Neguldiet zemē tukšas gofras ar daudz līkumiem

Pamatu aizbēršanas laikā ieraku uz māju kopā 5 gofras – 2 d40mm internetam un vārtu elektrībai, 2 d50mm mājas ievadam un elektrībai uz pirti, 1 d75mm ūdensvadam uz dārzu.

Tā kā pamatus vajadzēja aizbērt pa fikso, tad gofras ieraku tukšas paļaujoties uz buksieri un kabeļu ievilkšanu pēc tam (kļūda Nr.1). Elektrības pievadus vēl agrā pavasarī čakarējojties pielietojot 5mm tērauda trosi un automašīnu kā vilcēju kautkā ievilku – par laimi tur bija tikai 2 līkumi.

Ar interneta kabeli šajās brīvdienās sanāca bēdīgāk… Sākotnēji vājstrāvai bija domāta cita siena, kā rezultātā gofra tika izvadīta citā telpas stūrī, lai nebūtu jāpārrok visa telpa gofru daļēji atraku un ar plūdeni līkumu novirzīju kur vajag (kļūda Nr.2). Variants ar oriģinālo buksieri iesprūda kautkur 3-4metri pirms gala, tad talkā nāca 2,5mm tērauda trosīte, bet kautkur 2 metrus pirms finiša trose noskrēja no nepietiekoši piestiprināta kabeļa (kļūda Nr.3) un paliku ar neievilktu kabeli, kas beidzas kautkur zem grīdas.

Tālāk nāca pārdomas un štukošana, ko tad darīt un vai nenospļauties uz visu un risināt problēmu tad kad tā kļūs aktuāla (lasi – Lattelecom vilks uz ielas tīklus), bet tad atcerējos par lielo gofru kurā šobrīd ir ielaists vienīgi 25mm ūdensvads – tātad pietiekoši  daudz vietas citiem kabeļiem. Vienīgais mīnuss – šai gofrai nav buksiera, bet cerība izdabūt cauri 6 metrus kabeli bez gofras tomēr lika mēģināt. Tad nu lāpsta rokās un meklējam kur ir gofras.

2015-08-30 16.49.40

Par laimi visas gofras iet pa vienu ēkas pusi diezgan tuvu viena no otras. Rezultātā atrokam, atrodam kurā gofrā ir iesprūdušais kabelis, un ielaižam to “rezerves gofrā”. Protams viss nav tik vienkārši, jo katlu telpas pusē nācās tomēr nedaudz paklt vienā stūrī grīdu lai varētu iestumt buksieri, jo kā jau saprotat pliku kabeli iedabūt caur šādu šauru vietu ir nereāli.

Rezultātā pusotras dienas čakara un praktiski nekas nav izdarīts. Vienīgais kas attaisno šo čakarēšanos – iespēja izvairīties no visādiem penāļiem un potenciāli atvieglotu interneta pieslēgšanu kautkad nākotnē.

P.S. priekš lattelecom ieraku vīto pāri un optisko kabeli. Pa rokai bija multimode āra kabelis, bet kā izskatās tad Mājas optiskais internets ir ar single mode kabeli…FCK… otrreiz nepārrakšu, šoreiz tiešām risināšu problēmu, kad lattelecom būs pagalmā, jo tagad ir skaidrs kur ko atrakt lai var izvilkt kabeli no gofras.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

8 Responses to Neguldiet zemē tukšas gofras ar daudz līkumiem

 1. Pāvels saka:

  Ielaid virvi iekšā. Tad kad vēl kaut ko vajadzēs vilkt – piesien virvei galā vēl vienu virvi un vajadzīgo kabeli. Oriģinālo virvi izvelc, rezultātā paliek jaunā virve (nākošajai vilkšanai) un ievilktais kabelis.

  Patīk

 2. mr saka:

  Pirmreizējai virves ielaišanai

  Publicējis 1 person

 3. piča saka:

  man tūlīt būs jāievelk elektrība mājā un ir gofra ar daherrra līkumiem. Lasot tevi, gatavojos uz ļaunāko 🙂

  Patīk

 4. KK saka:

  lejam gofrā eļļu vai kaut ko kas samzina berzi un velkam uz velna paraušanu 😉

  Patīk

 5. Ernests saka:

  Nejauc leņķi un to pa cik mainās virziens

  Patīk

 6. Jānis saka:

  Lieku vārtus un automātiku un bieži sakaros ar “šādām” gofrām. Runājot par buksieriem. Zīlie striķi pēc laikā kļūst irdeni. Es visu laiku izmantoju dažādus stumjamos buksierus, kur plastikāta stīpa un galā atsperīte. Ir OK, bet Drausmīgs piņķeris ar tiem, samudžinas nemitīgi. Bet tie der tikai līdz d25. Sarkanajās gofrās pēc 5-7 m tie iekšā veido spirāli un ieķīlē. Ņēmu Depo to kas dārgāka, bet visa no atsperes. Esmu ļoti apmierināts, iet visur smuki, pēc tam viegli izritināt un savākt.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.