Saimniecības ēkas pamati

Septembra beigās bija atbraukuši bruģētāji un vismaz godīgi pateica ka kamēr nav ielieti pirts un auto nojumes pamati nav jēgas kautko darīt, jo smagā tehnika tāpat visu izārdīs. Tad nu par spīti pirmajām naktīm ar mīnus temperatūru Ervīns ar brigādi taisīja pamatus.

2015-10-07 14.57.05

2015-10-11 11.38.31

Tā kā bija norunāts ar Ervīnu, ka ķersies pie darbiem pirmdienā, tad jau sestdien uzsūtīju traktoru, lai norok grunti zem pamatiem un sagatavo vietu pamatnes izveidei. Diemžēl plānotais noņemt virskārtu līdz baltai smiltiņai nesanāca, vienā stūrī bija smiltiņa otrā atkal nelaimīgie māli. Tad nu nācās pieņemt lēmumu un zem pamatu sienām rakt tranšeju līdz smiltij, bērt ciet pa kārtām un blietēt ar blieti.

2015-10-11 11.38.39

Te bildē sestdienas kaujas lauks pēc tranšeju izrakšanas un daļējas aizbēršanas ar smilti. Tālāk jau visu pasākumu pārņēma Ervīna brigāde un jau pēc dienas viss izskatījās gatavs pamatnes sagataves iebetonēšanai.

2015-10-13 09.48.19 2015-10-13 09.48.22

Kā jau pienākas zem pamatiem izlaistas ntās gofru čaulas – atgriezumi ko būtu tāpat jāizmet lieti noder lai nebūtu dažādi ievadi jākaļ caur sienām. Arī ūdens un kanalizācija atradās īstajā vietā tieši kur to pagājušo gadu ieraku 🙂

2015-10-16 09.54.20

Vēl pēc dienas bija gatava pamatne, tālāk veidņi, armatūra un betona iestrāde. Kopā viss darbs aizņēma 4 dienas – pirmdien sagatavoja pamatni, otrdien ielēja pamatni, piektdien salika veidņus un ielēja pamatu sienas, pirmdien atveidņoja un nodeva objektu.

2015-10-16 17.31.23 2015-10-20 08.44.06 2015-10-20 08.44.55

Nojume, šķūnis,pirts pamati gatavi. Un atkal Edvīnam paldies par darbu. Tagad atliek uzlikt horizonālo silumizolāciju apkārt pamatiem un tad var bērt ciet, noplanēt teritoriju uzbērt šķembu vietās kur plānots bruģēt.

P.S. Izlēmu ka pamatu sienas no ārpuses nesiltināšu, bet tā arī atstāšu betonēto virsmu. vienīgais ko izdarīšu ap ēkas perimetru nolikšu guļus 50mm ekstrudētu putuplastu, lai mazāks risks kau kautko izcilā.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Pamati, Saimniecības ēka ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

17 Responses to Saimniecības ēkas pamati

 1. Mareks saka:

  Skaisti, bet ja tā būs koka karkasa konstrukcija, tad kam tik nopietni pamati, priekš kam to pēdu vēl taisīji? Ar 20cm platu lentu tāpat pietiktu atliektiem galiem. Kaut kāds pamatu fetišs 🙂

  Patīk

 2. Ernests saka:

  jā, to ka pietiktu ar stabiņiem vai vienkārši perimetru zinu, bet dēļ tā ka atkal rakņājos pa grunti pa apakšu, tad izlēmu piekrist celtnieku piedāvājumam ieliet pabetonējumu, lai tālāk varētu uzlikt veidņus ar precizitāti 1cm un tad atkrīt līmeņošanas darbi pirms karkasa likšanas – mūrējot no blokiem var skaisti pirmo rindu uzlikt uz cementa javas kaut 5cm biezumā, bet veidojot karkasu labāk tomēr kad var uzreiz pieskrūvēt mūrlatu un viss.

  Patīk

 3. a saka:

  Šādā variantā horizontālais putuplasts praktiski neko nedos pret izcilāšanu (ja tāda draud), jo grunts sasalšana zem pamatiem notiks pa betonu kā aukstumtiltu. Ja nu tikai mazliet samazinās ūdens daudzumu gruntī uz tā rēķina, ka virsūdeņi zemē sūksies tālāk no ēkas. Ja gruntsūdens līmenis augsts, tad tas ir pilnīgi bezjēdzīgi.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Izcilāšana laikam jau vairs nedrauc, jo visi māli izvāki un zem pēdas tagad ir tīra smilts vismaz 1m dziļumā, kas nozīmē, ka teorētiski nekam nebūtu jācilājas.
   Būs laikam vienkārši jāaizber ar smilti uz ziemu un tad pa lielajiem mīnusiem ar nivelieri jāpakontolē vai ir izmaiņas augstumos vai nē.

   Patīk

 4. a saka:

  Ar ūdeni piesātināta smilts protams arī var cilāties, bet katrā ziņā horizontāls puķiks pa perimetru nebūs tas, kas glābs, ja cokols nav siltināts, tā ka netērē lieki naudu. Cik tev sanāks tā pabetonējuma apakša zem planējuma?

  Patīk

 5. Mareks saka:

  Ko ar grīdām? Vedīsi klāt smilti un bērsi ciet, tad betonu pa virsu vai kā savādāk?

  Patīk

 6. MrKAA saka:

  Skatos no pārpalikumiem betonu formītēs salēji:) Kāda īpaša doma?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Ja pa servitūta ielu atkal sāks nēsāties, tad ar šiem izbūvēsim “cūsku” lai var izbarukt cauri lēnām 🙂
   Tikpat labi var izmantot kā pēdu zem terases sabiem, tomēr d=60cm betona klucis.

   Publicējis 1 person

 7. MrKAA saka:

  Pastāsti ko nozīmē māls vienā stūrī – tas ir tā ka monolīts māls, kuru var uz bērnu dārzu vest veidošanai, vai dūres lieluma pikuči ik pa laikam?

  Patīk

  • Ernests saka:

   tas ir 10-20cm slānis pelēkbrūnā līdz melnā krāsā kas uz ožu smird, pēc dūņām bet uz tausti sākumā ir ciets kā klucis un drūp, bet kad samitrina ir mīksts un glumš kā māli. Man pa zemesgabalu iet vietām šādi te brīnumi – kautkādas vecgultnes paliekas vai dūņas. tikko šo noņem nost, tā uzriez rupja ūdens smilts.

   Ne tik traki, bet aptuveni tāda krāsa… https://www.youtube.com/watch?v=4oOsmKZnfWs

   Patīk

 8. buvetajs saka:

  Cik traktor-stundas bija uz pamatu rakšanu?

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.