Termogrāfija un tās rezultāts

Radās iespēja uz mīnusiem tikt pie labas kvalitātes termogrāfa – bilde 320×240 pix Galvenais mērķis kamerai bija silto grīdu pieregulēšana, bet ja jau tiku pie bildes tad nevarēju nepabildēt arī norobežojošās konstrukcijas.

Secinājumi – darbi izpildīti uz 5 ar mīnusu, ir daži defekti ko varēs pielabot siltajā laikā, ir daži konstruktīvie elementi, kur var redzēt ka tie tomēr nedaudz bet rada siltuma zudumus dēļ savas konstrukcijas. bet vispār ja telpā ir +21-22 bet sienām temperatūra ir +18-19 grādi pie tā ka ārā 2 dienas līdz -29 grādi, bet bildes taisītas kad ārā -18 grādi, tad manuprāt rezultāts ir vairāk nekā labs.

Bet nu dažas bildes ar komentāriem:

dibeli_metala

Fasāde ar lokalizētu defektu – duvju sprauga augšpusē, pa kuru plūst prom siltais gaiss. Būs pēc apkures sezonas jāizsauc durvju ražotāji lai ieliek papildus piespiedēju, citādi uz 2,30m ar 3punktu slēdzeni ir pa īsu un augšpusē sanāk 45cm brīvas vietas – vienkārši nepievelk. Acīgākie gan jau pamanīs apkārt durvīm punktiņus no dībeļiem – tur man tieši pietrūka 15 dībeļu ar termo ieliktni un nopirku to kas bija uz vietas – ar metāla naglu. Lūk arī atbilde visiem tiem – kāda starpība starp dībeli ar metāla naglu un naglu+stiklašķiedras ieliktni.(temperatūru starpība 0.1grāds)

durvis_defekts

Tās pašas durvis no iekšpuses – ja pa augšu iet prom siltais gaiss, tad pa apakšu nāk iekšā aukstais. Durvis ir nedaudz kā banāns, bet pie tādiem mīnusiem nav prāts kautko taisnot un kur nu vēl demontēt – pagaidīs siltāku laiku.

durvju_slieksnis_alum

Alumīnija slieksnis saimniecības telpas durvīm. Kad ārā ir mīnus 18, tad slieksnis tomēr pārāk stipri atdziest un pat rodas nedaudz kondensāts. Tā kā durvis ar alumīnija slieksni pa tiešo salaist ar koka grīdu nebūtu ieteicams.

gazes_ievads

Gāzes vada ievads mājā – kautkur 5 grādi aukstāks nekā pārējā siena. Izskatās ka +- kārtīgi nopakots un neveidojas liels aukstuma pleķis uz sienas.

kolektors

Silto grīdu kolektors – kā redzams tad padeve uz visām telpām vienāda, bet atpakaļplūsmas dažādas – kura vairāk atdziest, kura mazāk – pamatā atkarīgs no loka garuma un plūsmas ātruma.

rekuperators_ievads

Rekuperācijas sistēma – tumšā caurule ir skārda trejgabals uz ievada, kas vēl nav nosiltināts, tāpēc tas pie lielākas plūsmas pat apsarmo.

svaiga_gaisa_pieplude

Turpinām ar rekuperāciju – svaigā gaisa pievads istabā, kā redzams pie āra temperatūras -18grādi iekšā gaiss pienāk ar samērā silts, vismaz difuzors ir 15grādu silts.

sienas

Mājas ārsienas stūris – pa labi, kur zilganā strīpa turpinās frontons, pa kreisi virs sienas ir kopne un beramā vate. Kā redzams pat siltināts frontons rada kautkur 1,5-2 grādu zemāku temperatūru pie sienas. Tā kā ja ir iespēja projektējiet ēku bez mūrētiem frontoniem (ja tos vajag var aizstāt ar to pašu koka karkasu). Otra interesanta lieta – ir redzami reģipša profili – nezinu tas labi vai slikti, bet tā kā tie nav tumšā krāsā, tātad siltuma zudumu (aukstas gaisa plūsmas) virs reģipša griestiem nav.

kamina_skurstenis

Skurstenis kamīnkrāsnij – atkal ārsiena ar frontonu augšpusē. aiz skursteņa tumšāks pleķis, jo tur bija 3-5cm sprauga starp mūri un ugunsdrošo skursteņa izolācijas kasti. visdrīzāk pūšot beramo vati celtnieki līdz galam neaizpūta spraugu… jāpadomā varbūt vēl kautkā tiek klāt no ārpuses… kautgan tie 50cm sienas nav mirstamā vaina 🙂

