Iekšdarbi pabeigti

Lai arī nedaudz vēlāk nekā plānots, bet minimālais darbu apjoms izpildīts un iekšdarbus var uzskatīt par pabeigtiem.

Protams, pagaidām daudzviet stāv iļjiča spuldzītes, jo īstie gaismekļi vēl nav izvēlēti, arī durvis ir nevis pastāvīgās, bet pagaidu – jo īstās gatavo 2mēnešus, un kamēr nebija grīdas nekas netika sūtīts…  Arī mēbeles vēl tiek gaidītas kad tiks izgatavotas, bet viss tas vairs neattiecas uz tiešajiem būvdarbiem un ir iekļaujams mājokļa iekārtošanas darbos.

Visā visumā iekšdarbi ir beigušies uz pozitīvas nots – ir trāpīts 10niekā ir izvēlētajiem materiāliem un krāsām – visi ģimenes locekļi ir “starā” par rezultātu un to kā viss kopumā izskatās. Un tas ir pats galvenais.

Pat brāķi un defekti, kas bija palikuši pēc iepriekšējiem “līkročiem” ir novērsti un vēlreiz ķeru sevi uz domas, ka ja būtu pagaidījis vasaras sākumā meistaru, kas bija plānots, tad būtu ticis galā ātrāk, bez liekas nervu un materiālu bendēšanas,un līkroču brāķu pārtaisīšanas. Bet varbūt tas ir tieši labi, reizēm sajust atšķirību starp darītāju un runātāju. Jo šoreiz sanāca dabā pārliecināties par 2 dažādu celtnieku attieksmi pret darbu un tā izpildes kvalitāti, kas rezultējās kā nu kam. Vienā gadījumā bija raksts par to ka labāk nesadarboties, bet par Edgaru varu teikt tikai tos labākos vārdus, gan par attieksmi, gan izpildītā darba kvalitāti, gan to ka atrada risinājumus problēmām, kur par tādiem nebiju iedomājies. Tā kā, ja kādam ir nepieciešams iekšdarbu meistars šo vārdu tiešā nozīmē un par kura darba rezultātu nebūs jāsūdzas, tad droši sazinaties ar Edgaru Duku. Viņa kontakti kā parasti baltajā sarakstā

Nu arī 2015.gada sezona ir veiksmīgi beigusies, var uz brīdi atpūsties jaunajā mājā. Un tālāk? …, jau klāt būs 2016.gads ar 3. sezonu, teritorijas labiekārtošanas darbiem, saimniecības ēkas būvdarbiem un pirmā gada atziņām par dzīvi mājā.

Šis ieraksts tika publicēts Iekšdarbi ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

7 Responses to Iekšdarbi pabeigti

 1. Kad plāno nodot māju ekspluatācijā?

  Patīk

  • Ernests saka:

   pēc teritorijas labiekārtošanas darbiem, jo jāsakārto žogs, teritorija utt. arī saimniecības ēka, kas ir projektā jādabū vismaz zem jumta.

   Patīk

   • Guncha saka:

    Sveiks,
    No šī brīža skatu punkta kā būtu labāk:
    1) projektā norādīt visu pēc minimālā scenārija (māja + teritorijas labiekārtošana) un pēc mājas nodošanas veikt “nelegālo” būvniecību “malkas šķūnītim” un bruģim?
    2) vai rīkoties tā, lai papīri tīri?

    Patīk

   • Ernests saka:

    tagad pašvaldības piegriež un piežmiedz visu ko vien var, labāk tomēr uzreiz visu izbūvēt un mierīgi nodot nekā kasīties ar būvvaldi par to kāpēc kautkas atkal piebūvēts.
    un vispār man būve jau ir zemegrāmatā kā jaunbūve un es jau otro gadu maksāšu par māju NĪ nodokli…

    Patīk

   • Guncha saka:

    Bet tomēr ir starpība:
    -par jaunbūvi Nī jāmaksā 100%, bet sākot ar 10 vai 15 gadu(precīzi neatceros) par nodotu māju NĪ sākas atlaides, tātad nav izdevīgi turēt 9 gadus jaunbūvi
    -no bankas ir jāaizņemas vairāk naudas=> vairāk ir ko atmaksāt
    -bruģi vari ieklāt, tādu konfigurāciju kā patīk(ieklāšanas brīdī), nevis projektēšanas stadijā, kad ir jāštuko kurā stūrī stāvēs ledusskapis un kā saule apspīdēs ābelīti

    Patīk

   • Ernests saka:

    tak pašvaldības tagad tāpat piežmiedz un ja būvatļauja ir beigusies bet māja nav nodota, tad nodoklis kā par graustu – 3%. Manuprāt pabeidz būvadrbus cik sanāk un nodod un nemēģina kādu santīmu apčakarēt, tāpat NĪ par būvi ir max kādi 100eur/gadā pārējais ir par zemi.

    Patīk

 2. Guncha saka:

  ….. Manuprāt pabeidz būvadrbus cik sanāk un nodod un nemēģina……
  Nu redz šeit jau arī sākas lielākā problēma, lai nodotu ir jāpabeidz VISS, kas iezīmēts projektā,
  man šķiet, ka http://www.kokamaja.wordpress.com pieminēja par 200m2 bruģi bez kura nevarēja nodot māju.
  Mans draugs “neapdomīgi” mājā iezīmēja trepes uz otro stāvu, tad lai nodotu māju nācās vispirms izbūvēt ozolkoka trepes, tad nosiltināt lūku trepju aukšgalā, jo izmantoja tikai pirmo stāvu, un tagad pēc 5 gadu pārtraukuma, kad atsākas 2st. iekšdarbi (istabas meitām) domā, kā dabūt reģipsi uz otro stāvu – trepēs ir straujš pagrieziens un reģipsis 3m pārsvarā gadījumos ir tikai vienreiz jāuznes …..
  Bez izbūvētām trepēm tagad būtu bijis caurums ~2*3m

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.