Rudens vētras – blower door alternatīva

Rekur piemērs no Kaspara beļģijas būvniecības piedzīvojumiem, kur rudens vējš ar slīpo lietu palīdzēja saprast, ka viens ir šuves aizpūst ar putām, bet pavisam kas cits ir šuves padarīt vēja un mitruma necaurlaidīgas. Faktiski šis vējš Kaspara gadījumā darbojās kā tāds “bezmaksas” blowerdoor tests, kad ekstrēmos pārspiediena apstākļos tiek pārbaudīta ēkas konstrukcija uz gaisa un mitruma noturību.

Arī pats visas iepriekšējās brīvdienas pavadīju darbojoties pa māju veicot visādus iekšdarbus. Par to ka ārā ir stiprs vējš vai brīžiem uzlīst praktiski horizontāls lietus varēja piefiksēt tikai izejot ārā – iekšpusē viss kluss un mierīgi – ne tev kautkur pūš, ne arī aukstums zēģelē – pat apkures katls slinki ik pa laikam pieslēdzas lai padotu siltumu grīdās bez jebkādām baigām sekām uz patēriņu.

Un tad atgriezos dzīvoklī, kur kad uzpūš vējš, tā dzird kā grab jumts un caur ārsienu nāk iekšā aukstums, jo fasādes siltinājums uzmontēts uz pļekām un vietām darbojas kā ventilējama fasāde. Pusstundu mūris turas pretīm, bet pēc tam visas ārsienas ir izpūstas un darbojas nevis kā termoss bet gan liels ledusskapis…

Jā un vēl mani daži no skursteņlauķu biedrības baidīja ka kamīns bez šībera būs lielas problēmas: pie kaut nedaudz lielāka vēja – svilpos, lidos pelni, nāks iekšā aukstums…. Nekā no tā nav – nevienā brīdī nevar just ka būtu uzstādīts kamīns un uz tā bez šībera novietots skurstenis.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Pārdomas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Rudens vētras – blower door alternatīva

  1. Ja ta ari tiesam bija, pateicoties sim faktoram iztereju papildus 500 EUR, bet tagat mana sirds ir mieriga. Bet Blowerdoor testu vienalga veiksu, lai pilniba izslegtu silta gaisa nopludi un ari seit (Belgija) par to var dabut punktus, par ko velak (ja ir labi izoleta un dabai draudziga maja, kas patere maz resursa) ir jamaksa samazinats gada nodoklis.

    Patīk

  2. kk saka:

    Man kamīns svilpo, ja ir atstāta kaut viena no gaisa padeves lūkām vaļā. Ja viss ir ciet, tad ir klusums.
    Arī nav šībera.

    Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.