Dažādi profili fasādes siltinājuma apdarē

Ja grib izdarīt visu kā nākas un vēl jo vairāk pa smuko, tad ar to ko piedāvā veikals uz sitiena var izdarīt knapi pusi, otru pusi nākas izpētīt un pasūtīt atsevišķi. Par laimi pasūtīt (atved nedēļas laikā) var vairumā gadījumu pie tā paša siltināšanas sistēmas pārdevēja. Kāpēc netur uz vietas? Jo vairums vainu neņem pat minimumu vai liek standarta lietas neiedziļinoties sīkumos.

Loga pieslēguma profils. Iedomājieties – tumši pelēki logi, tumšas krāsas fasāde un balta 6mm strīpa apkārt katram logam. Aptuveni tāda platuma strīpa sanāk ar standarta Ejot 108 vai Ejot 108plus profiliem. Ja paņem Ejot 112 profilu, tad šī strīpa ir vairs tikai 3mm. Nē nu protams var “kā parasti” – ieliekam logus, nosiltinām, kautkā uzvelkam dekoratīvo, pēc tam ar nazi pa loga perimetru apgriežam loga montāžas aizsargplēvi – tas nekas ka saskrāpējām logu, daļa plēves paliek rēgojamies zem dekoratīvā apmetuma, toties ietaupījām 100 EUR uz visu māju. Un vispār – ja no ielas skatās, tad neko nevar pamanīt. 🙂

2015-08-08 19.55.07

Profils virs loga, balkona, izvirzījuma utt. Tipiskais variants tas pats stūra profils un miers. Bet vispār vietās kur ir pārkares pareizi ir izmantot stūra profilu ar lāseni, lāsenis var būt gan redzams gan neredzams. Šādi iespējams nodrošināt ka lietus kas nokļūs virs loga uz fasādes nevis notek un tālāk tek pa loga rāmi, bet smuki nopil uz palodzi.

Neziniet kā pielaist verandas jumta skārdu pie fasādes, lai pa savienojuma vietu ziemā nesūktos mitrums? Profilu ražotājiem ir speciāls profils (EJOT 550 un analogi), kuri atļauj jumta skārdam “staigāt” līdz 2 cm bez plaisu veidošanās. Protams maksā kādus 5EUR/metrs toties skārda pielaidums pie fasādes izskatās normāli nobeigts un pēc gada nav nekādu plaisu vai notecējumu. Tik nez kāpēc uzzvanot tam pašam Baumit un uzprasot cenu šim profilam, sanāca izdzirdēt izbrīnu un pēc tam komentāru ka es esot pirmais kas to profilu vispār uzprasījis.

2015-09-10 09.16.57

Priekš sevis mēģināju savilkt kopā kur kādu profilu likt ap logu un ko meklēt pie pārstāvjiem. Lai būtu uzskatāmi ieskenēšu “ķēpājumu uz salvetes” scan , ar mezglu vietām un profilu nosaukumiem. Kopsavilkumā par fasādi būs arī bildes tuvplānā.

Jā un tomēr palodzes profilu neliku, jo montējot palodzi uz putām 95% gadījumu palodzes profila 3mm biezā līmlenta “nestrādā” – profils teorijā labs, bet praksē nestrādā kā nākas, jo palodze pie tā nepielīp; tā vietā labāk kādu hermētiķa strīpu novilkt, kas pie viena salīmētu. Un palodzi labāk likt tieši pirms dekora vilkšanas – tad sanāk ka dekors ar savu 2-3mm biezumu skaisti nosedz palodzes maliņu un nevajag pa logu malām spaidīt nekādus silikonus.

2015-09-09 19.37.31IMG_8308 2015-09-09 19.39.35

Vēl bija idejas par palodžu stūra profiliem Baumit fensterbankprofil

FensterbankProfil-Baumit--Set-10-Paar[1]

bet tā kā cena ir 12EUR par pāri, tad atmetu domu kā neadekvāti dārgu.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Siltināšana ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

15 Responses to Dažādi profili fasādes siltinājuma apdarē

 1. Kristiāns saka:

  Tad beigās Jūs salikāt PVC stūrus ar sietu un lāseņiem. Es tik nesaprotu piem. šim profilam: https://prof.lv/lv/buvmateriali/buvmateriali/fasades-siltinasana/fasades-profili vispār tā maliņa nolaužas un nekas nav redzams. Nedaudz apjukums ar tiem profiliem.

  Patīk

 2. Kristiāns saka:

  Kas tiek likts logu, durvju aiļu ārējos stūros. Metāla stūru profili vai kas cits?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Ja par fasades apdari tad logu un durvju ailem arejie sturi (vertikalie) ir parastais ejot stūra profils ar 100mm sietu.zem palodzes ari parastais stura profils, virs logiem un durvim stura profils ar laseni.

   Patīk

 3. Kristiāns saka:

  Vai stingrāks nebūtu platais metāla stūris, kādu lika iekštelpu sienu apmešanā. Vai šeit būtiskāk, lai var salaist tos sietus. Par pārējiem profiliem liels paldies par skaidrojumu (ar lāseni un skārda salaišanu ar fasādi – tāds man būs vajadzīgs) pats diezvai būtu aizdomājies.

  Patīk

 4. Kristiāns saka:

  Paldies par ieteikumiem.

  Patīk

 5. Kristiāns saka:

  Varbūt variet ieteikt, kur pirkt profilus?

  Patīk

 6. Pēteris saka:

  Saki, lūdzu, kā tu izdarīji ar fasādes vati vietā, kur jumta skārds pienāca pie fasādes sienas? Vai liki vati pāri? Šobrīd esmu tuvu jumta kopņu montāžai un mani uztrauc jautājums par jumta seguma pieslēgumu fasādes sienai + kāda būtu pareizā prakse sienas siltināšanā vietā, kur 30 grādu slīps (garāžas) jumtas pienāk pie fasādes sienas.

  Patīk

 7. Pēteris saka:

  Šeit foto par ko runāju –

  Patīk

 8. Pēteris saka:

  ….padomāju…. no 2cm vēl sava daļa aiziet līmes kārtai. Man ar paredzēti aukstie bēniņi.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.