Elektrības sadalne

Tie kas seko līdzi blogam zina, ka mājas elektroinstalācijai ir  daudz kabeļu. Brīžam pašam liekas ka nedaudz pa daudz, bet ir jau pirmais gadījums, kad noderēja – vannas istabā bija aizmirsts viens kabelis apgaismojumam, tad nu tā vietā lai kaltos un kautko mocītos pārmetu vienu lieko elektrības rozetes kabeli uz apgaismojumu un viss; tik bija jāatceras pārmarķēt kabeļu garumus. Otrs pluss pilnīgam zvaigznes slēgumam bija iespēja padot apgaismojumu istabās bez slēdžu montāžas.

Bet nu pie sadales. Sienas katlu telpā gatavas un varēja beidzot uzmontēt pašu kasti. Ielaidu iekšā kabeļus kas bija iemūrēti, tālāk būs caur penāli no augšas jāpadod iekšā arī pārējie kabeļi. domāju pāris nedēļās tikšu galā ar kabeļu galiem un būs arī slēdži istabās.

2015-09-05 18.58.13

Šis ieraksts tika publicēts Iekšdarbi ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

16 Responses to Elektrības sadalne

 1. Andron Mc saka:

  Uzreiz visus caur šķirbu vajadzēja iekšā ievilkt.
  Kad vieno neitrālu un zemi pie klemmēm, atstāj bik cilpiņu uz leju, aiz sliedēm tur var pacilpot, nekas pretISOīgs tas nau. Vispār var laist kabeli uz leju aiz pirmās sliedes ar visu izolāciju, un tad izdalīt, fāzi uz leju vai sāniem, un zemi ar neitrālu uz augšas klemmēm. Cik atceros no ieprekšējām bildēm, rezerve tev tur bija baigā.
  Paredzi vietu ienākošajam kabelim!
  Visu mitekli laidīsi caur noplūdnieku (RCCB lēti tagad veikalos) vai tikai vannas istabu?

  P.S. Lēti drošinātāji bija iekš elektrika.lv

  Patīk

  • Ernests saka:

   Kastē šobrīd ir tie kabeļi, kas bija iemūrēti sienā, pērējos kautkas ap 60 kabeļiem izlēmu ka laidīšu lejā no griestiem caur penāļiem virs apmetuma. šādi nebūs jākniebj nost rezerves – varēs atstāt zem piekaramiem griestiem un ja būs kādas problēmas tad varēs pievilkt kabeli.
   tā kā vietas kastē DAUDZ, tad augšējo un apakšējo sliedi izmantošu komutācijai, bet drošīnātāji būs pa vidējām sliedēm. Ar RCCB plāns bija aizsargāt lokāli konkrētos elementus un tad vēl viens/divi uz rozetēm. Praksē pārliecinājos ka vajag – kad celtnieks ar savu cauruļu kausētāju 2 reizes izsita būvlaukuma RCCB 100mA dēļ tā ka kausētajam izolācija pušu un kautkur bija “kontakts ar zemi”.

   Patīk

 2. Vai tad sadales skapi var likt gāzes katlu telpā?

  Patīk

  • Ernests saka:

   neko neesmu dzirdējis ka nevar – ir minimālie attālumi līdz rozetēm gāzes skaitītājam bet nekas vairāk. sadzīvē gāzes katls bieži atrodas virtuvē kur blakus ir gan rozetes, gan elektriskās plītis.

   Patīk

  • Ernests saka:

   uzzvani/aizbrauc uz Latvijas gāzi Vagonu iela 20 un tur noskaidro no tehniskajiem. Cik esmu bijis objektos ar gāzes apkuri, tad elektrības sadalnes atrodas tajās pašās telpās – protams sadalne nav tieši blakus gāzes skaitītājam vai katlam, bet uz pretējām sienām vai 2-3metru attālumā gan.

   Patīk

  • Andron Mc saka:

   Tu par mitrumu uztraucies vai ko?
   IMHO cilvēks vismaz reizi gadā nopērk kautkādas preces kam iepakojumā ir mitrumuzsūcošie maisiņi. Nu tad iegādājies hermetisku elektrības skapi un reizi gadā nomaini maisiņu. Un arī tikai gadijumā ja nav nekāda ventilācija katla telpā (kas man neizklausās reāli).
   Drošinātāji (un kontaktori un tamlīdzīgi) mirst nevi no mitruma, bet gan no nežēlīgiem putekļiem, mitruma un sala (ja atrodas zem klajas debess, tā kā Latvenergo tagad laukos visiem taisa).

   Patīk

   • Ernests saka:

    gan jau ka arhitekte izdomāja ka elektrības sadale rada risku, ka gāzes noplūdes gadījumā un dzirksteļojot kādam kontaktam sadalē kas atrodas tajā pašā telpā visa māja aizies pa gaisu 🙂

    Patīk

   • Guncha saka:

    Kādai ir jābūt gāzes koncentrācijai telpā, lai no dzirksteles, kas aizšķiltos?
    Parasti gāzes katls patērē gaisu, tātad ir pieplūde, nosūci realizē skurstenis.
    Pajautā arhitektei:
    – kādi būs apgaismes ķermeņi ? No PSRS atceros par sprādzien drošiem priekš šahtām 🙂
    – Vai gāzes katla darbības princips nesastāv no dzirksteles radīšanas?
    – Vai bez gāzes katla telpā var atrasties vēl kāda elektoietaise? Teiksim ventiātors ar ogles sukām

    Patīk

 3. Oto Turks saka:

  Lielas sadalnes ērtāk ir samontēt atsevišķi, uz galda. Izmantojot http://www.idesigns.us/images/controlpanel15.jpg veida spailes, beigās savieno ienākošos kabeļus ar automātiem.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Piekrītu un vietām tiks izmantoti (tur kur kabelis pa īsu), bet masveidā tomēr dārgs prieks – 50 centi vienam kabelim un 2-3EUR 3vietīgā pelēks/zils/zaļdzeltens…

   Patīk

   • Guncha saka:

    Nu šoreiz nevietā runāt par cenu, jo
    1) paskatoties bildēs Tev daži kabeļi ir 2 un vairāk metri par garu, A cik maksā metrs kabeļa?
    2) novieto sadali par 2 metriem tuvāk (izmanto spailes) un iegūsi elektriķu cieņu uz visu projektu

    Patīk

   • Ernests saka:

    OK, ja savienojuma spailes tad kā ražotas ABB/Wago ? un ko darīt ar nulli un zemējumu – arī caur spali vai tās uz ķemmēm?

    Patīk

   • Guncha saka:

    “uz virtuves galda” sakomutē sadalni tā lai pienākošie vadi visi ir + – vienāda garuma un pēcāk nav problēmu ar vadu izvilkšanu vai grupu apvienošanu vai nomaiņu. Starp citu sadalnē var izmantot attiecīga izmēra (nomarķētus) lokanos vadus, kas atvieglo sarežģīta slēguma savienošanu.

    Patīk

 4. Andron Mc saka:

  Drīz teu te ieteiks vel pasūtīt KĀĀRTĪGU SADALI iekš AEPartner 😀

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.