Apkures un ūdens apsaiste

Katlu telpas apsaites darbi pabeigti. Atlicis katlam uzlikt skursteni, izbūvēt iekšējo gāzes vadu, pieslēgt elektrību un varēs uzsākt estrich žāvēšanu lai varētu līmēt klāt grīdas segumu. Ūdens arī palaists un visos pieslēguma punktos ir ūdens.

2015-08-22 20.58.05

Papētot bildi pamanīsiet, ka iekšējo tīklu karstā un aukstā ūdens caurules (uzreiz aiz spainīša) vajadzēja likt kādus 30-40 cm pa labi, tad atkristu pāris līkumi un apsaite izskatītos “skaistāk” :). Faktiski tās ir sekas tam, ka betonējot grīdas, liekot caurules, nezināju, ka spiediena reduktors+skalojamais filtrs ir 50cm.

Par apsaiti – viss maksimāli vienkārši un pārskatāmi. Ar kaparu katla apsaite, ar kausējamo plastmasu ūdensapgāde.
Katla piebarošana caur atsevišķu krānu kam vienā pusē sietiņfiltrs otrā pretvārsts, lai katls “nespiež atpakaļ”.
Bildē nav redzams, bet aiz boilera stāv mazais izplešanās trauks uz karsto ūdeni. Apkurei atsevišķs izplešanās trauks nav, jo katlam ir savs iebūvētais, kas manam sistēmas tilpumam pilnīgi pietiek.
Pa kreisi no spainīša kanalizācijas izvads – paredzēts lai periodiski skalotu caurplūdes filtru bez tā noņemšanas kā arī tiks pieslēgts kondensācijas gāzes katla sifons.
Dārzs un pirts aiz krāna un pretvārsta, lai kad dārzā būs sūknis, tas nespiestu ūdeni atpakaļ sistēmā.
Mājas atzaram stāv virsū spiediena reduktors un caurplūdes filtrs. Pamēģināju imitēt hidrotriecienus turpu šurpu grozot krānus – efekts par visiem 100%. Pazūdot ūdenim un pēkšņi tam atkal parādoties spiediena reduktors veras vaļā lēnām un spiediens nevienā brīdī manometrā nepārsniedz iestatītās 3ATM, bet gan lēnām pieaug.

Lietas ko būtu jāņem vērā:

 1. minimālais sienas izmērs kas nepieciešams lai ērti izvietotu apkures un ūdensvada apsaiti, kopā ar katlu un boileri ir 2metri platumā un 2.7m augstumā. Katlu un boileri liek 140-150cm no grīdas, tādējādi atstājot pietiekami vietas kur izlaist caurules. ja grib ko kompaktu, tad jāskatās kombinēto “torņu virzienā”, kur augšā katls un apakšā jau integrēta tvertne – tur daļa apsaites ir paslēpta jau katlā.
 2. sienai kur tiks karināts katls un vilktas caurules jābūt sagatavotai un vainu nokrāsotai vienu reizi, vai ja būs flīzēts jau noflīzētai. Pēc tam kad uzmontētas caurules būs problēmas normāli nokrāsot, kur nu vēl noflīzēt.
 3. elektroinstalāciju vēlams veikt PĒC montāžas, jo šādi ir iespējams maksimāli ētri veikt cauruļu montāžu nepielāgojoties elektrības kabeļiem sienās. Kabeļu penāļi nemaz tik slikti neizskatās.
 4. cauruļu un savienojumu izvietojumam jābūt pieejamam arī pēc montāžas, lai ja kas var veikt nelielus vai lielus remontadarbus. Nav ieteicams likt priekšā boilerus, skapjus, vai mēģināt caurules salikt trīs kārtās.
 5. gāzes kondensācijas katlam nepieciešams izvads uz kanalizāciju, kur notecēt kondensātam, tāpēc ieplānojiet vismaz vienu kanalizācijas izvadu blakus katlam
Šis ieraksts tika publicēts Apkure ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to Apkures un ūdens apsaiste

 1. uldiskempe saka:

  Izskatās ļoti smuki, bet radās jautājums/komentārs par līkumu nepieciešamību vietās kur krustojas caurules. Cik zinu..jo mazāk līkumu jo labāk, jo mazāka pretestība, mazāki trokšņi sistēmā. Šajā shēmojumā redzu ļoti daudz liekus līkumus. Bet kā jau teicu, izskatās ļoti smuki 🙂

  Patīk

 2. Kristiāns saka:

  Man radās jautājums par izplešanās trauka spiedienu – ūdenim. Cik atceros iekšā ir 1 atmosfēra. Ja spiediena regulātors Jums iestatīts uz 3 atm. tad jau papildus spiediens jāiepumpē arī izplešanās tvertnē. Cik liels spiediens Jums tur ir iepumpēts. Vai arī domāju nepareizi?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Kāds tur spiediens nezinu, bet tā kā tas nav drošības vārsts kam jābūt lielākam kā sistēmas normālajam darba spiedienam, tad manuprāt ir OK, Jo ja karstais ūdens uzsilstot palielina sistēmas tilpumu par x litriem, tad tos mierīgi noamortizē izplešanās trauks un netiek sasniegts kritiskais spiediens iekšējos tīklos.
   Man spiediena regulators vairāk kalpo kā aizsardzība no ārējā tīkla, kur spiediens varētu lēkāt, jo pēc noramtīviem ūdenvadā spiediens var būt robežās no 0.1-0.6MPa (1-6ATM), bet man vairāk par 3ATM nevajag.

   Patīk

 3. Kristiāns saka:

  Nu jā man arī stāv uz trim atmosfērām, bet vai nesanāk tā ka tā membrāna izplešanās tvertnē ir izspiesta jo ienāk 3 atm. un faktiski neko neamortizē. Pie reizes jautājums vai no drošības vārsta sildot boileri kautkas iztek (izpil) procesā vai viss ir sauss.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.