Jā un kurš teica ka skurstenis bez šībera nedrīkst būt – kā redzams skurstenis nevelk iekšā auksto gaisu un tātad siltuma zudumi caur to ir tuvu nullei.

silto_gridu_konturs

Te var redzēt kā ar termogrāfu var izsekot līdzi silto grīdu apkures lokiem. Lieti noder ja neziniet kur ir salikti kontūri, bet pie grīdas kautkas jāpieurbj… kautgan es labāk šādos gadījumos izmantoju montāžas līmes.

terases_logs

Kad pastāv uz koka grīdas 30sekundes, tad paliek pēdu nospiedumi 🙂

Un nu interesantākās bildes ar visiem precīzajiem cipariem.

dzb_kolonna

Ārsiena no Fibo plus blokiem, mūrēta uz weber mūrjavu, monolītā josla ubloki+dzelzbetons, stūrī dzelzbetona kolonna. No iekšpuses viss apmests ar ģipša apmetumu, Pa virsu no āra visam 200mm siltinājuma (līmēts uz grebeni). Kā redzams no grafika, tad dzelzbetona elementi ir par 0,8grādiem vēsāki par pārējo sienu, tāpat ir redzamas arī šuves (par 0,2grādi vēsākas) jo tur arī ir betons nevis keramzīts…. Būtu interesanti tādos pašos apstākļos nobildēt kādu aeroc ārsienu, bet siltinājuma, tikai ar apmetumu no abām pusēm…

fasade

Fasāde. P1 līnija novilkta pa ārsienu šķērsojot vietu kur zem 50mm vates atrodas 150mm koka brusa. Kā redzms no cipariem tad šajās vietās ir nebūtiski bet tomēr siltuma zudumi, jo ārsiena ir par 0,5grādiem siltāka.
P2 līnija novilkta pa pamatiem un sienu – pamati ir 100mm finnfoam, sienas 200mm vate. temperatūras starpība 1,1 grāds. vietām spīd cauri dībeļi ar metāla naglu.

Visā visumā par veikto darbu kvalitāti esmu apmierināts un rezultāts atbilst plānotajam.

P.S. aukstākajā šī gada diennaktī kad ārā bija -20 līdz -29 grādi bet iekštelpās +22 apkurei iztērēti 11m3 gāzes; tas ir 88kWh siltuma uz 154m2 apdzīvotas telpas, jeb vidēji 24 Wh/m2.  Kādreiz radiatoru apkuri projektēja pieņemot 100w/m2 siltumatdevi…

Šis ieraksts tika publicēts Apkure, Ekspluatācija, Siltināšana, Ventilācija ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

18 Responses to Termogrāfija un tās rezultāts

 1. MrKAA saka:

  Sapnis realizēts, atliek vien pielabot banāndurvis un bildes likt rāmī kā paraugu citiem! Rekuperators caur zemi piesūc ja?

  Patīk

 2. mrserge saka:

  Vai vari padalīties, kur tiek pie labas kvalitātes termogrāfa un kāda būtu nevajprātīga cena par tā palietošanu?

  Patīk

  • Ernests saka:

   kur labu un lēti dabūt nezinu. Ir Argus pieejami 2 eksemplāri pa 40 un 100eur diennnakts gan jau tas kas pa 100eur ir labs. Tā kā sakooperējies vēl ar 2 kaimiņiem/draugiem un sanāks termogrāfija pa demokrātisku ciparu.

   Patīk

 3. Kristaps saka:

  Man arī jautājums par rekuperatoru! Kā ar visām tām aizsalšanām, piesildīšanu ar elektrību, utt. pie tādiem mīnusiem? Vai vispār iekārta attaisno uz sevi liktās cerības?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Man viss strādā bez problēmām – cik saprotu rekuperatoram iekšā ir priekšsildītājs kas laikam kautkad ieslēdzas. Atverot ventilācijas filtra atveri var redzēt sasalušu pili uz siltummaiņa apakšdaļas, bet tā kā kondensāts tek un nekas nekur neaizsalst ciet, tad uzskatu ka darbojas. Cik ēd elektrību vēl neskatījos, jo man vietām apgaismojums joprojām pagaidu ar 500w prožektoru 🙂

