Ģeotermālais siltummainis ventilācijai

Protams ka žēl, ka pagājuši lielie sali un tagad ārā ir tikai -4 (cerams ka būs vēl 🙂 ), bet labāk uzlikt un atskaitīties tagad nekā to nedarīt. Tad nu šoreiz atskaitīšos par kārtējo “spēļmantiņu”, kuras ekonomiskais pamatojums ir kautkur tādā pašā kategorijā kā saules paneļiem – itkā teorētiski būtu jāietaupa papildus 🙂

IMG_3303IMG_3304

Ieplūdei no ielas pieliekam trejgabalu un pieslēdzam otru gaisa pieplūdi, kas veidota kā 35metru gara ventilācijas dubulttrase 1,8m dziļumā zem zemes (faktiski pat dziļāk nekā siltumsūkņa kontūri). Rezultātā pie āra temperatūras -3,7 grādi rekuperatorā ieplūstošā temperatūra pacēlās no -1,7 grādi uz +6,7grādi . Kā rezams grunts siltummaiņa efekts ir PLUS 8,4grādi, pie tam tas ir bez jebkādas papildus elektrības tērēšanas sūķnu darbināšanai…

Protams var jau teikt – jā, bet tas ir tagad kamēr aukstais gaiss nav izsaldējis siltumtrasi, tāpēc atgriezīšos pie šī raksta atkārtoti pēc kāda brītiņa, lai atkārtoti atskaitītos vai efektivitāte pēc nedēļas/mēneša joprojām ir un cik liela.

Tālāk pāris bildes un video, lai nezustu ticamības moments 😉

IMG_3313 IMG_3314

IMG_3325
3.ātrums – 245m3/h caurplūde  – 133w/h patēriņš

IMG_3320

1.ātrums – 60m3 caurplūde  – 10w/h patēriņš

Aizgriežam zemes pieplūdi un temperatūra krīt

Atveram zemes pieplūdi un temperatūra ceļas

 

Šis ieraksts tika publicēts Apkure, Ekspluatācija, Ventilācija ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

18 Responses to Ģeotermālais siltummainis ventilācijai

 1. komentārs saka:

  hehe, man ir (bija) tieši tāds vatmetra modelis kā Tev. Pieslēdzu viņu pirms UPS, un kaut kas viņam tur notika 😦 Vairs nestrādā.

  Patīk

 2. xxx2 saka:

  Jā skatos zemes truba ir ļoti laba lieta! Galvenais ir nevis tie grādi, bet tas, ka ieplūstošā gaisa temperatūra ir plusos, siltummainis neaizsalst un nav jātērē daudz elektrības priekšsildiītājam vai atkausētājam!

  Žēl, ka neieraku šādu trubu, celtniecības lakā tas kapeikas maksātu, tagad jau būs krietni sarežģītāk tādu ierīkot…

  Patīk

 3. Ernests saka:

  šorīt ārā -14, iekšā plūst +3.0 pie 125m3 caurplūdes. Pie tam tā ir miksētā pieplūde – pagaidām nav uzlikts vārsts ar ko noslēgt standarta ieplūdi pa tiešo no āra.

  Patīk

 4. Guncha saka:

  Zinātniskā fantastika,
  iespējams, ka esi siltumtrasē “aizmirsis” kādu apsildes kabeli 🙂 🙂 🙂
  Varbūt paralēli iet pieslēguma kabelis un visa māja Tev barojas uz 5*1.5m2, kas tagad ir sakarsis līdz baltkvēlei? 🙂 🙂 🙂 Par laimi ventilācija šo kabeli dzesē ….

  Patīk

 5. Zeme saka:

  Viss jau būtu labi, bet kas ar tām trubām notiek, ar gadiem vai pēc sezonas, kuras ieraktas zemē.
  kondesāts mana saprašanā ta pat veidojas, bet šajā gadījumā trubā zem zemes, kur paliek tad ūdens? Un kas pēc tiem gadiem tajā udeni “zied” un aug? Un ko elpojam pēc tam?

  Patīk

 6. Guncha saka:

  Es šeit saredzu divus potenciālos draudus:
  1. Var nokaut vent. mašīnas motoru, kas nav projektēts uz ārkārtīgi gariem pieplūdes kanāliem, nu vismaz gaisa pieplūdes daudzumam vajadzētu jūtami samazināties.
  2. Nevaru iedomāties variantu kādā veidā varētu izveidot ieplūdes atveri tā lai tajā brīvi nokļūtu pietiekoši daudz gaisa, bet neielidotu beigtas mušas un citas radības, kas var sadalīties un smirdēt.
  Jeb kāda veida siets būs kā papildus pretestība motoram pie kam novietots iespējami tālu.
  Variantu cauruli neizmantot, kad daba pamožas, es neizskatu, jo es akceptēju lietas ko var ieregulēt “automātā” Manuāli – nē, ir 21gs.

  Nākamiem entuziastiem piedāvāju likt paralēli slēgtu pieplūdes motoru (jauda ~10-15W), ar savu filtru, kas dzen gaisu iekšā “siltumtrasē”,
  bet šeit rodas jautājums vai ~10-15W 24/7 + filtru maiņa + karcher =/= piesildes tens 1kW uz 10h mēnesī?

  Patīk

 7. Dzintars saka:

  Sveiks, Ernest!
  Vai nav tā, ka ar to rekuperatoru ir dikti sauss gaiss, t.i. <40%. Vai neesi mērījis..

  Patīk

 8. ig saka:

  būtu ātrāk redzējis šo rakstu, būtu iemetis noteikti caurules, tagad jau grīda ielieta, saliku visu ko vien vajadzēja/ varētu vajdzēt, bet šo nē .. ir ielieta potenciālā pieplūde kamīnam līdz pamatu ārsienai, bet tur ir 110 oranžā caurule, exellent 300 tas varētu būt par mazu šķērsgriezums ieplūdē vai ne?.. jāizbliež vēl viens caurums stūrī, jāparokas zem pamatiem .. jaatrok tranšeja zem šķembu uzbēruma ,.. un vēl tie 35m ārā .. laikam būs 2rais variants..

  kā būtu ja ieliktu mazu radiatora tipa kalorīferi ieplūdes daļā un pieslēgt to pie loka, kad nepieciešams? .. -10 un zemāk,… bet te jau man liekas aiziet baigais kosmoss tālāk, un viss tas balansē uz tādas recionālā/hobija robežas .. 🙂 .. es ar saliku D un R fasādēm HSSN stiklus kas nelaiž cauri UV, un nesilda, + ir tonēti 70/50, nu redzēs vasarā efekts ir jūtams bet uz ~ 50m2 logiem kosummā tas bija vēl +1k vai mazāk.. kondicionējot ar to 1k ilgi man liekas varētu griezt aparātu .. bet nu es pēc prncipa, “get the best you can get! ” 🙂

  Publicējis 1 person

 9. muldis saka:

  kā ar kondensātu un vai veici dezinfekciju nesezonā? vajadzētu kādu update par šo blogā

  Patīk

 10. Helmuts Bems saka:

  Ernest, vai vari atjaunot so saraksti ar viedokli pec paris gadu lietosanas. Mani loti interese un paslaik planoju sadu sistemu iebuvet, tapec loti interesetu tavs viedoklis. Specifiski, vai tava gadijuma truba liekas pareiza garuma un pareizu diametru, ka ari viedklis par nepieciesamibu to trubu tirit un gaisa kvalitate kopuma

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.