomājies. Ļoti labs variants, interesanti, ko par to teiktu LTC:)

  Patīk

 6. teoretikis saka:

  Apskatot pit.lv mājaslapu nerodas vēlme sadarboties: pirmā lapa kaut kāds murgs, lai aizietu uz šito lapu, jāspiež saite, kura aizved uz lapu krievu valodā un cenām latos.

  Patīk

 7. Ivo saka:

  pit.lv izklausās ļoti labs – man tieši kooperatīvs pie carnikavas, kur nekā nav. būs jāizmēģina.

  Patīk

 8. miklucis saka:

  Sveiks, ieliec shēmu, kā Tev tur viss saslēgts. ir intrese

  Patīk

 9. Pastāsti man vairāk! Es paņēmu Mikrotik SXT Lite5 antenas (viens pie provaidera daudzstāvenē, otrs pie manis uz jumta), ātrumu ņēmu 50 megabitus, jo bija bažas par linka ātrumu (reāli šobrīd ir ap 45 pēc testiem) – a kāds tev tām antenām modelis?

  Patīk

  • Ernests saka:

   SXT HG5 AC – tehniskais nosaukums RB SXT G-5HPacD
   Bet vēl ir vieta ātruma celšanai, jo šobrīd kamēr iekārta stāv uz palodzes aiz stikla nevis uz jumta, ir ieslēgta uz 40MHz joslu.

   Patīk

  • Bum saka:

   Man ir 2.2km links ar šādām antenām, 20MHz joslas platums, nv2 standartā, iet 80+Mbps stabili.
   Ja ir pieeja antenām, tad vari apskatīties signālus, saslēguma ātrumus, palaist bandwith testu starp antenām utml.
   Pat ja ir tikai N standarta ierīces, vajadzētu, iet vairāk par 50Mbps, ar uzsvaru uz “vajadzētu”, jo garantijas nav, bezvadu sakaros ir pārāk daudz ārējo apstākļu, kuri var ietekmēt savienojuma ātrumus un kvalitāti.

   Patīk

 10. Krabe saka:

  Njaaaaaaa, nu lopiski biezi! Par hAP pievienojos, brīnišķīgs verķis. Es pie sevis gan saslēdzu kā managed-AP, ar CAPsMAN.

  Patīk

 11. Modris saka:

  kā tika realizēts EOIP tunelis? vai neradās problēma ar skaņas raustīšanos?
  tagad pats cīnos ar šāda veida problēmu, jo LTC ir vienā pilsētā , bet Balticom optika Rīgā.
  ik pēc pus gada jābrauc un jāslēdz LTC dekoders pie Lattelekom optikas, lai piesietos un atkal varētu skatīties.
  manā gadījuma ir šāds slēgums:

  LTC Optika-> LTC rūteris (4 ports)-> HAP LITE (1 ports)
  LTC rūteris (2 ports)-> HAP LITE (4 ports)
  LTC bridge iekšā 4 ports, un eoip tunelis
  multicast paka ir uzlikta,
  IGMP Proxy salikts
  Rīgas galā protams arī viss ir līdzīgi.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.