Kamīns ar neapkvēpošu stiklu – mārketinga mīts vai realitāte

Skatīties kā deg uguns var stundām ilgi. Kamīns ar stikla durtiņām šādu iespēju sniedz kad vien vēlies. Bet lai būtu prieks skatīties uz liesmām, stiklam būtu jābūt tīram, citādi dejojošas liesmas vietās redzams kautkas aiz “melni matēta” stikla.

Daudzām kamīnkrāšņu kurtuvēm jo īpaši tām, kurām paredzēta gaisa pieplūde no āra ir tā saucamā otrā gaisa pieplūde. Kā ražotāji savos marketinga materiālos stāsta dūmgāzes sakarst tām tiek padots papildus gaiss un tās sadeg, palielinot gan efektivitāti, gan samazinot stikla nokvēpšanu. Daži pat vienkārši šo sauc par “clean glass” vai tamlīdzīgi. Arī manam kamīnam bukletā figurēja “tīrais stikls”, “prieks vērot liesmu caur lielo stiklu” utt. Diemžēl realitātē jau pēc pirmās kurināšanas reizes stikls nedaudz nokvēpa, vēl pēc 3 kurināšanas reizēm viss priekšējais stikls matēti melns. Rezultātā priekš par kamīnu bija daļējs…

kvepi

Šādi izskatījās stikls pēc tikai pāris kurināšanas reizēm. Kurināju ar sausu bērza malku, sakraujot malku krusteniski vai piramīdā un aizdedzinot no apakšas. Apnika šāds skats. Papētīju internetu un tā paša Scan instrukciju, kas bija komplektā ar kamīnkrāsns piederumiem – tur tiek ieteikts izmantot aizdedzināšanu no augšas.

Paskatījos video, nomazgāju kamīnam stiklu no kvēpiem un sakrāmēju malku kā rādīts video – divas rindas krusteniski palielas pagales, tad rinda ar skaliem īkšķa resnumā un pa virsu sīkumi un viens “lighters”. Iekurināju…

WP_20160123_001

Diemžēl bilžu ar sakrauto malku nav, bet ir bilde ar kamīnkrāsns stiklu un praktiski izdegušu malku. Kā redzams, tad stikls ir tīrs un pat šamots ir attīrījies un izskatās kā ne reizi kurinātam kamīnam.

Secinājumi. Lasīt instrukcijas (pat ja tā ir no kamīnkrāsns) un kurināt kā iesaka ražotājs 😀

Šis ieraksts tika publicēts Ekspluatācija ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

10 Responses to Kamīns ar neapkvēpošu stiklu – mārketinga mīts vai realitāte

 1. Super, manai sievas masai tada pate problema, ietaiksu tavu padomu tad redzes 🙂

  Patīk

 2. KārlisL saka:

  Bērza malka ir viena no darvainākajām.

  Patīk

  • Guntars K saka:

   Te būtu jāprecizē, kas ir darva. Darva ir kvēpšanas un kondensāta vai neizkaltušas malkas izspiestā ūdens apvienojums. Ja saliekam blakus priedi un bērzu, kuri ir 2 gadus pareizi kaltēti, tad priede būs darvaināks koks, jo degšanai nepieciešams lielāks liesmas karstums. Bet mūsdienās bērzs gala rezultātā ir mitrāks kurināmais, nepareizi sagatavots, līdz ar to arī vairāk veidojas darva.

   Patīk

 3. A ko tad, ja tu gribi kurināt ilgāk un liec vēl malku klāt?

  Patīk

 4. KasTas saka:

  Vai ir kāds iemesls , kādēļ izvēlējies tieši šī rāžotāja kamīn-krāsni? Tagad pirktu arī tādu pašu? Vari vrbūt lūdzu ieteikt kam pievērst uzmanību, pirms krāsns pirkšanas?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Patika izmērs un izskats.
   Ja būtu jāpērk konkrētais modelis pirktu atkārtoti, jo atbrauca uzlika un viss, neko ne mūrēja, neko. Savukārt kam pievērst uzmanību pat precīzi nezinu, jo tāpat pamatā viss sortiments visur ir pasūtāmais.

   P.S. Skatītos vienīgi jaudas lai nepārcep, jo labi siltinātā mājā kamīnam jābūt ar mazu jaudu

   Patīk

 5. Ivo saka:

  Jautājums par kamīnu…Vai tika zem kamīna ierīkots kāds nopietnāks pamats? Vai šajā gadījumā ja dūmenis netiek mūrēts nav nepieciešams? Vai kamīnam ir atsevišķs pieslēgums gaisa padevei, lai neņemtu gaisu no telpām? Sanāk ka viscaur iet metāla dūmenis…

  Patīk

  • Ernests saka:

   Zem kamīna ir tas pats estrich tik 15 nevis 7cm. Kamins pats sver paris simtus kg un nekādu slodzi kā mūrēts skurstenis uz pamatni neveido. Caur gridu iet atseviska gaisa pieplude un skurstenis ir metāla – telpa neizoleta caurule, talak jumta dubultsienu metala skurstenis atseviska nedegosha shahta.

   Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.