Kāpēc es rakstu šo blogu

Paziņas un vienkārši cilvēki no malas, kas ir lasījuši šo blogu un uzzinot ka esmu tā autors, izsaka izbrīnu/apbrīnu ka man ir tik daudz laika, lai to visu pierakstītu vai dokumentētu, un pie viena vairumā gadījumu saka ka pašiem gan nekam tādam nepietiktu laika un paņēmības. Tad nu arī priekš sevis mēģināju saprast priekš kam man tas ir vajadzīgs, kāpēc to daru un kāds ir sausais atlikums.

Ja esi būvniecībā nevis tikai maksājot būvniekiem, dizainerim,arhitektam un reizi mēnesī atbraucot uz objektu apskatīties cik tālu ir uzbūvēts, bet gan atbildi par būvdarbiem no A līdz Z, tad ir normāla situācija, kad pēc visu darbu izdarīšanas un atnākšanas mājās vēl pāris stundās domas ir būvobjektā – tiek domāts ko labāk darīt vai nedarīt, kādus materiālus izmantot utt. Šādā situācijā vismaz man vieglāk sastrukturēt domas ir tās uzliekot uz papīra shematiski, pierakstu veidā vai bildēs. Tad nu var uzskatīt ka šis blogs ir savā veidā domu un pārdomu kopsavilkums strukturētā veidā, lai pēc būvdarbiem varētu atslēgties no būvniecības problēmām, bet brīdī kad kautko jāatceras vai “jāpatin atpakaļ filma” var ievadīt search laukā meklējamo un to atrast.

Otrs iemesls kāpēc rakstu, redzu ka blogu lasa arvien vairāk cilvēku un diezgan regulāri uz manām pārdomām par to kā darīt vai nedarīt saņemu pamatotus un konstruktīvus komentārus, kas man palīdz reizēm pieņemt lēmumu ne līdz galam skaidrās situācijās. Protams arī komentārus jāaplūko kritiski, bet labāk ir uzklausīt citu viedokļus un tad pieņemt lēmumu nekā vienkārši minēt un darīt.

Trešais iemesls – lai arī sākotnēji par to netika domāts, bet Baltā saraksta blakusefekts ir tas, ka pie manis strādājušie celtnieki zinot ka ir tāds blogs attiecas pret darbiem par kripatiņu atbildīgāk – drošības pēc labāk uzzvana un uzprasa kā darīt vai nedarīt, nekā pēc tam pārtaisa; bet ja nu kautko arī jāpārtaisa arī izdara bez nekādām pretenzijām. Vai tas viņiem atmaksājas – būtu jāprasa pašiem celtniekiem, es tik zinu ka pa šo sezonu vien 4 objektos ir satikti tie paši meistari, kas ir strādājuši pie manis un iekļauti baltajā sarakstā.

Ceturtais iemesls – līdz šim neviens celtnieks nav nozudis. ar sakostiem zobiem darbu pabeidz, par spīti tam ka nauda ta jau saņemta. Nav šī tipiskā “neceļ telefonu vai sola jau otro mēnesi atbraukt sataisīt”. Un tas priecē, jo arī uzduroties uz kāda sūdabrāļa var panākt ka ir rezultāts.

Vēl kas ļoti priecē, ka šosezon vien ir parādījušies vēl vairāki blogi (skatīt labajā apakšējā ekrāna daļā saites Līdzīgie blogi), kur tādi paši cēlāji kā es, ir uzsākuši procesa aprakstīšanu, tas nozīmē ka ja būs izturība līdz galam, tad līdzīgi kā leišiem pēc dažiem gadiem būs vismaz daži desmiti māju ar dažādām konstrukcijām, dažādiem pielietotājiem risinājumiem un atskatiem par sasniegto rezultātu.

Šis ieraksts tika publicēts Pārdomas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Kāpēc es rakstu šo blogu

  1. Viss forši, paldies 🙂 tikai mazāk kļūdu derētu (pēdējā rindkopā vien sešas) 🙂 Izlabo, lūdzu, vismaz “paņēmības” raksta sākumā 🙂

    Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.