   Ar iekārtu esmu pilnībā apmierināts – nedzird, gaiss apmainās, kondensāta uz logiem nav, telpās mitrums turas 45%

   Patīk

 4. Guncha saka:

  24Wh/m2 – manuprāt izcili, gaidu kādi būs rezultāti mēneša vai vēl labāk apkures sezonas griezumā

  Patīk

 5. xxx2 saka:

  “cik saprotu rekuperatoram iekšā ir priekšsildītājs kas laikam kautkad ieslēdzas.”
  Es ieteiktu rekuperatoru pieslēgt caur elektrības skaitītāju, tipa šādu
  http://www.2u.lv/elektribas-skaititajs-energenie-digital-5-va-3680-va.408519.pd

  Jo parasti ziemā viņiem priekšsildītājs nevis šad tad ieslēdzas, bet strādā visu laiku, kas izvēršas skaistā rēķinā par elektrību. 2kw x 24h x 30 =1440 kwh, jeb ap 220 eur mēnesī…….

  Patīk

  • Renovent Excellent saka:

   1.Šim rekuperatoram ir 1kW elektriskais piesildītājs(sasalšanas novēršanai,nevis gaisa piesildīšanai)
   2.Šis piesildītājs ieslēdzas tikai tad, kad siltummainis sāk salt ciet, un ne uz pilnu jaudu(1kW) bet sāk ar 100W un pakāpeniski palielina jaudu līdz tam brīdim, kamēr siltummainis ir atkausēts.

   Patīk

   • Guncha saka:

    Pie cik grādiem sāk salt ciet?

    Patīk

   • Guncha saka:

    …..Šim rekuperatoram ir 1kW elektriskais piesildītājs(….,nevis gaisa piesildīšanai)….
    Atsevišķās mājās ir izbūvētas vannasistabas ar dušu un spoguli, ventilācijas īpašnieki izbauda prieku iet dušā un neaizsviedrēt spoguli. šim nolūkam lieki noder īslaicīga jaudīga pieplūde +33 (nospiežam slēdzi => ieslēdzas laika relejs, kas pēc 30 min. atslēdzas => ventilācija pāriet uz sākotnējo režīmu)
    Vēl +33 pieplūdē noder pirts atpūtas telpā, ja pirtī iešana un gara uzmešana ievelkas līdz 4 rītā
    Ja godīgi nēesmu mēģinājis kādas sajūtas ir dušas telpā ja pieplūde ir +15
    Parasti šīs telpas nav lielākas par 6m2 un difuzora novietojums nepalīdzēs

    Patīk

   • Ernests saka:

    Pag, tu tagad teoretizē pie aliņa vai runā no prakses par mājām ar platību līdz 200m2. Nebūtu korekti šeit minēt rūpnieciskas iekārtas un sistēmas priekš spa komplesiem:)
    un kopš kura laika pieplūde ir vannas istabā? tur taču parasti ir nosūce, bet pieplūdes ir dzīvojamās telpās.

    Patīk

  • Ernests saka:

   Nopirku šodien vienu tādu un uzliku.
   Āra temperatūra -4, panelis rāda ka ievadā ir -1,9
   pie 60m3 apgriezieniem elektrības patēriņš ir 140w
   kad uzslēdz uz pilnu klapi tad rāda 1,08kW slodzi
   ups samuldējos sajaucu ar ampēriem…
   pie 60m3 patēriņš 10w pie 245m3 patēriņa 133w

   Pēc dažām diemām pieslēgšu gaisa pieplūdi caur zemi, tad redzēs kā tas ietekmē.

   Patīk

 6. Guncha saka:

  Dati uz 01.14.16. pl.11:15 āra temp. -7, pieprasījuma temp. +23, telpās ieplūstošais gaiss +20.3, vidējā telpu temperatūra + 22, pienākošais gaisa apjoms ~100m3/h, kopējais silto telpu gaisa apjoms ~500m3 => Gaisa piesilde atslēgta!
  Ja runa iet par ventilāciju ar siltuma atgūšanu, tad stingri ir jānošķir:
  – plākšņu tipa
  – ar rekuperātoru (figņa, kas griežas)
  Man nav viedokļa par plākšņu tipu (izņemot ar apjomu virs 4000m3/h), bet teorija saka, ka zem -20 šis veids ir bezjēdzīgs….

