Ko darītu citādi Vol.3 – kļūdas sadarbībā ar celtniekiem

Labāk ir kad uz grābekļa uzkāpj kaimiņš, tāpēc te daži grābekļi, kas labākā gadījumā padedzinās jūsu nervu šūnas un optimismu, bet sliktākajā uztaisīs caurumu budžetā. Tāpēc lasām un ievērojam:

 • nemaksāt avansus. NEKAD
 • maksāt tikai par padarīto. Ja ir palicis mazs stūrītis, tad maksāt kad tiks pabeigts tas mazais stūrītis. nemaksāt nekādus slīdošos par daļu apjoma.
 • savus instrumentus nedot, pat plaķenes. vai vismaz dzelžaini atrunāt ka tas ko paņēmi dienas beigās ir atpakaļ kur paņemts
 • pārliecināties par iepriekšējiem brigādes objektiem klātienē vai strādājiet ar celtniekiem tikai pēc ieteikumiem
 • prasīt lai pirms nolīgšanas visa brigāde parādās nevis tikai galvenais “brigadieris”- nebūs pārsteigumu par to ka katru reizi cits palīgceltnieks ar pofigisma attieksmi un alkohola nospiedumu uz sejas. labāk ir aizbraukt uz iepriekšējo objektu un tur klātienē redzēt kāds ir rezultāts
 • neticēt tādam terminam – te palicis darba vienai dienai. Realitātē šī diena izstiepsies vismaz nedēļā vai arī celtnieki vispār nozudīs tālēs zilajās
Šis ieraksts tika publicēts Pārdomas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

16 Responses to Ko darītu citādi Vol.3 – kļūdas sadarbībā ar celtniekiem

 1. pārliecināties par iepriekšējiem brigādes objektiem klātienē vai strādājiet ar celtniekiem tikai pēc ieteikumiem – TIKAI un vienīgi Klātienē redzēt!!! Man lielākais zaļots uz apmetējiem bija pēc viena ieteikuma, nevis klātienes
  PAr pārējiem arī piekrītu. Tikai šo visu vajag sarunār arī ar brigādi sākumā – lai visiem viss čotka skaidrs

  Publicējis 1 person

 2. Gulu saka:

  Jautajums: ar cik no sadarbibas brigadem sledzi oficialus ligumus par darbu veiksanu un pusu atbildibu/ skaidrs ka pienemu par logu izgatavosanu tas saprotams, bet par visiem papildus darbiem, taja skaita uzmetejiem, visiem betona lejejiem, sienu buvetajiem, gipsa skruvetajiem un spakteletajiem utt, te manuprat slepjas liela dala no iespejas izvairities no negodigiem darboniem, piezimesu ka neesmu no VID vai Valsts DArba inspekcijas.

  Patīk

  • VID saka:

   Aha, šis puisis jau nu tagad stāstīs, kā ieekonomējis nodokļus. Tāpat tak skaidrs, ka lielāko daļu maksā kešā, tāpēc jau tā raustās no naudas jautājumiem. Bet nekas. Mums rociņas garas… Visu samaksās ar uzviju 😀

   Patīk

  • Ernests saka:

   Jāsmejas, bet vienīgās problēmas ir bijušas ar celtniekiem, kas pirms darbu sākšanas bija uzrakstījuši kautko līdzīgu vienošanai par darbu izpildi ar vismaz kautkādiem termiņiem. Pārējie ar ko strādājām uz mutiskas vienošanās bāzes (likums tādu neaizliedz) visu izdarīja kā vienojāmies un norunājām pirms darbu uzsākšanas.

   Patīk

 3. kk saka:

  Uzprasās tāds vispārējs un paviršs secinājums – visdebīlākie cilvēki strādā celtniecībā. Jo ne tikai Tev, bet vēl daudziem cilvēkiem vislielākie uzmetēju stāsti visbiežāk sanāk tieši par celtniecību.

  Patīk

 4. rickurators saka:

  Tas viss, protams, izklausās pareizi un pamatoti, bet jautājums vai ar visiem šiem nosacījumiem Latvijā vispār ir iespējams atrast kādu meistaru, saprātīgos termiņos, pat nerunājot par izmaksām? Vismaz man nav nācies novērot, ka kāds ļoti pēc darba rautos – ja kaut kas nepatīk, man darba tāpat pietiek…

  Patīk

 5. tas kas uz jumta saka:

  Līgumu slēgšana tāpat neko nedod. Uzmetīs ar visu tavu līgumu. Bija viena kompānija, darbi palikuši uz kādiem 3 tūkštošiem no līgumā paredzētā, bet vēl nav samaksāti pēdējie pieci tūkstoši. Neskatoties, ka nebija viss samaksāts, viņi uzmeta tāpat.

  Patīk

 6. gl saka:

  Neizpildot līguma nosacījumus, civilizēti var risināt visas domstarpības iepretim situācijām telefonu neceļ/ e-pastiem neatbild

  Patīk

  • Ernests saka:

   Tas ka Pēteris un Andris savā starpā noslēdz vienošanos rakstiski nenozīmē, ka automātiski Pēteris nepazudīs vai vienmēr atbildēs uz telefona zvaniem… Drošāk ir zināt kur dzīvo Pēteris, lai ja nu kas var aizbraukt ciemos.

