Vannas istabas hidroizolācija

Ir kas uzskata, ka privātmājā vēl jo vairāk vienstāvu, vannas istabā hidroizolāciju var nelikt, kā nekā nav ko nopludināt, plus viss taču būs flīzēts.

Mans viedoklis gan ir citāds – vannas istabai jābūt pilnai hidroizolācijai, pie tam nevis tikai dušas vai vannas vietā, bet pilnībā visai grīdai un sienām. Šādi jebkāda noplūde vai vislielākā “ūdenskauja” nerada problēmas. Arī flīzes vienas pašas neko nelīdz, jo pa šuvotāju mitrums iet cauri viens-divi un drīz vien kautkas sienās var sākt pelēt. Protams ja flīzes nav visā augstumā tad kaučuka hidroizolāciju nesmērējam tur kur būs krāsojums – priekš tā ir speciālas uz lateksa bāzes gruntis (aquastop, hidrostop – parasti rozā krāsā), kuras tad gruntē uz sienām kur krāso sienu un griestus ar krāsu (krāsas sastāvā vēlama pretpelējuma piedeva).

2015-10-24 14.36.35

Tāpat stūrīšos, kur pienāk kopā estrich grīda ar mūrēto sienu un šūve ir “kustīga” vēlams izmantot nevis parasto hidroizolācijas audumu, bet gan austo, jo tas ir gan izturīgāks, gan nodrošina ilgāku laiku līdz rodas mikroplaisas hidroizolācijā.

2015-10-24 14.36.43

Dušas traps ielikts “universālais” 🙂 – Viega Advantix Vario  šim lielākais pluss ir iespēja tā garumu piegriezt pēc fakta tik garu cik vajag. Nav šī mūžīgā fiksētā platuma – 800/900/1000/… dilemma, kad gribas nedaudz platāk vai šaurāk bet nu nekādi nesanāk. Atceros kā dzīvoklī lai ieliktu blakus dušu un veļasmašīnu nācās meklēt vairāk kā mēnesi trapu līdz tika atrasts vajadzīgais garums, bet arī tad nācās renei piegriezt 5mm, lai tā ielīstu starp flīzēm. Šoreiz lai nebūtu šīs pašas problēmas vienkārši paņēmu mainīgā garuma un piegriezu platumu pret vajadzīgajiem cm.

Par to vai trapu labāk likt pie sienas vai tomēr kā “slieksni” dušas nišas ieejā viedokļi dalās. Man labāk patīk kad traps ir kā slieksnis, jo šādi gan duša ir vizuāli nodalīta no pārējās telpas, gan trapu vieglāk apkalpot (iztīrīt no gružiem un matiem, kas tajā ar laiku sakrājas), bet ja liek trapu pie sienas, tad itkā esot mazāks čakars ar flīžu ieklāšanu.

Šis ieraksts tika publicēts Iekšdarbi ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

14 Responses to Vannas istabas hidroizolācija

 1. Taapat saka:

  Bet ja ņem reāli tad cik bieži tās “ūdenskaujas” tur būs? Visticamāk, ka pie normālas ventilācijas nožūs pirms paspēs kaut kur iesūkties. Protams, būvējot labāk nodrošināties ar rezervi, par sliktu nebūs.

  Patīk

 2. mr fx saka:

  Baigi smukais traps. Bet tādu taču var ielikt tikai grīdas betonēšanas procesā, ne? Vai arī Tev bija atstāts nenobetonēts laukums, kur ielikt trapu?

  Patīk

 3. Fedja saka:

  Par hidreni 100% piekrītu, man arī viss izkrāsots. Man ir šāds pats traps, bet flīzētājs, kam tas bija jāuzstāda, izcēlās un nevis nogrieza trapa plastmasas pamatnei malas tā, lai traps ietu no dušas nodalījuma sienas līdz sienai, bet gan saīsināja pašu trapu un astāja 5 cm no katras puses noflīzētu, rezultātā pa to noflīzēto malu šad un tad ūdens no dušas ietek pārējā vannasistabā. Ceru, ka saprati, traps ir kā slieksnis. Vēl ņem vērā, ka šo trapu faktiski nevar iztīrīt, jo līdz vietai kur kautr kas sakrājās ne ar kādu āķi netiek klāt. Palīdz granulas, kas visu šķīdina un/vai kompresors 🙂

  Patīk

  • Ernests saka:

   Tas ka ir 5cm pa malām nav vaina; praktiski visos rullīšos tā ir parādīts ka aiz viega logotipa vēl kādi 3cm līdz sienai/stiklam.
   es tieši meklēju trapu, kas kā slieksnis (bet ne izcilnis) atdala dušu no pārējās vannas istabas. Arī tagad tāds ir un ir ļoti ērti, ka praktiski viss ūdens paliek dušā un nav nekādu slieksnīšu.

   Patīk

 4. Hodroizolācija vannas istabā grīdām un sienām slapjajā zonā ir OBLIGĀTS pasākums, sevišķi jau koka ēkā.

  Patīk

 5. teoretikis saka:

  Jautājums par austo hidroizolācijas audumu, ko minēji. Vari nosaukt ražotāju un konkrētu produktu, nemāku atrast tādu?

  Patīk

 6. Ed saka:

  Vai vari, lūdzu, precizēt, kā precīzi traps tika iebetonēts Estrich grīdā paredzētāja vietā? Man mājā ir anologs risinājums ar siltajām grīdām, bet tieši ap trapu flīžu šuves jau nedēļas laikā saplaisājušas. Vai tur tika izmantotas kādas līmes, vai īpašas javas?

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.