  Patīk

  • Renovent Excellent saka:

   Pie cik grādiem sāk salt ciet? Atbilde:
   Viss, ir atkarīgs no mitruma daudzuma ārā/telpās kā arī, protams, no gaisa temperatūras ārā/telpās un gaisa apmaiņas daudzuma.
   Kad iestājas (pēkšņi) liels sals, bet iepriekš bija + grādi un liels mitruma daudzums ārā, tad pirmajā dienā, piesildītājs var ieslēgties jau pie -6oC uz pilnu jaudu bet, kad gaisa temperatūra ārā vēl vairāk pazeminās un mitruma daudzums pazeminās, tad piesildītājs ieslēdzas retāk un ne uz pilnu jaudu.

   Patīk

   • Guncha saka:

    Precīzi šādas atbildes dēļ (…el. enerģijas patēriņš atkarīgs no: mēness novietojuma, rindas garuma Alfā, izvēlētā tena krāsas….) es pirms nu jau 5 gadiem uzliku piesildi izmantojot apkures sistēmu. Sākotnējās izmaksas bija lielas, bet tās tika precīzi definētas (~ 800 Ls) Uzskatu, ka šobrīd par gaisa piesildīšanu netērēju vairāk kā 3m3 gāzes/ nedēļā. Jo piesildi rekuperātoram prasās ieslēgt, kad t noslīd zem – 15. Mitrums telpās ziemā pie ieslēgtas apkures bez ventilācijas ir par mazu. Ar ventilāciju uz radiātora novietotā 1/2 burciņa ižūst 12h.

    Vai tiešām plākšņu tipa lietotājiem / tirgotājiem nav pieejami dati :
    Piemēram 2012=500kW, 2013=1200kW, 2014=380kW…….
    Vai Ernests būs pirmais cilvēks Valstī, kas šādus datus nomērīs?

    ….Viss, ir atkarīgs no mitruma daudzuma ārā/telpās kā arī, protams, no gaisa temperatūras ārā/telpās un gaisa apmaiņas daudzuma……
    Kāds sakars piesildei ar telpas t? Manuprāt tā ir konstanta +21 grāds, mitrums 33-48%
    Kāds sakars ar gaisa apmaiņas daudzumu? Vai tad nav: ..Lai piesildītu 1m3/h gaisa vajag 0.003kW, bet uz 100m3/h attiecīgi 0.3kW, ja āra gaisa mitrums ir ….. un t ir …..

    ……piesildītājs var ieslēgties jau pie -6oC uz pilnu jaudu…..
    Par šo es nebiju iedomājies,
    Vēl viens ” – ” plākšņu siltummainim.
    Kā jau minēju man mājā ziemas laikā ir gaisa mitruma deficīts: sāk veidoties statiskā elektrība un elpojot ir jūtams “sausums” mutē (veči ielejiet ….)
    Bet še kā izrādas, lai iekārta varētu funkcionēt, tad āra mitrums tiek “nogriests saknē”.

    Patīk

 7. Renovent Excellent saka:

  Guncha- izskatās, ka mēs diskutējam par divām dažādām lietām, gaisa pēcsildītājs un gaisa piesildītājs sasalšanas novēršanai.
  1. Gaisa piesildītājs sasalšanas novēršanai ir domāts tikai tam, lai nesaltu ciet siltummainis.
  2. Gaisa pēcsildītājs ir domāts tam, lai piesildītu gaisu līdz noteiktai temperatūrai,piemēram, rotoram ir aptuveni 75% siltumatguves efektivitāte,bet atlikušos 25% tas piesilda ar elektrību vai citu siltuma avotu.

  Gaisa temperatūrām ir vislielākais sakars ar siltummaiņa(rekuperatora) efektivitātes %
  Siltummaiņa(rekuperatora) darbības princips ir sekojošs:
  no āras ienāk siltummainī -12oC, no telpas ienāk +22oC , šie abi gaisi iet viens otram pretī caur plāksnēm (nesajaucoties kopā), tad āras svaigais gaiss no -12oC pārtop par +19oC un ienāk telpās,bet piesārņotais gaiss +22oC no telpām pārtop par -9oC un izmetas ārā.

  Plākšņu siltummaiņi ir dažādi veidi un no dažādiem materiāliem izgatavoti, tādēļ, to siltumatguves efektivitāte var svārstīties no 45%-95%
  Bet,par šo tēmu var ilgi un dikti diskutēt 🙂 ,ja tik tiešām ir liela interese uzzināt vairāk, tad labāk to izdarīt satiekoties aci,pret aci!

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.