   Patīk

 7. Es saka:

  To pašu var teikt par jebkuru citu jomu, kur projekts saistīts ar lielu daudzumu sīku, savstarpēji saistītu darbiņu. 🙂 Uzreiz prātā nāk analoģijas ar IT projektiem, tur vienīgi mazākas problēmas ar instrumentu “aizņemšanos”.

  Patīk

 8. Ivo saka:

  no savas pieredzes ieteiktu konkrēti atrunāt termiņus. bieži gadās, ka celtnieki strādā vairākos objektos, slimo u.tml.

  Patīk

 9. Līgumam nav gandrīz nekādas jēgas. Ja firma maza – palaidīs uz bankrotu un uztaisīs jaunu nākamajā dienā. Ja firma liela, tad tās juristi to līgumu būs tā samudžinājuši, ka tāpat neko nepierādīsi. Pat ja tev būs taisnība, tiesas process ies gadiem, ko lielais kantoris var atļauties, bet diez vai cilvēks parastais, kuram vajag tai mājā dzīvot, nevis tiesāties.
  Tā ka labākais “ierocis” – veikt kārtīgas pārbaudes objektos, sarun as ar iepriekšējiem pasūtītājiem un veselīga kontrole savā objektā.
  Zinu cilvēkus, kas ar firmām cēluši – dārgus objektus, labi maksājuši, bijuši būvuzraugi, proj.vadi utt., bet brāķi tādi, ka 10 speciālisti ar grādiem nesaprot kā labot. Tā ka kvalitāti var dabūt tikai pats uzmanot.

  Publicējis 1 person

 10. Guncha saka:

  Še kaut kur bija teikums, ka ar celtniekiem vienmēr sanāk problēmas.
  BET saliekam svaru kausos nomērāmas lietas. Ja pērkam pienu, tad izvēlamies Rimi vai Maximu un retu reizi tirgu, vai onku Rimī stāvvietā.
  ja remontējam autiņu, tad pie dīlera, bet “elementāro” kaktu kantorī, kur noteikti prasām čeku – viltotu, bet tomēr čeku.
  A ja runa iet par celtniecību, kurš no Jums (arī es tai skaitā nekad, jā nekad)? Kaut reizi aizies kaut pie Re un Re, lai WC telpai nokrāsotu griestus…. Izdarām secinājumus mēs paši celtniecības nišas tirgu čakarējam un paši brīnamies – a, nav neviena sakarīga celtnieka.
  Vai kāds no klātesošajiem mājas centrālās fasādes durvis ir pasūtījis pie Vasjas kantorī? (nemaksājot PVN), nu varbūt kādi 10 -20 %, a šo durvju ielikšanu uzticam celtniekam, kas par savu nopelnīto algu nespēj nopirkt kasku, namaz nerunājot par pagarinātāju, kas bieži vien uzmeistarots no telefona vada?
  Vai kāds savā privātmājā ir redzējis celtnieku strādājam kaskā? (krāsojot griestus, vai uzkopjot telpu pēc darbu pabeigšanas)

  Publicējis 1 person

 11. DD saka:

  No malas:
  Esmu celtnieks, tikai ieksdarbi, stradaju tikai viens ar atseviskiem iznemumiem griesti vai tml., kur nepieciesams ar paligu, sekoju inovacijam un panemu no i-neta to ko vajag, ne visu! netaisos seit rakstit slavas dziesmas sev, bet dazas atzinas palasot so blogu ir nakusas.

  Pats svarigakais, ja tu ielaid brigadi/cilveku sava maja teiksim uz visu sienu/griestu spaktelesanu pienesim standarta ap 500-600m2 uz 120-150m2 maju, kapec nevienojies ar darbu veiceju, teiksim par vienas teiksim test telpas saspaktelesanu?Tevi neapmierina, “pa rukami” samaksa tos simtus un atlaid cilveku, nevis lauj sacukot pa to laiku piecas telpas.
  Es nezinu kadi tev ir kvalitates raditaji, bet var spaktelet pa 2eur/m2 sienas, var ari pa 6+eur/m2 un kvalitate butiski atskirsies, ja tu vienojies par leto un prasi max kvalitati tad sorry smadzenu nav gan tev, gan darbu veicejam.

  Runajot par maksasanu, esmu par to lai tiek maksats par padarito, par to mazo sturiti ir mazliet parspilets, godigi sakot man tas vairak atgadinatu “uzmetienu”, padoma pats ka cilvekam justies ja vins piemeram ir saskruvejis 100m2 regipsa un pie apjoma ir palikusas paris durvju vai logu ailes nedelas beigas un tu nemaksa?Samaksa vismaz par 80%, ieksdarbos vienmer bus kadas asttites ar sikumiem, kuras paliek beigas, pec pieredzes lielakos obejektos pedejas 2-3 dienas vienmker sanak nostradat “par velti”.
  Par variantiem “nauda tikai beigas utt/.” sorry lai ka ari daudziem ekspertiem patiesiem vai nepatiesiem gribetos, aizmirstiet ta nekad nebus, tad jabuvejas pasiem, es negribu noradit uz kadu te ka nemaksataju, bet shitas sheminjas ar naudas ievilksanu beigas, dazadu “buvekspertu” pieaicinasanu lai ieturetu beidzami naudu utt., ir parak daudz dzirdetas lai nelautu ievilkt naudu par darbu ilgak par nedelu…

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.