Kondensācijas gāzes katls un āra gaiss

Cik sapratu no komentāriem, tad ir neliela neskaidrība par gāzes katlam nepieciešamo gaisu degšanai un to ko kurienes tas tiek ņemts. Tad nu lai būtu saprotamāk šeit dažas bildes.

2015-09-24 17.58.59 2015-10-16 17.01.31

Šādi izskatās kondensācijas skurstenis no malas – pa skursteņa “sēnes” galu nāk ārā dūmgāzes (maksimālā temperatūra 80grādi), bet zem “sēnes” tiek vilkts iekšā āra gaiss, ko katls izmanto degšanai. Šeit ir jāsaka ka Junkers ir galīgi dranķīgi jumta pieslēgumi – der daksitiņam, bet ne kulturālai iestrādei valcprofilā vai jebkādā citā skārdā, tāpēc labāk ir izvēlēties VILPE jumta pieslēguma pamatni (var nopirkt atsevišķi rollita), jo tā ideāli sader ar junkers skursteņa izvadu AZB601 un ir manuprāt labākais pieslēguma veids skārda jumtam kā tādam.

azb 603 – gaisvada revīzija – vajadzīga obligāti uzriez kā pirmais skursteņa elements
azb 604/5/6 (0.5/1/2m) – pagarinajumi ja nu nepietiek ar kombināciju AZB601+AZB603
azb 601 izvads – 2metrīgs gala izvads melnā krāsā
AZB 608 45gr līkumi – komplekts no 2 gabaliem

Bet šādi izskatās skurstenis griezumā – pa iekšējo cauruli plūst prom sadegušās dūmgāzes – tā kā kondensācijas katls strādā zemos temperatūras režīmos, tad dūmgāzes temperatūra ir līdz kādiem 85 grādiem. Pa ārējo cauruli savukārt plūst iekšā āra gaiss, ko tad katls arī dedzina – šādi tiek gan papildus dzesētas dūmgāzes, gan tiek nodrošināta lielāka aizsardzība pret pārējo materiālu pārkaršanu.

$_72[1]

Un te arī shematiski ieplūde un izplūde – katls no telpas gaisu neņem un viss tiek padots no āra.

052002[1]

P.S. Junkers par visu padomājis (izņemot jumta pieslēgumu). Problēma ir ar Latvijas gāzi, kas prasa obligāti dabisko ventilāciju brīvai gaisa izlūdei – no sērijas ja teorētiski sākas gāzes noplūde, tad bīstamā gāze izvēdinātos caur šo dabīgo ventilāciju…

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

17 Responses to Kondensācijas gāzes katls un āra gaiss

 1. es saka:

  Dabisko ventilāciju taču var likvidēt pēc gāzes katla uzstādīšanas, ok, paliks kaut kāds aukstuma tilts, taču gaisa pieplūde nenotiks.

  Publicējis 1 person

  • Ernests saka:

   Tas protams būs pret noramtīviem, toties bez cauruma siltinājumā. Un pret noplūdi sīnamies ar metāna devēju pa 30 eur.

   Patīk

  • Guncha saka:

   Šīs domāšanas veids man simpatizē.
   Nevis izolēt apkures katlu no mājas, bet gan izolēt māju, kurā ievilkta sprādzienbīstamas vielas truba…..

   Patīk

   • Guncha saka:

    Sveiki,
    Esmu nokopējis sensora aprakstu tas skan šādi:
    …Gāzes koncentrācija pie kuras signalizācija ieslēdzas: 20% sprāgstamības apakšējā robeža…
    Varbūt Latvijas Gāzei par šo ierīci ir kāds cits ieteikums, teiksim:
    .. Ierīkojat apkures telpā dabisko (nekādā ziņā cita veida) ventilāciju, lai gāzes koncentrācija nebūtu lielāka par hvz %…

    Patīk

 2. Guncha saka:

  Sveiks ! ir daži komentāri:
  1. …..Un pret noplūdi cīnamies ar metāna devēju pa 30 eur…
  Kas tas par verķi? iemet linku? un kā to var pielietot šajā gadījumā?
  Man prātā nāk salīdzinājums ar devēju (dzīve tāda nav) , kas signalizētu, ka elektrības vados ir izveidojies īssavienojums vai strāvas noplūde, nu un tad mājas īpašnieks pieņem lēmumu kā rīkoties. Skan jocīgi vai ne.
  2. ….. bet zem “sēnes” tiek vilkts iekšā āra gaiss, ko katls izmanto degšanai…..
  Kas notiek ar gaisa pieplūdi tai brīdī, kad katls nestrādā ? Manuprāt pieplūde neapstājas, jo telpā ir LG pieprasītā nosūce, kas noteikti atrodas augstāk par katlu. Tātad patstāvīgi telpa tiek dzesēta. Šī divvirzienu truba nodrošina, ka uz katlu pienāk sasildīts āra gaiss, kas uzlabo gāzes sadegšanu. Tātad katls var atrasties hermētiski slēgtā, vēsā telpā, lai pildītu savas funkcijas.
  Vai tomēr nav iespējams katlu ar LG nosūci un citiem tehniskajiem “caurumiem” atdalīt ar kādu starpsienu no pārējās telpas? Nu lai šīs iekārtas dzīvo “savā sulā”. Telpas lielums varētu būt 1.5*0.8*h2.5 = 3 m3
  Nēesmu pārliecināts, bet telpu varētu izveidot izmantojot paketlogu . Ieguvums – cauri visu redz un sprādziena gadījumā ir kur gāzēm izplesties. Lai gan kāds tur sprādziens telpā ar 3 m3 un 100 mm ventilācijas atveri…..
  Lai veicas !

