Krāsas “bez kaitīgiem izgarojumiem”

Nesen te ārsts Apinis kopā ar visu savu ārstu biedrību baidīja vecākus ar to ka skolās bērnus indē liekot elpot svaigi krāsotu sienu izgarojumus (GOS – gaistošie organiskie savienojumi, angliski VOC), iesakot vismaz mēnesi vēdināt telpas pirms tajās var atrasties.

Protams nokrāsojot ar krāsu no kautkurienes var būt šāds risks, bet ir jau arī normāli risinājumi, tad krāsa pēc izžūšanas neko vairs neizgaro un atbilst visām higiēnas prasībām. Lūk piemērs Sadolin expert 7 – pusmatētā krāsa ar 1.klases mazgāšanas izturību (200 ciklos nodilums 5 mikronas) un bez jebkādiem izgarojumiem jau pēc 1 dienas (GOS=0). Nokrāsojot sienas ar šādu krāsu, tās droši varēs uzkopt ar mitru lupatu, kā arī bez jebkādām sekām pret veselību ir iespējams atjaunot telpu (ne vien skolā, bet arī dzīvoklī) un lietot to bez uztraukuma par alerģijām vai astmām jau pēc pāris dienām.

2015-09-02 09.38.57

Manuprāt kā reiz variants, lai ik pa laikam pārkrāsotu bērnistabu, kur uz sienām regulāri parādās zīmējumi un roku pēdas – var nebaidoties par sekām nomazgāt un ja vairs nevar notīrīt tad pa brīvdienām pārkrāsot kamēr bērni pāris dienas pie omes 🙂 Cena arī demokrātiska ap 4EUR/litrs (sedz 10m2/litrs)

Tātad – gribam labu krāsu bez ilgstošiem izgarojumiem, prasām veikalā krāsu ar zemu gaistošo šķīdinātāju apjomu (Low VOC). Tā kā pie mums ir plaši izplatīti skandināvu koncerni, tad var skatīties lai uz iepakojuma ir skandināvijas ekomarķējums “ziemeļu gulbis” vai kā uz Caparol burti E.L.F  Piemērs Samtex 7 E.L.F  informācija no tehniskās datu lapas ES- robežvērtība GOS šai produktu grupai Kat.A/a : 30g/l (2010 gads), šis produkts satur < 1 g/l GOS

Šis ieraksts tika publicēts Iekšdarbi ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.