Terases nojume un 200mm siltinājums

Kautkad nākotnē pie lielā loga būs plaša terase un nojume. Cik liela un plata nav skaidrs, tāpat nav skaidrs vai būs izbīdāma markīze vai pastāvīga konstrukcijas nojumes vai pergolas veidā. Kā jau saprotat markīze, kā arī nojume ar vienu pusi stiprināsies pie fasādes, tāpēc siltināšanas ietvaros nācās meklēt risinājumu, kā uztaisīt pietiekami stabilus stiprinājumus priekš terases nojumes, bet lai šie stiprinājumi līdz pat terases montāžai nav redzami. Bet pēc tam stiprinājums varētu stabili noturēt pietiekami lielu konstrukciju.

Variants ar ķīmiju un vītņstieņiem atkrita jo nepieciešams precīzs novietojums un konkrēta vieta kur urbt, arī metāla kronšteini nederēja, jo nebija skaidri to izvietojumi, kā arī metāls kā tāds ir lielisks aukstuma tiltiņš. Kā vienīgo jēdzīgo variantu kas būtu samērā vienkārši realizējams 200mm biezam siltinājumam izdomāju – koka brusu slēpto iestrādi.

brusa

2015-08-12 20.43.29

Ņemam 150×150 brusas atgriezumu ~ 30cm garu (paldies kaimiņam). Montējam to vertikāli pie mūra ar 3 (2 sānos, 1 no apakšas) kārtīgiem 100x100mm leņķdzelžiem (te var izmantot metālu, jo viss tiek noslēpts vatē). Tālāk pa virsu līmē un pieskrūvē 50mm siltinājuma un apdarina kā standarta fasādi. Rezultātā iegūstam sagatavotas montāžas vietas terases nojumei, aukstuma tiltiņu = 0, vizuāli nesačakarētu fasādi (pat ja tomēr beigu beigās izlems ka nojumi nevajag).

2015-08-16 21.01.06

Ar sarkanu vēl atzīmējam vietas kur ir koka kluči un līnijas kur ir iemests apgaismojuma kabelis, lai kad dībeļotu netrāpītu kādā kabelī.

Šis ieraksts tika publicēts Siltināšana ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Terases nojume un 200mm siltinājums

  1. Kaspars saka:

    Skatos Tev aplīmēja arī stiprinājumus logiem. Speciāli paprasīji?

    Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.