  Patīk

  • Ernests saka:

   Rekur devēji https://shopdelta.eu/dumu-gazes-un-siltuma-vadu-detektori_l27_c963.html
   Ir arī varianti, kas ja nostrādā devējs uz izejas kontaktiem tiek padots spriegums, pie šis izejas pieslēdzam elektrisko vārstu un tas atver ventkanālu un sliktā gāze tiek prom. Pārējā laikā kanāls stāv ciet un gaiss prom neplūst.

   Un vispār man katlu telpā ir gaisa noplūde rekuperācijai – tā kā katlutelpā 24/7 būs piespiedu nosūce un visu laiku gaiss tiks sūkts prom – protams tā nav LG prasītā dabīgā ventilācija (jo ja nav elektrības – nestrādā), bet ja nu kāda noplūde, tad gāzi tāpat izsūks prom…

   P.S. Un par detektoriem jāpadomā būtu arī tiem kam granulu katls ir kautkur mājas iekšpusē, vai viesistabā stāv ilgdedzes krāsniņa – tvana gāzi neviens nav atcēlis, tāpēc skatāmies https://shopdelta.eu/dumu-gazes-un-siltuma-vadu-detektori_l27_c963.html un sūtam augšā kvēpu detektoru.

   P.P.S. Lai kad pazūd elektrība dabūtu signālu ka nu ir sū.., pietiek pieslēgt signalzāciju pie pults – 15min pēc tam kad nav elektrības man uz telefonu atnāk sms ar info ka pazudusi elektrība.

   Patīk

   • Guncha saka:

    Sveiks,
    Atļaušos nedaudz palabot
    …Ir arī varianti, kas ja nostrādā devējs uz izejas kontaktiem tiek padots spriegums, pie šis izejas pieslēdzam elektrisko vārstu un tas atver ventkanālu …
    Elektrībā ir kontaktori vai spoles ar normāli ciet vai normāli vaļā kontaktiem, tad šeit derētu normāli ciet. Rezultātā sanāks, kad nostrādājot sensoram vai pazūdot el. ventilācijas vārsts atvērsies mehāniski.
    Lai veicas!

    Patīk

   • Guncha saka:

    …Un vispār man katlu telpā ir gaisa noplūde rekuperācijai – tā kā katlutelpā 24/7 būs piespiedu nosūce…
    Tātad 5% no nosūktā katlu telpas gaisa atgriezīsies mājā?
    Kāpēc katlu telpai ir nepieciešams izbūvēt 24/7 ventilāciju? , ja 95% Latvijā būvētajās privātmājās par ventilāciju neviens pat nesāk rēķināt tāmes, kur nu vēl izbūvēt.

    Patīk

   • Ernests saka:

    Man Skersplusmu rekuperators, tam gaisa plūsmas netiek jauktās kopā (itkā), atšķirībā no rotora tipa. Nosūcējs katlenē jo rekyperacijas princips – pārdodam svaigo gaisu dzīvojamās telpās un sucam prom caur WC un palīgtelpām ; tādējādi smakas no palīgtelpām nenāk iekšā dzīvojamās telpās.

    Patīk

   • Guncha saka:

    Šķērsplūsmas ir lētāks par rotora tipa un pielietojams zemēs, kur ziemā ir +5
    Pie mums lietot protams var, bet teh. pasē norādīto deltu tas reāli dzīvē nodrošinās pie + grādiem. Padomā pats: plūstošs -20 grādu gaiss uzsilst no saskares laukuma ~ 0.1 m2
    Savukārt ja izdosies, ko atgūt gaisam ejot ( vai skrienot ) no zemē ieraktās pieplūdes caurules, tad gan padalies ar infu.

    Patīk

  • Ernests saka:

   Katls pēc savas konstrukcijas ir hermētisks – sadegšanas kameras bloks ir izolēts no pārējās katla konstrukcijas, kā rezultātā pa skursteni ienākošais/izejošais gaiss nevienā brīdī nesajaucas ar pārējo telpas gaisu.

   Patīk

   • Guncha saka:

    Sveiks,
    Tātad vēlreiz mans jautājums …. Vai tomēr nav iespējams katlu ar LG nosūci un citiem tehniskajiem “caurumiem” atdalīt ar kādu starpsienu no pārējās telpas?…..
    Pielietojot vārstu, kas nosedz ventilācijas kanālu nedomāju, ka spēsi to izveidot hermētiskāku par slēgtu telpu ar paketlogu.
    Lai noņemtu jautājumu ieliec kādu bildi ar katla izvietojumu telpā (logs + telpas durvis + LG pievads + LG dabiskā ventilācija)
    Lai veicas!

    Patīk

 3. Mazliet ne pa tēmu, bet tava jaunā avatara bilde ar kastaņu vīriņu (tas ir kastaņu vīriņš, vai ne?) samazinājumā izskatās pēc kaut kā cita.

  Es tāda 100mm cauruma galā pieliktu ventilatoru ar žalūziju, kas iedarbinās no metāna sensora trigera. Un lai būtu pavisam košers, barošanu pieslēgtu caur UPS.

  Patīk

 4. -IS- saka:

  Sveiks, vai tam VILPE skursteņa pieslēgumam ir arī kāds modeļa kods?

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.